Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretném, ha valaki felvázoln...

Szeretném, ha valaki felvázolná pontosan melyik párt hová tartozik? (baloldal, jobboldal, jobbközép, balközép, stb. )

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 08:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Azokról a pártokról irok, melyek indulnak az EP választásokon.


1. FIDESZ-KDNP - jobboldali keresztény értékrendet követő párt


2. SZDSZ - anarchista (szélsőbaloldali párt)


3. MCF ROMA ÖSSZEFOGÁS

Itt egy kissé bövebb magyarázat(idézet) következik.


"Természetesen a liberális, fajvédő média erről nem számol be, ez nem érdekük, hiszen így nem lehet a Magyarra azt mondani, hogy rasszista. Így nem lehet megtörni, elnyomni! IGEN! A rendőrség letartóztatott 2 férfit, akik alaposan gyanúsíthatóak a gyilkosság elkövetésével. Mindketten az örkényi cigány maffia tagjai, és cigányok! A rendes, dolgos, becsületes cigány férfi, az áldozat sajnos olyan helyen lopott, majd kereskedett ahol nem volt engedélye. Annak pedig ez az ára.., mármint náluk!

Van ennél csúnyább dolog is. Van ezeknek egy-két szócsövük is. A díszpéldány a bűnöző Kolompár Orbán!

"A stratégia világos. Fedőneve: MCF Roma Összefogás Párt, alias politikai bűnkartell. Szó szerint. Hír: Fel kellett függeszteni a Kolompár Orbán és társai ellen folytatott büntetőeljárást a Kecskeméti Városi Bíróságon.


Ez a legújabb. Kolompár ugyanis képviselőjelölt, indul az EP választásokon. S ilyen minőségében mentelmi jogot élvez. Az ember már fel sem háborodik. Csak sír a lelkében és kérdez: Előfordulhat ilyen?


Claude Berri óta tudjuk, egyedül nem megy. Jönniük kell a „spanoknak” is, hisz’ egy cigány nem cigány. Épp ezért K. László, a per másodrendű vádlottja is indul a választásokon jelöltként. Kiváló politikus ő, semmi kétség és ezt mindenki tudja róla (?). Vajh’ a választásokon is így indult? „Szavazzon K. Lászlóra és az MCF listájára!”


Szép. És ne gondoljuk, hogy a cigányok nem fogják őket beszavazni! Kolompár a cigányok tezsvíre, ő biztosan tudja, mi a jó a többségi kisebbségnek. És egyébként is, micsoda kirekesztés volna, ha nem kerülnének be?! Elég rasszista az ország így is, hát ha még kiesnek a beszavazó-showból. Akkor jön majd csak igazán a Mohácsi vész! Hiszen ki már úgysem kerül újból (van Isten?).


Kérdés: milyen jogrend az olyan, ahol képviselői státusba menekülhetnek a 7,2 milliós sikítással gyanúsított előzetesek? Megerőszakolok, megölök egy 7 éves kislányt, majd indulok a választásokon, amiért mentelmi jogot kapok, és ezzel ugrik is a tárgyalásom? És a végén még be is jutok Brüsszelbe! Gyönyörű. Vona köznyelvbe iktatta a politikai bűnözés fogalmát. De, hogy e szó ennyire kézzelfoghatóvá válik, arra bizonyosan nem gondolt. Azonban ha már szóba került a politikai bűnözés - esetünkben pedig mindezt átfedi a cigánybűnözés is -, akkor tessen szíves lenni szólni valamit az uniós kollégáknál! Egy dolog, hogy körmönfont, ex-kommunisták díszítik az EP-t, de kikérem magamnak, hogy mindez a díszes társaság – ráadásként - pitiáner bűnözőkkel tarkíttassék!


MCF Roma Összefogás Párt. Ez tehát a neve a legújabb polgengszter menekülttábornak. Még nincs is hatalom közelbe, de már fullon van bűnözőkkel. De ha itt így van, mi lehet a hatalmon lévők körében? Belegondolni is nihill. Viszont bizonyos lett valami, amit eddig csupán sejtettünk: kiderült, hogy miért is jött létre az MCF…"


4. Munkáspárt- baloldali párt

Ugyan nem (mindenben) értek egyet velük, de a valódi szociáldemokrácia elveit ők képviselik. Thürmer Gyula megmaradt becsületes embernek, noha a nomenklatúra része volt kapcsolati tőkéjét nem használta ki arra, hogy milliárdos legyen mint Lopcsány és társai.


5. MSZP - kozmopolita, párt a multik zsoldosai (se hús se hal) A totalitárius rendszer idején Moszkva valagát nyalták, most Brüsszelét.Se Istenük, se hazájuk.


6. Jobbik radikális jobboldali párt


7. LMP-HP - az SZDSZ szatelitpártja, mesterséges képzödmény az SZDSZ (édes)gyermeke, de mivel "házasságon kivüli"kapcsolatból "született" ezt titkolják.


8. MDF - megélhetési politikusok pártja (se hús se hal)

2009. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Én is csak az EU-választáson indulókat veszem sorra, de az első hozzászólóval ellentétben nem a KURUCINFÓT alapul véve.


