Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudnátok linkelni Magyarország...

Tudnátok linkelni Magyarországon is sugárzott sorozatot vagy filmet, esetleg ismertebb magyar weboldalt, ahol kimondja bárki is hogy homoszexuálisnak lenni jó és követendő példa?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 20:06
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Az utóbbi válaszoknak mégis mi köze volt a kérdéshez ?
2012. ápr. 14. 18:49
 12/39 anonim ***** válasza:
60%

Hogy lehet ez követendő példa? Valaki vagy annak születik vagy nem. Szerintem elég kevés embert lehet erra csak úgy rávenni.

Amúgy Fiúk a klubból című sorozat. :)

2012. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
[link] Nem tudom hol adták le , a film homoszexuális párok gyerek nevelését követendő példaként állítja be . Ha homoszexuális identitásba beleveszed a gyereknevelést akkor ez az .
2012. ápr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
A haverunk az USA-ban járt egyetemre és mesélte, hogy ott divat volt, az egész kolesz bu.ult.
2012. ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
16%

Dohányosnak se születik senki, mégis sokan azzá válnak divatból (én is, de ez más kérdés).


Nincs olyan dolog, amit ne lehetne belenevelni egy emberbe. A közösség pedig az egyik legerősebb nevelő erő az ember életében.

Ha olyan közösségbe kerül huzamosabb ideig, ahol a homoszexualitás elfogadott dolog, ráadásul olyan korban, amikor még nem alakult ki az énképe, akkor nagy eséllyel igazodni fog (minimum biszex lesz), tehát nem csak hajlam kérdése, bármennyire is ezt szajkózzák egyesek.

2012. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

kérdésre válaszolva: nem tudnék ilyet linkelni.


vitatfolyatásnak:


"Nem éppen pozitív és követendő példának tűnik."

ha elolvastad volna az általad bemásolt részt, akkor a sztereotípía szó elég erősen kiütközik. ergo az, hogy a "melegek állandóan buliznak, kábítószert fogyasztanak blabla" egy SZTEREOTÍPIA (a szó jelentése: "Felszínesen általánosító vélemény. Negatív, pozitív vagy semleges elképzelések és előítéletek együttese."). te is pont ugyanezeket a (mondjuk előítélekenek) használod fel, hogy megmagyarázz valamit, amiről teljesen nyilvánvalóan fogalmad sincs.


"Pl a fiúk a klubban című sorozatban elég nehezen nevezhetnénk pozitívnak minden egyes meleget. Vagy esetleg a meleget sátáni személynek lehetne ábrázolni?"

én elég sok nem meleget nem neveznék pozitívnak. szerintem a heteroszexuálisokat is lehetne sátáni személynek ábrázolni.


"Mint nyugaton ,mint szűk hazánkban a lakosság nagy részének véleménye hogy leszarom ,a médiaszerepeltetést csak a közönyt erősíti ,senki nem fogja szeretni a melegeket ettől."

lehet, hogy igazad van, csak ne hasonlítsuk azért Nyugatot (pl UK, ahol a buszokon Londonban a "Some people are gay. Get over it!" felirat található) a beszűkült magyar társadalommal. tudod, a médiaszerepeltetés is olyan, hogy ha valaki naponta kiáll és azt mondja, hogy jön a világvége, akkor ezt nagyon sokan el is fogják hinni. ha azt hallod, hogy xy mosópor jobb, akkor elhiszed egy idő után (legalábbis az emberek többsége, ha te nem vagy könnyen befolyásolható, akkor elnézést), ha azt látják, hogy a heteroszexualitás nem betegség (mert nem az), akkor egy idő után el is jut az emberek csökevényes agyába. vagy nem, de próbálkozni lehet.


"A kérdés csak tudnám hogy miért lesz ettől valaki meleg?"

az, hogy valaki heteroszexuális-e, nem választható dolog. a tudomány jelenlegi állása szerint genetikai okok játszanak közre. ha valakit elítélünk amiatt, mert heteroszexuális, akkor elítélhetjük az 1-es típusú cukorbetegeket (veleszületett inzulinhiány), mert bár ők sem választják a dolgot, de nem tudnak mást csinálni, mint tűvel böködni magukat életük végéig. nem hiszem, hogy egy veleszületett tulajdonság miatt AKÁRKI is elítélendő.


