Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elárulnák nekem az illetékesek...

Elárulnák nekem az illetékesek hogy a liberális és bolsevik fogalmak hogyan egyeztethetők össze?

Figyelt kérdés
mégis kikre gondoltok mikor ilyet mondtok hogy "liberál-bolsevikok? a liberális meg kommunista fogalmak nem igazán egyeztethetők össze egymással?
2012. febr. 1. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Hogy akik most Magyarországon a liberális oldal befolyásos emberei, azok a Rendszerváltás előtt előkelő helyet foglaltak el az MSZMP-ben és az egyéb Kommunista szervezetekben.
2012. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Első: ez a Fideszesekre is igaz. Pedig ők nem liberálisok.

De az emberek többsége egyik fogalmat sem érti,csak ráfogják arra,aki nem szimpatikus nekik.

2012. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

Tulajdonképpen összeegyeztethetőek, ha mélyebbre merülünk a politikai filozófiában.

Állítás: Liberalizmus és bolsevizmus rokonfogalmak

Feltételek:

-Liberális szabadelvűség

-Bolsevizmus eszme, mely a középpontba a kollektív társadalmat helyezi, amelyben teljes egyenrangúság van

Bizonyítás:

Szabadelvűség = individualizmus, amely az individuum, azaz a szuverén, autonóm egyén szabadságára épít

Kollektivizmus, és társadalmi egyenjogúság= minden individuumot ugyanazok a jogok illetnek meg, tehát a kollektívumon belül szabadok.


Tehát:


A liberális bolsevikok, olyan individuális szabadságot hirdetnek, mely kasztokon(vagy a teljes kollektívum) belül társadalmi egyenjogúságot, és egyéni szabadságot hirdetnek.



De, ezt már a történelem bebizonyította, hogy nem lehetséges, itt a példa: ha egy ember szabad akar lenni, akkor a társadalomnak kell őt szabaddá tennie, s ebben az esetben a "kollektívum" az individuum érdekeit helyezi előtérbe, ami azt eredményezi, hogy a társadalom nem lehet liberális.

2012. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

"Első: ez a Fideszesekre is igaz. Pedig ők nem liberálisok."


Nem, a Fideszesek mindig is jobboldali emberek voltak, akik mindigis ellen álltak a kommunizmusnak. Vagyonuk tisztességes forrásból származik.

2012. febr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

"ez a Fideszesekre is igaz.

Pedig ők nem liberálisok"


Hahahaha! A nap vicce! Köszönöm, rég nevettem ilyen jót. A fidesz baloldali politikát folytat, csak színészkednek.

2012. febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

"Nem, a Fideszesek mindig is jobboldali emberek voltak, akik mindigis ellen álltak a kommunizmusnak. Vagyonuk tisztességes forrásból származik."


Amikor a Fidesz megalapult még liberális párt volt. Pont. Tagjai között van pár régi káder, MSZMP tag. Pont. Innentől kezdve nincs miről beszélni.

2012. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

"Amikor a Fidesz megalapult még liberális párt volt. Pont. Tagjai között van pár régi káder, MSZMP tag. Pont. Innentől kezdve nincs miről beszélni."


Jobbliberális párt volt, nempedig balliberális. Tagjai között nem voltak MSZMP tagok, hanem olyan fiatalok voltak, akik 80-as évekbeli rockerek voltak és elegük volt a Kommunizmusból, Amerikát szerették meg a Demokráciát.

2012. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

A Fidesz egy görényfos, róluk sosem lehet egyértelműen eldönteni, hogy épp kommunista, liberális, vagy milyen nézeteket képviselnek, úgy forognak a szélrózsa minden irányába, hogy ruhát lehetne a fejükön centrifugázni.


Fidesz kapcsán egyetlen dologban lehet biztos az ember fia, hogy a magyarellenességük az töretlen.

2012. febr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

A Fidesz a legjobb párt, ne sértegessétek. Persze ezt ti nem érhetitek, hisz ti nem hisztek Orbánban, úgy mint én.


Számomra viszont megkérdőjelezhetetlen dolog, hogy Orbán amit csinál, az jó az országnak, és akárki akármit mond, nem fogok más véleményen lenni, mivel én Orbán híve vagyok!

2012. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

"Tagjai között nem voltak MSZMP tagok"


Nem mi? :D Még MSZMP párttitkárok is voltak b azmeg, nem csak tagok!!!

2012. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!