Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több a gazdag, mint a szegény?

Több a gazdag, mint a szegény?

Figyelt kérdés
A legtöbb új intézkedés a tehetősebb rétegnek kedvez. A szegényebbek nem tesznek semmit sem, úgy értem nem tüntetnek. Miért nem? Lehet helytelenül gondolom, de eltünt a középosztály, és már csak gazdagok és szegények vannak. Ez utóbbi réteg eltűr már mindent. Pl minimálbér megadóztatása, telefonadó stb... Annyira kevés szegény ember él az országban, hogy kevesen vannak egy nagyméretű, országos szintű tüntetéshez, vagy már megszokták a tehetetlenséget? Esetleg több a gazdag, mint a szegény?
2012. máj. 6. 08:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
96%
Nincs,aki megszervezze a tüntetéseket. Ehhez csak a Fidesz értett. Azonkívül az emberek féltik a munkahelyüket. Az eddigi tüntetéseknek sem volt semmi haszna,mert a Kormány nem törődik senkivel. Sem a tüntetőkkel,sem az Érdekvédelmi Szervek véleményével. Azt csinál a gazdagok érdekében,amit akar.
2012. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
84%

Akik az új intézkedéseket hozzák a gazdagabb rétegekhez tartoznak és a saját érdekeiket tartják szem előtt.

Nem nagyon tudom felidézni hogy mikor sikerült tüntetéssel valami pozitívat kiharcolni.

2012. máj. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
33%

Vannak nagyon gazdagok ( néhányan) és nagyon szegények ( néhányan),de a kettő között még mindig több ember van.

Ez utóbbi rétegből sokan tartanak attól, hogy lecsúsznak a nagyon szegények közé, de egyelőre megpróbálnak "evickélni" és túlélni. Sokan tartanak a munkahely elvesztésétől, ezért (is) passzívak.


Említetted a minimálbér megadóztatását. Ez egy nagy probléma, hiszen gondolj bele, hányan kapnak valóban minimálbért, sokan azonban "zsebbe" kapnak különbözetet, illetve csak "papíron' minimálbéresek, valójában több a jövedelmük / bevételük. A minimálbér nem megadóztatása tehát más szemszögből nézve azokra jelent hátrányt, akik becsületesen dolgoznak és adóznak, mivel így nekik kell nagyobb közterhet viselniük ( természetesen nem a nagyon gazdagokra gondolok).


A telefonadót még nem vezették be, a jelenlegi tervekben szerepel, hogy az első 10 percet nem adóztatnák.

Ez miért érintené hátrányosan a legszegényebbeket?

Ismét csak arra tudok utalni, hogy ha nem vezetnek be telefonadót ( ami azért nem egy vagyon havonta, hiszen gondolj bele: havi 2 óra telefonálás után alig több, mint 200 Ft-ot kellene fizetni)tekintettel a "szegényekre", akkor megint azok a dolgozók "szívnák meg", akik nem gazdagok, de bért kapnak ( egyre kevesebbet).


Te mit tartanál igazságosnak?

2012. máj. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem itt az a baj, hogy nem merünk egy-két politikust belelőni a Dunába. Mert amit néhányan művelnek az már hazaárulás. De a történelem során többször megfigyelhető, hogy a politikai elittel elszaladt a ló és a föld alatt kötöttek ki a nép jóvoltából.
2012. máj. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
92%
Még mindig a középosztály a legszélesebb. Az roppantul idegesít, hogy nálunk sokkal gazdagabbak verik a mellüket arra, hogy ők kisemberek, meg szegények, meg anyám kínja, miközben most volt újítva a házuk, ott a medence az udvaron és két kocsi a garázsban. Vicc.
2012. máj. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
17%

Mi erősebb középosztálybeliek vagyunk , nem gazdagok.A környéken mindenki hasonló anyagi helyzetű.Nyugat-Magyarországon élek de úgy látom hogy itt nincs sok ténylegesen szegény ember.Nem hiába ez az ország legfejlettebb része , Ausztria közelsége okozza a fejlettséget.