Pap Pista:

ha tudnál angolul és értenéd, amit mondanak az általad belinkelt kisvideónak, rájönnél, hogy semmi féle homoszexuálisok által gyereknevelést be nem mutat. azt mutatja, be, hogy a család az család, a kisgyerekek beszélnek a testvéri kapcsolatról. nem 1 gyerek megemlíti, hogy mummy and daddy (anya, apa, mint nőnemű és férfinemű ember), ennek szerintem semmi köze a homoszexualitáshoz.


"A haverunk az USA-ban járt egyetemre és mesélte, hogy ott divat volt, az egész kolesz bu.ult."

én a UK-ben járok egyetemre, és nálunk egy homoszexuális sem volt az én koliépületemben, de mindenkinek van legalább 1 meleg ismerőse. naés.


"Dohányosnak se születik senki, mégis sokan azzá válnak divatból"

a dohányzás egy teljesen más dolog, felesleges egy függőséget (nikotin) belevenni az egész vitába. ha egy minimális természettudományos alapod lenne, tudhatnád, nem beszélnél butaságokat.

a dohányzás endorfint és dopamint szabadít fel a szervezetedben (mondjuk őket boldogság-hormonoknak), míg a szerelem kémiájának egészen más folyamatai vannak, mint hogy rászoksz-e a dohányzásra vagy sem.


"Nincs olyan dolog, amit ne lehetne belenevelni egy emberbe. A közösség pedig az egyik legerősebb nevelő erő az ember életében."

igen, a nevelés egy dolog, az, hogy az ember maga mit választ megint egy másik. és hogy milyennek születik, az megint egy harmadik.

nagyon sok olyan embert ismerek, akiket szigorú vallásos család nevelt és egyszerűen elfordult az egész vallás-dologtól, mert elege lett; nem nem talált kérdéseket a válaszaira ésatöbbi okok miatt. látod, belém mindig is azt neveltél, hogy toleráljam a másik ember, ha jó/rossz véleményem van róla, akkor az azért, mert ismerem személyesen; hogy ne előítéletekből merítsem a "tudást", hanem járjak utána a dolgoknak és alakítsam ki a saját véleményem. a közösség nevelő erő azoknak, akik mint a bárányok követik a hangos kutyát. az, hogy meleg leszel megint hangsúlyozom: NEM NEVELÉS KÉRDÉSE. kutatások bebizonyították, hogy nagyobb a heteroszexuálisok által felnevelt homoszexuálisok aránya, mint ha homoszexuális családban nevelik (ergo ez nem egy tanult szokás, nem nevelés kérdése).


"Ha olyan közösségbe kerül huzamosabb ideig, ahol a homoszexualitás elfogadott dolog, ráadásul olyan korban, amikor még nem alakult ki az énképe, akkor nagy eséllyel igazodni fog (minimum biszex lesz), tehát nem csak hajlam kérdése, bármennyire is ezt szajkózzák egyesek."

ezt kérlek támaszd alá valamilyen tudományos, peer-reviewed cikkel, tudományos kutatás eredményeivel, mert ez így jelenleg hülyeség; lehet, hogy a saját véleményed amit tisztelek, de ettől még nem lesz igaz.

nekem 10-12 éves korom óta vannak meleg barátaim, szüleim mindig mondták, hogy ha esetleg homoszexuális lennék, akkor is ugyanúgy szeretnének, mint eddig és mégsem lettem sem meleg sem biszexuális. hagyjuk a demagógiát, az "áltudományos" bizonygatást; olvass utána a dolgoknak normális webhelyeken és utána mondj véleményt; miután tudod egyáltalán, hogy mi a tudományosan elfogadott álláspont a kérdésben.

2012. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

"ha tudnál angolul és értenéd, amit mondanak az általad belinkelt kisvideónak, rájönnél, hogy semmi féle homoszexuálisok által gyereknevelést be nem mutat"


Ha rájöttél volna ez egy hosszab film részlete...

2012. ápr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

"Ha rájöttél volna ez egy hosszab film részlete..."

nem, nem volt egyértelmű, annyi időm meg nincs jelenleg, hogy végignézzem a filmet, de ha adsz egy linket elmentem és megnézem a vizsgáim után :)

2012. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

"Nem éppen pozitív és követendő példának tűnik."

ha elolvastad volna az általad bemásolt részt, akkor a sztereotípía szó elég erősen kiütközik. ergo az, hogy a "melegek állandóan buliznak, kábítószert fogyasztanak blabla"



Én csak a általános megjelenítési formára ,véleményre mutattam rá.

