Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország demokratizálódó...

Magyarország demokratizálódó királyság, ahol a koronát egy kiskirály viseli?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy papíron köztársaság, de ha mindenki egy-egy kiskirálynak csápol, aki majd leveri a másik kiskirályt, és aztán azt csinál majd, ami neki tetszik, valami mégiscsak bűzlik a demokrácia háza táján, nem?
2009. jún. 14. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen, eddig ez volt, és még elég jelentős mértékben ez van továbbra is. Viszont ha tényleg fel tud törni az LMP meg a Jobbik, az esetleg változtathat a helyzeten, színesítheti a palettát.
2009. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Van valami értelme a kérdésnek azon kívül, hogy a népszerű (de terméketlen) politikusundor lírai kifejezése? Legközelebb tegyél fel egy kérdést.
2009. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Azt szögezzük le, hogy demokrácia, kommunizmus stb sohasem létezett. mindig is diktatúra volt és van.

Most is diktatúra van, csak nem egy ember diktál hanem egy kis csoport. Jó elég "laza" diktatúra, de a mai világban is félretesznek ha a politika útjába állsz, csak más módszerekkel és a te akaratod továbbra sem érdekli a politikai elitet...

2009. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
A harmadik válaszoló(16:49) nagyon jól látja szerintem!
2009. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Én is 16:49es válaszolónak adok igazat!
2009. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Amikor Athénban megszületett a demokrácia, már ők is tudták, hogy ez egy halva született ötlet...
2009. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok ennyire pesszimista, azért is írtam ki a kérdést: ha a baloldal nem támogatja feltétel nélkül a kiskirályát, és a jobboldal sem a magáét, hanem együtt tüntetnek azért, hogy az elit odafigyeljen a választóira, akkor egy-két választási kudarc után oda is figyelnek majd. Ehhez egyszerűen csak aktívnak kell lenni, és nem bonyolódni bele önmegsemmisítő okoskodásokba. Ki-ki attól párttól követeljen odafigyelést, amelyikre szavaz. Írjatok kritikus e-maileket, leveleket szimpátiátok szerint, és ne elégedjetek meg azzal, hogy a párt fő erénye a másik párt hatalmon kívül tartása.
2009. jún. 14. 18:42
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Ehhez az kellene, hogy az ország teljes lakosságának minden tagja hatékonyan tudjon kommunikálni az összes többivel. Így lehetne csak igazán összehangolt, komoly, nagyméretű, országos megmozdulásokat és tiltakozó akciókat szervezni, amire már odafönt is odafigyelnének. De amíg ez nem kivitelezhető, addig attól tartok, az egyéni, összehangolatlan gerillaakcióknak nem sok foganatja lesz. Jelenleg ugyanis az a legnagyobb gond, hogy bármit is akar tenni az ember, sose lehet biztos benne, hogy hányan állnak mellé, hányan jönnek el még, és mindenki csak egy viszonylag szűk réteggel egyeztethet, tehát egyszerűen nincs eszköz a hatékony szervezésre.


Ha ez meglenne, az nagy fordulatot hozna az ügyben.

2009. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A leendő ellenzék annyira szeretné ezt elérni, hogy szerintem képesek lennének megszavazni :)
2009. jún. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Teljesen igazat adok az előzőnek. A legnagyobb gond, hogy nincs a társadalmi jóakaratnak és tettrekészségnek semmiféle gyűjtőpontja, így szétszóródik az energia.

Az LMP lehet egy ilyen, egy másik az ovobacsi.hu, és még várom a további ötleteket (olyan hely kell, ami a bal- és a jobboldal számára egyaránt elfogadható).

2009. jún. 15. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!