Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez most a mi Viktorunk? Orbán...

Ez most a mi Viktorunk? Orbán vs Mátyás!

Figyelt kérdés
Tegnap délután ismerősnél jártam, ők nekiálltak biozni én pedig mondtam nekik, hogy szívja a rák azt a fost és unalmamba elkezdtem nézegetni egy középiskolai történelem könyvet. Teljesen véletlen Mátyás királyunknál csaptam ki és elkezdtem olvasni az apró betűs részeket. Majd haver adott egy ezrest, hogy vigyázzak rá míg elmegy cuccért és feltűnt, az ezer forintosunk a kolozsvári Mátyás király szobor fejrészét hivatott ábrázolni bár nekem a töri könyves és az ezresen levő nem passzolt. Hazaérve nézegettem neten a két képet és mintha Orbán Viktor arcképe lenne odarakva ,,matyis" köntösbe. Google-n nem találtam hasonló észrevételt, vagy rossz helyen kerestem... Véleményeket várok, hogy most ki van az ezresen?
2012. márc. 14. 07:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mátyás király van rajta. Véletlenül sem hasonlít Orbánra.
2012. márc. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Kár, hogy csak az ábrázatuk hasonlít.Mátyás legalább igazságos volt(állítólag).
2012. márc. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Mátyás csak a mesékben volt igazságos, Orbánnál sokk jobban sanyargatta a szegényeket és a népet. És nem vagyok fideszes, sőt!
2012. márc. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Csak Mátyás legalább a gazdagokat is ugyanúgy megadóztatta mint a szegényeket.
2012. márc. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Azért csak szippantottál abból a fosból, valld be. :)))
2012. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

"Csak Mátyás legalább a gazdagokat is ugyanúgy megadóztatta mint a szegényeket."


Pont hogy nem...!

2012. márc. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi a problémád kérdező?

200 év múlva lehet ,hogy tényleg OV lesz az ezresen.Vagy én.Vagy pont te.Bár egyikre sincs túl sok esély.

A legjobban ez a rész tetszett:"...Teljesen véletlen Mátyás királyunknál csaptam ki és elkezdtem olvasni az apró betűs részeket. Majd haver adott egy ezrest, hogy vigyázzak rá míg elmegy cuccért ..."


Ebből arra lehet következtetni ,hogy nagy ritkán ha könyvféleség kerül a kezed ügyébe nem lapozgatsz benne elejétől hátrafelé haladva(meg vannak számozva is a lapok, de elég kicsik a számok ,nem biztos ,hogy észrevetted:), hanem felcsapod valahol találomra és ha nem csak képek és nagybetűk vannak azon a lapon nehézséget okoz az apróbetűk elolvasása aminek sikeres elolvasását külön hangsúlyozod.Ez adódhat abból, hogy igen ritkán gyakorlod ezt a tevékenységet, vaaaagy rosszul látsz.De a képek felketik a figyelmedet tüzetesen és hosszan el tudod nézegetni az 1000-ft-oson lévő képanyagot is.

Nem tudom eddig hányszor volt a kezedben ekkora összeg, hogy most sikerült rájönnöd arra ,hogy kit is ábrázol de szerintem nem túl sokszor.De ha arcbéli hasonlóságot sikerült találnod OV és a hálás utókor által sokféleképpen ábrázolt Corvin Mateas rex között ,szerintem sem kéne annyit szívjál.

Hallucinációiddal pedig javaslom fordulj a háziorvosodhoz. Majd ő eldönti pszihés alapúak vagy fizológiai fogyatékosság következménye és elirányít a megfelelő szakrendelőbe.


Elnézést ,hogy ilyen sok apróbetűt írtam.Tényleg próbáltam minnél rövidebbre fogni mondandóm. De ha ezt is sikerül elolvasnod, külön dícséretet érdemelsz!

:)

2012. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mátyás is sanyargatta a népet, csak azzal sikerült az országot felvirágoztatnia. Orbán csak az államcsőd felé visz bennünket. Az is igaz, hogy régen a királyoknak egy életük volt uralkodni, nem 4 évük. Ennyi idő alatt egyik intézkedés sem érik be, csak az, amit az elődök elk...-tak.
2012. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Mátyás is sanyargatta a népet,

csak azzal sikerült az országot

felvirágoztatnia. Orbán csak az

államcsőd felé visz bennünket. Az

is igaz, hogy régen a királyoknak

egy életük volt uralkodni, nem 4

évük. Ennyi idő alatt egyik

intézkedés sem érik be, csak az,

amit az elődök elk...-tak."


Meg akkoriban gazdag volt az ország, mert egyben volt, és senki nem zsákmányolt ki bennünket!

2012. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
mátyás csak a mesében volt igazságos orbán sajnos ott sem
2012. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!