Az igazságtartalma a kérdés szempontjából irreleváns


"egy SZTEREOTÍPIA (a szó jelentése: "Felszínesen általánosító vélemény. Negatív, pozitív vagy semleges elképzelések és előítéletek együttese."). te is pont ugyanezeket a (mondjuk előítélekenek) használod fel, hogy megmagyarázz valamit, amiről teljesen nyilvánvalóan fogalmad sincs."


Mit is akartam megmagyarázni?


"Pl a fiúk a klubban című sorozatban elég nehezen nevezhetnénk pozitívnak minden egyes meleget. Vagy esetleg a meleget csak sátáni személynek lehetne ábrázolni?"

"én elég sok nem meleget nem neveznék pozitívnak. szerintem a heteroszexuálisokat is lehetne sátáni személynek ábrázolni."


Vitatkoztam én ezzel?


Én csak a pozitív megjelenítésre mondtam egy ellenpéldát.


"

lehet, hogy igazad van, csak ne hasonlítsuk azért Nyugatot (pl UK, ahol a buszokon Londonban a "Some people are gay. Get over it!" felirat található) a beszűkült magyar társadalommal."


Valamihez viszonyítani kell.


"tudod, a médiaszerepeltetés is olyan, hogy ha valaki naponta kiáll és azt mondja, hogy jön a világvége, akkor ezt nagyon sokan el is fogják hinni. ha azt hallod, hogy xy mosópor jobb, akkor elhiszed egy idő után (legalábbis az emberek többsége, ha te nem vagy könnyen befolyásolható, akkor elnézést), ha azt látják, hogy a heteroszexualitás nem betegség (mert nem az), akkor egy idő után el is jut az emberek csökevényes agyába. vagy nem, de próbálkozni lehet."


Nem a homoszexualitásra gondoltál?


A média hatásában , egyetértünk ,de ez még mindig csak tolerancia nem pedig szeretet.



"A kérdés csak tudnám hogy miért lesz ettől valaki meleg?"

az, hogy valaki heteroszexuális-e, nem választható dolog. a tudomány jelenlegi állása szerint genetikai okok játszanak közre. ha valakit elítélünk amiatt, mert heteroszexuális, akkor elítélhetjük az 1-es típusú cukorbetegeket (veleszületett inzulinhiány), mert bár ők sem választják a dolgot, de nem tudnak mást csinálni, mint tűvel böködni magukat életük végéig. nem hiszem, hogy egy veleszületett tulajdonság miatt AKÁRKI is elítélendő."


Kaptam egy hegyibeszédet ,de minek?


Semmi bajom a melegekkel, miből szűrted le hogy lenne?


Mellesleg ezen információk birtokában vagyok ,de ez megint nem tartozik a témához.



Ja és Pap Pista videóját majd megnézem....

2012. ápr. 23. 22:19
 20/39 anonim ***** válasza:

"Amire nincs szükség azt kell mutogatni, kell beszélni róla?

-Nem kell mutogatni(és evvel reklámozni) és nincs mit beszélni róla,mert szomorú és aberrált dolog amitől egy egészséges embernek,minimum hányingere van."


Nincs szükségünk szellemileg sérültnek született gyerekekre, nincsen szükségünk mozgáskorlátozott emberekre se, sőt, hajléktalanokra, munkanélküliekre se nagyon. Akkor minek beszélünk róluk? Mert ők is emberek, ugyanúgy emberek, mint te, és ugyanúgy joguk van a teljes élethez, mint neked.



"DE AKKOR MI A JÓFRANCÉRT TOLJA A POFÁMBA EZEKET A DOLGAIT??

És még elvárja ,hogy ne is hánnyak tőlle!"


Nem tolja a képedbe. Azt tolja, hogy ő is egyenjogú veled, és azon kívül, hogy ő mással fekszik le esténként, mint te, még ugyanúgy szeretne munkához jutni, ugyanúgy szeretne a párjával beülni egy étterembe, ugyanúgy szeretne élni, mint te.

2012. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!