Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugaton a szláv népeket vagy...

Nem dávid kérdése:

Nyugaton a szláv népeket vagy magyarokat nézik le jobban?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nyugaton azt hiszik, hogy a magyarok is szlávok.
2012. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
nem hiszem h lenéznek bárkit annyira, illetve csak annyira nézik le, hoyg idegen. Mindegy honnan.
2012. ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
nyugaton kelet európát nézik le, úgy ámblokk, pedig semmivel sem többek mint mi, de hát ezt dobta a gép, ezt kell szeretni
2012. ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
A nyugati médiában már úgy veszik itt Orbán teljesen kigyomlálta a demokráciát és minden alap-jogot , tehát akinek gőze sincs a magyar kulturáról az valószínüleg minket .
2012. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim szerint még a szlávokról sem tudják, hogy szlávok, vagy legalábbis a szlávról az oroszra asszociálnak. A csehről, lengyelről azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák, a bolgárokról meg románokról azt gondolják, hogy cigányok, az ukránokról meg annyit, amennyit esetleg a GTA-ból tanultak. A magyarokról még mindig az Osztrák-Magyar Monarchia jut eszükbe, szóval... Eléggé beszűkült az érdeklődési körük, nem igazán vágják mi merre hány méter.
2012. ápr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A románokat, bár ők ugye nem szlávok. A magyarokat egyesek Ausztriával keverik (a monarchia miatt), míg mások egy kalap alá vesznek minket a lengyelekkel - főleg Angliában, ahol sok a kelet-európai bevándorló, főleg a lengyel.

A közhiedelemmel ellentétben viszonylag sok amerikai ismeri Magyarországot.


Forrás: angol, amerikai és kanadai barátok.

2012. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tapasztalataim:

Németországban: Magyarország=Ausztria rosszabbul járt keleti fele, ahol még mindig császárkultusz van

Anglia: "ja, hogy te nem is lengyel vagy?"

dél-ázsiai bevándorlók Angliában: "Magyarország ugye valahol Közép-Ázsiában van?"

Dánia: egy vagyunk a sok megjegyezhetetlen nevű kelet-európai porfészek közül

Svédország: dettó, csak ott egy csomó mindnekinek van magyar felmenője, szomszédja, stb

Spanyolország: "hülye vagyok földrajzból, hol van Magyarország?"

Dánia:

2012. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amerikában inkább lengyelnek lenni nem trendi, legalábbis ez jön le a filmekből/sorozatokból, magyarból is van 1,5 millió, vagy egy kicsi közép eu országnak tartanak, mások szovjet "tartománynak"(ennél jellemző h a Karancsi nevet Karasci-nak írják), vagy az északbalkáni román-szláv-magyar meg egyéb etnikai katyvasz részének.
2012. ápr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Amerre én jártam, ott nem tesznek különbséget, kb ez a sorrend: 1) helyi 2) európai/usás 3) káeurópai/egyéb 4) ázsiai 5) néger.


Bár találkoztam egy idős német professzorral, aki azzal lepett meg, hogy szívesebben lenne magyar, mint német.


A kedvenc sztorim is onnan való, maroknyi magyar összevitatkozott egy kereszteződésben, merre menjenek. Ült melletük egy rasztafári néger, megszólította őket, hogy milyen nyelven beszélnek. Mondták, magyarok. Mire a néger: jaaa, akkor azért veszekedtek!

2012. ápr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

"A nyugati médiában már úgy veszik itt Orbán teljesen kigyomlálta a demokráciát és minden alap-jogot , tehát akinek gőze sincs a magyar kulturáról az valószínüleg minket"


A nyugati médiában az itthon körbelobogtatott magyar témájú cikkek kb mínuszos hírek. Nem az átlagközönségnek szólnak, hanem a magyar viszonyok iránt valamilyen okból amúgy is érdeklődőknek. Egy átlag nyugati polgár annyit tud rólunk, mint mi mondjuk Tádzsikisztánról. Nekem például fogalmam sincs, ott ki gyomlál mit, pedig az átlagnál talán több időt szánok a tájékozódásra.

2012. ápr. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!