Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem készítenek játékfilm...

Miért nem készítenek játékfilmet a magyar történelemről?

Figyelt kérdés

Miért nem forgatnak filmet,-akár sorozatfilmet,vagy több filmet-a magyarság történelméről egészen a kezdetektől és részletesen.

Az országban több világszínvonalú filmstúdió is van.



2012. márc. 4. 20:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
91%
Kezdetektől részletesen? Az egy kicsit sok lenne, szerintem éppeszű filmstúdió nem vállalna el egy ilyen projektet, nagyon könnyen bele lehet bukni. Sőt, egy 1000 évet felölelő filmbe gyakorlatilag csak belebukni lehet, mindg csak jönne a kritika hogy ezt miért hagyták ki, azt miért nem rakták bele, itt nem korhű a jelmez, ott annak nem volt szakála, elégedetlen nézősereget generálnának, az meg nem kell senkinek. A Honfoglalás c. magyar film-szerűség sem véletlenül üt meg inkább komikus mint komoly hangnemet. Ezért ölel fel minden (történelmi és nem történelmi film) rövidebb idő intervallumot. Van 1-2 olyan mozi is persze amely akár egy emberöltőnyi időt is bemutat, de azért szerintem te magad is láthatod hogy egy ilyen film elkészítése nem kismiska. Különben meg akit érdekel a magyar történelem az nem filmet fog róla keresni, hanem olvas róla, 10 milliós közönségből szerinted hány embert vonzanak a magyar történelmi filmek? Nem sokat, ennek ellenére aki mégis történelmi filmre vágyik ajánlom sok szeretettel a Sacra Coronát, Egri csillagokat, vagy A koppányi aga testamentumát.
2012. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

"A Honfoglalás c. magyar film-szerűség sem véletlenül üt meg inkább komikus mint komoly hangnemet. "


Talán a Magyar Vándorra gondolsz.

2012. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Nos elsősorban a magyar közönségre gondoltam.Nekik készülne a film.A sorozat,ha 1000 évet vagy többet ölel fel,akkor is beleférne egy 60 drb. egyórás részbe.

Sacra Corona és a Honfoglalás alacsony költségvetésű volt sajnos,de a szándék az jó!

Azt kéne megérteni,hogy ma már nagyon korszerű filmkészítési technikák vannak,kár hollywoodi szintű filmekre hisz sok amerikai kasszasiker itt készült Magyarországon.Ott van pl. a Korda Stúdió.

Nem az a kérdés,hogy jelen pillanatban a világon kit érdekelne egy ilyen film vagy sorozat.

A kérdés az,hogy a magyarokat érdekli-e.

Kíváncsi-e a magyar nemzet önmagára.

Ha kicsit másként vélekednénk önmagunkról,akkor minden más lenne.

De amire mi büszkék lehetünk,arra általában ilyenek a reakciók:"kit érdekelne az amit mi csinálunk","ez most nem aktualis","Nem kell azzal foglalkozni","Ugysem lenne az jó"!

Csupa önsajnálat.Attól,hogy így folytatjuk nem lesz jobb.

Ne érdekeljen minket mások véleménye csak a miénk.Az pedig legyen jó vélemény önmagunkról.

2012. márc. 4. 21:42
 14/36 anonim ***** válasza:

"Talán a Magyar Vándorra gondolsz."


Igen-igen, bocsánat és köszönöm a javítást :)

2012. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
74%

"Kíváncsi-e a magyar nemzet önmagára."

Én kiváncsi vagyok rá, de szívesebben elolvasom a hiteles történelmi tényeket, minthogy megnézzek egy akcióra és drámára kihegyezett játékfilmet amiből csak a forgatókönyvíró tudja hogy mi igaz.

2012. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
52%

Mivel én szeretem a magyar történelmet,így személy szerint élvezném is azokat a filmeket amik a magyar történelemről szólnak.Abban is biztos vagyok,hogy telt házas mozik lennének,mert sok ember szereti a kosztümős filmeket.