FIDESZ-KDNP - centrista, jobbközép konzervatív néppárt, erős nacionalista elemekkel


SZDSZ - hagyományos szociálliberális párt


MCF ROMA ÖSSZEFOGÁS - ideológiamentes kisebbségi fantompárt


MUNKÁSPÁRT - hagyományos posztsztálini kommunista párt


MSZP - centrista szociáldemokrata párt erős liberális elemekkel


JOBBIK - szélsőjobboldali, nacionalista párt


LMP-HP - liberális fantompárt


MDF - jobbközép liberális párt

2009. jún. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

az első hozzászólóval ellentétben nem a KURUCINFÓT alapul véve.


Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.


Saját véleményemet irtam meg, éltem a véleménnyilvánitás jogával, amelyet a magadfajta marxista őslények sem akadályozhatnak meg (20 évvel ezelött még igen)

A gyűlöletkeltésért, mások sértegeséért, provokálásért

kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!


Meglátjuk mit lépnek az adminok.

2009. jún. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

Azért az vicces, hogy mennyire védi egymást a szélsőjobb és a szélsőbal!


Lásd:

"Munkáspárt- baloldali párt

Ugyan nem (mindenben) értek egyet velük, de a valódi szociáldemokrácia elveit ők képviselik. Thürmer Gyula megmaradt becsületes embernek, noha a nomenklatúra része volt kapcsolati tőkéjét nem használta ki arra, hogy milliárdos legyen mint Lopcsány és társai."


A Munkáspárt szociáldemokrata? Na ne viccelj! Thürmer is pofon vágna, ha leszociáldemokratáznád. Na és Thörmer a nomenklatúra része volt? Öreg, tudod mi volt Thürmer a régi rendszerben? Szimpla tolmács volt, alacsony beosztású alkalmazott a Külügyminisztériumban. Egyébként rühellem Thürmert, de hogy nem volt a nomenklatúra része, az tény.


Becsületes ember, mert kommunista? Ezt meg Lenin műveiben olvastad? Lehet, hogy Thürmer a világ legbecsületesebb embere egyébként (egyszer láttam szmeélyesen, nem tudom becsületes-e), de ennek mi a fene köze van az ideológiai álláspontjához? Azért becsületes, mert hisz egy téves, elavult ideológiában???

2009. jún. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

"A válasz megírásának időpontja: ma 09:13"


Lassan irom, hogy a Lendvai Ildikó értelmi szinvonalán állók is megértsék.


"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!"


"Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!"


"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!"

Ha többször elolvasod, talán felfogod.


Az ilyen hozzászószókról József Attila jut eszembe

"Ős patkány terjeszt kórt miköztünk"

2009. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a nagy pártok nem tartoznak sehová,csak a propagandájuk más.A Fidesz is hirdet baloldali eszméket,az MSZP sem mindig baloldali.

A Fidesz meg a KDNP pedig legfeljebb a nevében képvisel keresztény értékeket.Azzal uis.nem fér össze a hazugság,mások sértegetése ( akár rászolgálnak,akár nem )

a gyűlölet keltés,hatalomratörekvés stb.Nevezzék magukat,annak aminek akarják,de keresztényértéket képviselőknek ne!

2009. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

A fenti válaszokból is kitűnik, hogy nincs egyetértés a pártok besorolásában.

Az MSZP balnak mondja magát, szerintem retorikában balközép, tettekben jobbközép (mint az angol Labour, azaz "Munkáspárt")

Az SZDSZ bal-liberálisnak mondja magát, szerintem jobb-liberális

Az MDF centrumpártnak mondja magát, eddig enyhén "jobb", mostantól enyhén "bal" hajlással (azért idézőjelben, mert a "jobb" nem a hagyományos jobb, a "bal" nem hagyományos bal)

A Fidesz jobbnak mondja magát, szerintem balközép

A Jobbik ugyancsak jobbnak mondja magát, szerintem kicsit erősebb, mint a jobbközép, de nem radikális

Az LMP nem mondja magát semminek, szerintem liberális, de még nem elvtelen, és nem tiszta, hogy bal-lib vagy jobb-lib; remélem, bejutnak az EP-be, és jövőre kiderül


Thürmert és a többieket én nem elemezném, csak ha valaki úgy gondolja, hogy ők bekerülnek a nagypolitikába.

2009. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kakaskodó 09:19-es!


Azt mondod, ne a kérdésre válaszoljon, értse meg mi van a szabályzatban és közben sértegetted (pl. lendvais színvonal), holott te is ugyanazt csináltad, amit benne kifogásoltál és amiért sértegetted: egy kérdésre válaszoltál. Ne add fel az elveidet.

2009. jún. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hopszi, a kérdésre elfelejtettem válaszolni (előző vagyok):


Én majdnem egyetértek a fenti hozzászólókkal, bár némelyiknél fogtam a fejem, akkora hülyeséget mondott. Egy kicsit korrigálnék: a Jobbik a mai helyzetet nézve talán szélsőségesnek tűnik, hisz nem tetszik nekik ez a rendszer és változást akarnak. Ettől lesznek nacionalisták? Jó hogy azt nem írtátok oda, hogy "nacionalisták, neonácik és természetesen rasszisták". A Jobbik egy jobb oldali, szélsőségesnek tűnő, azonban magyar érdekeket (magyar= minden olyan ember, aki magyarnak érzi magát, becsületesen és példamutatóan él; állampolgárságtól, bőrszíntől függetlenül) képviselő párt.

2009. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Kakaskodó 09:19-es!"

Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!

Nem mindegy,hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.

A gyűlöletkeltésért, mások sértegeséért, provokálásért,kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!

A világegyetem és az emberi hülyeség határtalan. Az utóbbiban nem vagyok biztos./Einstein.

2009. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!