A fidesz nekünk több előnyt csinált mint hátrányt.Sok gondot is okozott de sok jót is.Nem élünk rosszabbul mint régen , sőt inkább jobban.


A fidesz a középosztályt támogatja ,mivel velük lehet már valamit kezdeni.A gazdagok elvannak a saját világukban a szegényekkel meg nem lehet semmit sem kezdeni.


Mindig lesznek szegények és gazdagok , ez a világ rendje.Vannak szegények és gazdagok Kínában , Japánban , USA-ban , Lengyelországban...stb minden országban.

2012. máj. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
63%

Az a baj inkább hogy sok ember teljesen a politikától teszi függővé az életének alakulását. Azt írod nincs középosztály - mondjuk én oda tartozónak érzem magam - bár az is igaz, hogy talán lefelé igyekszenek nyomni.

Tüntetés azért nincs mert egy tüntető tömeg élére értelmes ember kell, azt pedig az alsóbb osztályokban alig találsz. Nézz meg egy iskolát - akik köpőcsöveznek órán, bukdácsolnak, puskáznak azok általában a társadalom alján kötnek majd ki. Akik meg kitűnő tanulók, egyetemet végeznek azok általában orvosok, jogászok, szóval jól fizetett és értelmes emberekké vállnak. Ja, és azt sem érdemes elfeledni hogy ha az ilyen emberek bajba kerülnek anyagilag, akkor előbb megpróbálnak javítani a helyzetükön saját maguk, a helyett hogy 0-24 elégedetlenkednének a politika alakulásán. Tehát ha végülis kisarkítjuk a dolgokat, az okos emberek gazdagabbak mint a szegények - magyarán nem értem hol a probléma. Sok undorító és alattomos ember van a felsőbb rétegekben is akit nem szeretek, de azt egy pillanatig nem mondanám hogy hülyékből áll a felső tízezer vagy százezer. Szóval a kérdést én inkább így fogalmaznám át válasszá: több az okos gazdag mint az okos szegény, hiába vannak mondjuk 10x-er annyian a szegények.

2012. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

"Pl minimálbér megadóztatása"


Ez több szempontból is egy NAGYON jó húzás volt, persze a drasztikus bruttó minimálbér emeléssel együtt. Eddig, aki minimálbéres volt, annak esélye sem volt pl gyerekkedvezményt igénybe venni. Aki minimálbérre volt bejelentve, az gyakorlatilag nem fizetett adót. Igaz: ez a vállalkozásokra elég nagy terhet rakott, de az előzetes "várakozásokhoz" képest nem sokan mentek (emiatt) csődbe.

Amivel szokás összekeverni, az az egykulcsos adó, amit tényleg rosszkor és rossz helyen vezettek be.

2012. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Vannak nagyon jóeszű szegények, akik okosabbak mint az általad említett okos gazdagok! Csakhogy: míg az egyik megteheti hogy borsos áron megfizetteti a tanulmányait, addig a másik nem! Nem szeretnék belemélyedni a dolgokba, de ezek szerint szerinted a plágium is elfogadható, mert volt hozzá "esze" hogy megtegyék akik megtették...
2012. máj. 6. 10:25
 10/42 anonim ***** válasza:
56%

# 5/8: én éppen azon gondolkodtam el a minap, hogy hát: olvasom a napilapot, ahova csak sms-ben lehet olvasói levelet küldeni, és tele van szegény kisemberekkel. Bekapcsolom a hírtévéket ( nem a Hír Tv-t:) és kik telefonálnak? A szegény kisemberek. Nézem reggel az egyik kereskedelmi csatorna műsorát, ahol záporoznak az sms-ek a szegény kisemberektől. Bekapcsolom a rádiót, a beszélgetős műsorban csupa szegény kisembert hallani, aki a sorsáról panaszkodik.


Én még soha nem küldtem sms-t, vagy telefonáltam be ilyen műsorokba. Persze nem vagyok szegény kisember, de gazdag sem. Dolgozó középosztálybeli vagyok, aki meggondolja, mire adja ki a pénzét.

2012. máj. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!