Csak egy valami miatt nem állnék a sorba hogy mozijegyet vegyek.A magyar színészi játék számomra egyenlő a nullával.Siralmasak.Nincs olyan magyar színészi gárda amikre azt mondanám,hogy "EZ IGEN! Nagyon jól játszanak,és élvezhető a film is" Hiába vannak nagyon jó magyar helyek a forgatáshoz,hiába vannak kiemelkedő stúdiók,hiába vannak jó trükkszakemberek,ha a rendező és a színészi gárda úgy pocsék ahogy van.


Tegyük fel,hogy filmet készítenének István királyunkról.Lehetne jó filmet csinálni,talán jobbat is mint a Tudorok,mert van ám itt is minden.Szex,háború,gyilkosság,árulás,minden.

Ha mondjuk azok a színészek játszanák,és az a rendező csinálná aki a Tudorokat is,akkor garantált siker már meglenne.(Azért Sam Neill színész ott van.Vagy a kedvencem Henry Cavill) Hihetetlen jól játszottak,nem hiába kapott a Henriket játszó színész is több díjat.

Biztos vagyok benne,hogy az ő játék tudásukkal István király történetét is hasonlóképpen sikerre vinnék.

de egy magyar színészt vagy színésznőt sem találok alkalmasnak arra,hogy annyira jól játszanának,hogy akár a külvilág is felfigyeljen rá..

Sajnos erre nincs igény,és nem arra,hogy a magyar ne akarná megismerni a saját népének történelmét.

2012. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 tetro ***** válasza:
Kérdező, sajnos nagyon el vagy tévedve a sorozatok költségével kapcsolatban. A tudorok egy évada többe kerül mint az egész magyar éves filmgyártás. A Hongfoglalás meg a Sacra Corona kis költségvetésű volt? A Sacra Corona 300 millióból forgott, ez mai árfolyamon úgy 600. A Honfoglalás szerintem a többszöröséből. Szerintem nincs nagyon magyar film ami amúgy ennyi pénzből készülne. A válasz egyszerű, nem készül ilyen film, mert az állam nem költ rá, nincs neki rá, befektető producerek meg nincsenek.
2012. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

tetro


Éppen én is azt mondtam,hogy a Sacra Corona meg a Honfoglalás kevés pénzből készült!

2012. márc. 4. 22:44
 19/36 tetro ***** válasza:
82%

micsoda? 600 millió kevés pénz? egy nézhetetlen filmre? a honfoglalás mennyiből forgott? 3 milliárdból? ne viccelődjünk már. ezeknek a filmnek nincs létjogosultsága.

egyébként azután amit a külügyminisztérium most művelt cannesban, az is hülye aki ennek az országnak filmet forgat...

2012. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
66%

Ha történelmi hűségre törekvő nagyjátékfilmet vagy ilyen sorozatot szeretnél látni, arra kicsi az esély. Magyar történelemmel foglalkozó sorotok voltak a tévében.

Én nagyon nem bírom Bayer Zsoltot, de pl. az 1100 év Európa közepén nekem nagyon tetszett. Bulvár, de igényes bulvár volt Rózsa György Magyar elsők sorozata. Ha tetszik, ide sorolható a most futó Otthonom a kávéház is, s még több száz.

Nagyjátékfilmek készültek régen, a szocializmusban, főleg Máriássy Félix, Várkonyi Zoltán és Zsurzs Éva rendezésében.

Pl. Egy magyar nábob, Kárpáti Zoltán, Kőszívű ember fiai, Egri csillagok, A két Bólyai (tv-játék) stb.


Valóban szükség lenne ilyen filmekre, tévéfilmekre, tévéjátékokra. Színészek is vannak hozzá. A magyarok semmivel sem rosszabbak, mint a nagy sztárok.

2012. márc. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!