Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország a színmagyaroké...

Magyarország a színmagyaroké vagy a tarkamagyaroké legyen? Hogyan értelmezed a Jobbik választási jelszavát?

Figyelt kérdés
A szlogen minimum kétértelmű, és nagy a különbség a két lehetőség között. Színmagyar tudtommal egy sincs, tarkamagyar meg csaknem tízmillió plusz a határon túliak. Esetleg a magukat színnek valló tarkákhoz szól az üzenet? Esetleg a normakövető magyar állampolgároké legyen az ország? Nyomdafestéket tűnő válaszokat kérnék, kedves országlakótársak.
2009. máj. 27. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Pedig NAGYON egyszerű, még ha tényleg kettős is.


SZÍNmagyar = FEHÉR

TARKAmagyar = SÖTÉTBARNA (= cigány) vagy LIBERÁLIS (= zsidó)


Ennyi.

2009. máj. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Én nem értelmezem sehogy,mert marhaságnak tartom.Magyarország azé,aki itt született,itt él és itt dolgozik.(mégha nehezen is tud megélni,vagy munkanélküli)

Színmagyar meg szerintem sincs.Ha jól meggondolom,még az Árpádházi királyok sem voltak azok,mert mindegyik külhonból hozott feleséget.A kunoktól,tatároktól,törököktől stb kezdve annyi náció élt itt,hogy aligha dicsekedhet valaki színmagyar származással

Amúgy pedig azt tartom magyarnak,aki annak született,akár hol él a világban.

2009. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
így van. Az Magyar aki itt született
2009. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A Jobbik jelszava: Magyarország a magyaroké. Kérdésem az, hogy ha téged megérint (pozitívan vagy negatívan) ez a jelszó, számodra mi az értelme: a magyar szerinted színmagyart vagy a tarkamagyart jelent ebben a jelszóban - és melyik "magyaroké" legyen az ország, ha legyen?
2009. máj. 27. 10:23
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az magyar, aki Magyarországon született! Az ország nagyon nem számít!! Az számít, hogy ki minek érzi magát! Hiába születtél Magyarországon, ha minden tetteddel, csak ártottál az országnak, akkor még magyarnak mondanád az illetőt? Sok erdélyi magyar leszármazottja Romániában született, ők mégis magyarnak vallják magukat, és szerintem ez számít igazán.


Én színmagyar alatt inkább azt értelmezném, aki nem kisebbséghez tartozó magyar (pl. roma), hanem a szó "hagyományos értelmében" magyar.

Tarkamagyar pedig szerintem az, amikor valaki azért magyar, mert ide született, de talán nem is vallja magát magyarnak, kisebbségekhez sorolja magát.

2009. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
A Jobbik se állítja azt, hogy csak az a magyar aki 20 generációra visszamenőleg igazolja a magyar származását. Nekik semmi bajuk nincs a dolgozó, tisztességes cigányokkal/zsidókkal/svábokkal... Ők csak azokat nem szeretik akik bűnözésből, és/vagy a többségi társadalmon való élősködésből tartják fent magukat. Amikor azt mondják, hogy "Magyarország a magyaroké" akkor minden tisztességes itt élő állampolgárra gondolnak.
2009. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek az utolsó válaszadóval.
2009. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
A szlogen egyértelműen arra utal, hogy magyarország a "fehér" magyaroké, és nem a romáké. Ugye arra épít, hogy Mo-on a romák "segíjbű" megélnek, méghozzá jól. Ez így van, ettőlmég undorítónak tartom ezt a nagymagyar felfogást, mert attólmég hogy valaki magyarnak született az egy dolog, de ez semmire se ruházza fel, és ettől semmivel sem lesz különb a romáktól. Attól lesz különb, hogy úgy viselkedik, márpedig Magyarország a magyaroké, de elégsok "magyar" viselkedik patkányként, ahogy roma is. Nem a származás számít, hanem az ember aki mögötte van.
2009. máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

09:47:


Liberális=Zsidó.


Ez is a szokásos jobbikos leegyszerűsítő ideológia része?

2009. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a kérdező provokatőr, gyanítom, hogy jobbos. Engem felháborít, hogy ilyen kérdések elé állít valaki, hogy mi a "színmagyar" és mi a "tarkamagyar"A tisztességes állásfoglalás egyébként az első reagálónál olvasható, azt hiszem.
2009. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!