Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek itt még adót fizetni?

Minek itt még adót fizetni?

Figyelt kérdés

Havonta közel 100 ezer forint adót fizetek ki.

- Ha orvosra van szükségem, akár fogászat, akár egyéb, magánorvoshoz fordulok a mai állapotokat megtapasztalva.

- A gyerekem magánintézménybe jár, a nevelés-oktatás lezüllesztése miatt.

- A közutak állapota borzalmas.

- A közbiztonság nevetséges.

- A politikusok és más állami vezetők fizetése pofátlanul magas.

- A börtönökben jól vannak tartva az elítéltek.

.

.

.

nem is sorolnám tovább


Tehát majdnem fél hónapot azért dolgozom reggeltől estig, hogy másokat eltartsak és közben ne bosszankodjak azon, hogy egy korrupt, szemetes, koszos, katasztrofális tömegközlekedésű, bürokrata hellyé züllesztették Magyarországot?

Nyilvánvaló, hogy az államnak nem érdeke, hogy az általuk finanszírozott intézményekbe járjanak az emberek, ma már egy panel proli is magánbölcsibe adja a gyerekét.



2012. ápr. 20. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg?


Hát, érdekes. Nálunk versengés van a helyekért, mert a legtöbb ember (a panel prolik, hogy téged idézzelek) nem tudja a magánóvodát megfizetni.


Sőt, a legtöbb ember szintén nem magánrendelésre jár, mert, tadáám, nem tudja megfizetni. Egy komolyabb műtét több tíz millió forint is lehet - ezt azért nagyon, nagyon sokan nem tudják kifizetni.


A közutak állapota szerintem abszolút nem borzalmas. Persze, lehetne jobb is - minden szintél lehetne jobb is - de rohadt messze van a borzalmastól.


A közbiztonság szerintem szintén nem borzalmas, nem rosszabb a statisztikánk, mint a hasonló szinten álló országoké. Minden ember mellé meg nem lehet rendőrt állítani.


A politikusok és egyéb vezetők fizetése meg a költségvetés nagyon apró százaléka. Neked lehet, hogy soknak tűnik, de igazából a több ezer milliárdos éves pénzmozgás melett elhanyagolható aprópénz.


A börtönökben meg tényleg jól vannak az elítéltek: beszélgess a jogvédőkkel. Amúgy egy svéd valószínűleg barbár állatoknak tartana minket a börtöneink miatt.


Mindent összevetve: igen, az adód nagy része arra megy el, hogy a nálad szegényebbek is élni tudjanak. Igen, ezért vagyunk egy ország. Ha nem tetszik, költözz el, irány Amerika! Ott közel sem lesz ennyi problémád. De ha véletlen megszakad a jóléted, akkor majd pislogsz a sok "panel proli" között te is, és majd nézheted, ahogy más lesajnál téged :)


Erről szól a társadalom. Persze, lehetne igazságosabb is: csak adj ötleteket. Mert mindenki tudja, hogy nem jó, és egyetlen egy ember sem mondja meg, mit kéne, ami valóban jó is lenne...

2012. ápr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az elsővel. Amúgy 100 ezer forint nem is túl nagy összeg, nekem ennél jóval többet vonnak le a béremből havonta (mérnök vagyok), mégse panelprolizok vagy panaszkodok. Kapaszkodj meg, ha beteg vagyok akkor a házi orvosomhoz, illetve a kórházba megyek, a gyerekek pedig hagyományos oktatási intézményekbe járnak. Gyakran megyek helyi autóbusszal dolgozni (heti 1-2 nap és nem azért mert nem engedhetem meg a kocsikázást) és nekem semmi bajom a helyi buszok állapotával (nem BKV).
2012. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne fizesd be az adót és majd megnézheted magad!
2012. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Semminek. Én nem szoktam.
2012. ápr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"- Ha orvosra van szükségem, akár fogászat,..."

Az adó szerepe nem az, hogy barmiféle szolgáltatást kapjon érte a polgár.

2012. ápr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Az adó szerepe nem az, hogy barmiféle szolgáltatást kapjon érte a polgár."

Igazad van. A járulékbefizetésünk miatt kapjuk az orvosi és egyéb szolgáltatást...

2012. ápr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azert sok az ado mert magyarorszagon bevett szokas, hogy a politikai vezetok az adokat a hatalom megtartasa/megszerzeset celozva osztjak fel nem pedig az orszag jovojet szemelott tartva.
2012. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az adó megy Orbán bandájának,a járulék fizetésed meg a minimum orvosi szolgáltatásra elég.Ha isten ne adj'komolyabb betegség támad meg,akkor lőttek,mert ott már zsebbe kell nyúlni de erőteljesen.Táppénzt azt feljtsd el és a nyugdíjat is, a közel jövőre vonatkozólag.
2012. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Érdekes olvasni, hogy mennyi elégedett ember van, az életben mégsem ezt látom. A panel prolit pedig nem sértésnek szántam, én is panelban élek, csupán arra akartam célozni, hogy ma már egy kevésbé jómódú család is magán intézményhez fordul számtalan esetben, pedig lenne jobb helye is annak a pénznek. Rá vannak kényszerülve. Gondolom a mérnök úr nem a 8. kerületben él és járatja iskolába a gyerekeit, vagy nem ott áll sorban egész nap egy fogászati kezelésért, ahol 4-5 óra várakozás után besétál pár megtermett kisebbségi, hogy most ők következnek, senki be ne merjen menni előttük. Gondolom ti sem adnátok szívesen olyan iskolába a gyereketeket, ahol 12-13 évesen a wc-ben füveznek és isznak és a gyerek inkább egész nap tartogatja, mert nem mer elmenni vécére.

Igazságtalannak tartom az elosztást és igen, szeretnék valamit viszontlátni abból az évi több mint egymillióból, amit elvesznek tőlünk.

2012. ápr. 21. 22:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Ebben idáig, tökéletesen igazad is van.
2012. ápr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!