Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan rossz a jelenlegi...

Miért olyan rossz a jelenlegi kormány, amikor én jobban élek?

Figyelt kérdés

Kapni fogok, tudom, gyerekes vagyok és közepesen keresek, családom van. Mióta a Fidesz van a kormányon, azóta jobban élünk. És nem vagyunk egyedül.


Az Mszp bevezette a szuperbruttót, ami miatt a munkáltató költségeit is a munkavállalóra terhelték. 27%-kal több "bér" után kellett adóznunk.

A GYES idejét 3 évről levitte 2 évre, úgy, hogy bölcsőde hiány van.

A családi kedvezményt elvette a 1 és 2 gyerekesektől és csak a 3 vagy több gyerekesnek jár 4000Ft/gyerek összegben.

nem folytatom


Most a családi kedvezmény már 1 gyerek után jár, nettó 10e Ft. és 3 gyereknél már nettó 99e Ft. lett maximum. Ha nincs ennyi, akkor is maximálisan tudod érvényesíteni az szja adód függvényében.

Ezt az alkotmányba foglalta, hogy csak 2/3-s többséggel lehessen módosítani, hogy az emberek, nyugodt szívvel be tudjanak vállalni még több gyermeket.

De ez is baj. Ha nem lenne beletéve, és a következő választást az MSZP nyeri, akkor az elveszi. Ez miért jobb?


és folytathatnám...(nem csak családi vonatkoztatásban)


2012. jan. 23. 16:43
1 2 3
 11/26 tetris ***** válasza:
55%
Váltsuk le a kormányt! Vegyünk fel újabb kölcsönöket az IMF-től, majd a jövő generáció visszafizeti valahogy. Az a lényeg, hogy most jobban kell élnünk. Nem igaz?
2012. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%

"Miért olyan rossz a jelenlegi kormány, amikor én jobban élek?"


Azért mert rajtad kívül más is él az országban te görény.

2012. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

A többség nem él jobban,hanem rosszabbul! A gyerekek utáni kedvezményt is nagyon kevesen tudják teljes egészében igénybe venni. Hiába van több gyereked,ha csak 100.000.-et keresel,akkor is csak töredékét tudod érvényesíteni.

A szuperbruttó kivezetésével az alacsony jövedelműek 5-10.000.- Ft-tal kevesebbet visznek haza. Neked ez lehet,hogy nem nagy összeg,de nekik egy heti kajapénz.

A Gyesen lévők is megszívják,ha nem a magasabb jövedelműek közé tartoznak. Nekik is akár 8.000.- Ft-al lesz kevesebb a járandóságuk.

A fiatalok többsége nyugodt szívvel még egy gyereket sem nagyon mer vállalni,többet pedig semmiképpen nem.

Azért,mert neked MOST jobb( kérdés,hogy meddig), szétnézhetnél az országban.

2012. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, hogy sokan jobban élnek, elhiszem.

Csakhogy annál sokkal több hasznot hajtunk az államnak, minthogy morzsákkal megelégedjünk!

Ezer forintokról beszélhetsz havonta, de fogalmad sincs, mennyi lenne ezen kívül a részed, ha nem zabáltatnák fel az ingyenélőkkel a rácsokon belül és azon kívül!

2012. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Gratulálok, nekem speciel 7%-kal (infláció amit nem kompenzáltak + áfanövekedés) ér kevesebbet a fizetésem mint egy évvel ezelőtt.
2012. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
31%

"Miért olyan rossz a jelenlegi kormány, amikor én jobban élek?"


Azért mert a magyar egy rendkívül irigy nép! Másrészt az is probléma, hogy sokaknak egy nettó 200-250 ezres fizetéssel rendelkező már gazdagnak számít, mert nekik a 80.000 az etalon. Másrészt szeretik szidni azt aki vitte valamire az életben az állandó siránkozáson és ellenségkeresésen kívül! Meg amúgy is a magyarok nagy része még mindig a szocializmus nagy híve és mindent a kormánytól vár, ahelyett hogy a saját magáért tenne valami, arra vár hogy fentről segítsenek neki. A magyarok nagy része nem tud/akar alkalmazkodni a kapitalizmushoz.

2012. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

13/16

akik rosszabbul élnek, nem az elmúlt 1 év miatt. Azok rosszabbul éltek már azelőtt is, évről évre ez van, akkor miért csak a Fidesz a rossz?

(költői kérdés)

2012. jan. 23. 20:27
 18/26 A kérdező kommentje:

az árak minden évben emelkednek. Sem az euro, sem az üzemanyag áremelkedés nem a jelenlegi kormányzás hibája. Főleg nem a magyar kormányzás hibája.


10 évet dolgoztam egy melóhelyen és ott az előző kormány idején is azt hallottam, évre évre rosszabbul élnek.

És akkor még nem a Fidesz volt hatalmon...

2012. jan. 23. 20:30
 19/26 A kérdező kommentje:

A hangsúly azon van igazából, hogy akik rosszabbul élnek, az nem a mostani kormány hibájából fakad, hanem abból, hogy évek óta nincs pénze az országnak, épp ezért nincs is is mit adnia...


lezártam


sziasztok

2012. jan. 23. 20:32
 20/26 anonim ***** válasza:
88%
Te kérdezted hogy miért rossz a jelenlegi kormány. Kapsz rá választ ami neked nem tetszik erre te "lezárod" a dolgot. Egy vicc vagy.
2012. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!