Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Schmitt Pál történetesen...

Ha Schmitt Pál történetesen egy mindkét politikai oldal által elfogadott, sőt tisztelt, szeretett államférfi lenne, és kiderült volna a 20 évvel ezelőtti "turpissága" - rosszakarói példamutató embereknek is lehetnek -, akkor is "meghurcolták" volna?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem valószínű, hisz nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél.

Amúgy meg igencsak meglepődne a mai tudományos társadalom, ha kiderülne hogy hány ilyen palikaféle kapott ebben az országban doktori címet a semmiért.

2012. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ez nem olyan dolog, amin csak úgy túl lehet lépni.
2012. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is, itt nincs szó semmilyen meghurcolásról. Meghurcolás az lenne, ha miután lemondott, mindenhonnan (NOB, MOB, stb) kiutálnák, nem engednék pozícióhoz jutni. Ott még nem tartunk.

Most egyelőre egy egész (de legalábbis egy fél) ország követeli a lemondását, amit a legfrissebb hírek szerint ma még nem kíván bejelenteni.


Egyébként egy embert valszeg akkor becsülne meg mindkét oldal, ha valóban érinthetetlen és makulátlan lenne a múltja, és a munkássága. Schmitt nem ilyen ember.

Valaki is elhiszi, hogy csak azóta utálják olyan sokan, mióta elvállalta a köztársasági elnöki címet?


Személyesen ismerem az egyik embert, aki együtt vívott vele egy szövetségben. Utálja őt, zsigerből. Akárcsak az akkori szövetség tagjai, akik kiutálták maguk közt. Mindig benyalt az aktuális hatalomnak a Pali. Kiszolgálta a komcsikat, az MSZP-t is megkörnyékezte, most pedig akármit aláír a fidesznek.


Az olimpiai csapatba is csak besírta, illetve benyalta magát. Egyértelműen voltak nála jobbak, ezért is lett csak tartalékos. Végignézte a kispadról az olimpiát, semmit sem tett hozzá a győzelemhez.

2012. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igen. Ha másért nem, hát azért, mert még mindig van nyomokban valós tudományos és szellemi élet Magyarországon, és különösen orvosi vonalon. Évente több ezer külföldi orvostanhallgatót képez a Semmelweis Egyetem, a diplomájukat, a professzoraikat külföldön is elismerik. Egy ilyen egyetem nem engedheti meg magának, hogy ország-világ előtt kiröhögtesse és lejárassa magát azzal, hogy ezt az etikátlanul másolt izét doktori értekezésként elfogadja. Ezért az egyetem vezetése - némi habozás után - úgy döntött, hogy most nem a kenyéradó gazdájuk, Orbán Viktor pillanatnyi, hanem a saját hosszabb távú érdekeit követi. És ez független attól, hogy kiről van szó, köztiszteletben álló emberről, vagy nem.
2012. márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem derült volna ki.

Viszont szerintem nincs olyan ember ebben az országban akit mindkét (mindhárom, mind a négy) oldal egyaránt elfogadna és tisztelne. Már csak azért nem, mert ha az egyik tiszteli, a másik háromból valamelyik úgyis azt fogja mondani, hogy "Fidesz-bérenc", "komcsi", "náci" vagy "zsidó". Ilyen a politika... nem más.

2012. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ma már tényleg nehéz elképzelni egy általánosan köztiszteletben álló közéleti embert, pedig jó lenne, ha lenne. Az utolsó talán Göncz Árpád volt, neki még 80 % körül volt a népszerűsége, azaz pártállástól függetlenül általánosan népszerű volt.
2012. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne meghurcolva, ha ártatlan lenne, de mint bebizonyosodott nem az. Nem is magával a ténnyel van a baj, hanem a kiderülése utáni hazudozásnak, mismásolásnak. A tetteknek következménye van, amit tudni kell méltósággal viselni, ha már bűnös az emberfia.
2012. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tessenek szíves az írásjeleket is figyelembe venni! A meghurcolták igét idézőjelbe tettem, mivel nem a szó komoly értelmében értettem - csakúgy, mint a tettét sem diákcsínynek, hanem közönséges, fehérgalléros bűncselekmények gondolom - legfeljebb az áldoktor érezhette meghurcolásnak.

Jogosan, nem jogosan ez lejáratás volt.


Egyébként mindenkinek köszönöm a megtisztelő hozzászólást és várom a további véleményeket.

2012. márc. 30. 19:03
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Másrészt a média is szereti felfújni a dolgokat, ugyan ez volt Gyurcsánnyal is. Ilyenkor a csapból is ez folyik.
2012. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!