Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiket és hol akar munkába...

Kiket és hol akar munkába állítani Orbán?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban fő témájává vált, hogy csak 3,7-8 millió ember dolgozik Magyarországon, de legalább 5-5,5 milliónak kellene. “Ha ezt nem tudjuk elérni, lehet akármilyen hókuszpókusz, könyvelés, pénzügyi trükközés, az ország nem fog megállni a lábán” - így nyilatkozott Chicagóban, és a mai rádióinterjúban is előhozta ezt azzal, hogy a most kezdődő újabb nemzeti konzultáció fő témája is a munkahelyteremtés lesz.


Mivel két év alatt egy új munkahelyet sem sikerült teremteni (kivéve a valós munkát nem jelentő közmunkát), és most már nem is 1 millió, hanem 1,3-1,8 millió munkahely kéne, felmerül a kérdés, hogy akkor most mi lesz? Honnan lesz hirtelen ez a sok új munkahely, és ki fog ott dolgozni? Vagy ha nem lesz, akkor összeomlunk?


Én úgy érzem, ez a kampány valami új megszorítás-csomag propaganda előkészítése lehet...


[link]


[link]



2012. máj. 25. 21:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%

A nyugdíjasokat,ki mást?


Minden ötödik fiatal ki akar menni külföldre dolgozni mert itt nem éri meg(Ha talál munkát még akkor sem kivéve ha nincs bejelentve így azok a férgek nem szívják le a fizetése felét az adó miatt)

2012. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesznek új munkahelyek. Orbán a saját levében fő, kapkod, fenyegetőzik, törvényeket hoz. Az ígéreteiből nem lett semmi, ezért egy csődtömeggé vált, amit az országra is ráhozott.
2012. máj. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy minden második 30 év alatti akar távozni. Amúgy elég abszurd ötlet a nyugdíjasok munkába állítása, de tényleg nem nagyon merülhet fel más...
2012. máj. 25. 21:33
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
Mit fognak csinálni a nyugdíjasok?
2012. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
Én utálok dolgozni és Orbán sem fog tudni rávenni erre.
2012. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miből élsz?
2012. máj. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Az állami cégeknél, mint pl a 4. mobil szolgáltató nincs sok értelme dolgoztatni az embereket, mert az is a közös pénzből lenne fizetve. Új magyar beruházásokról nem hallottam (bár korrekt ötlet lenne a gazdag magyar vagyonosoktól, nem értem, miért nem akarnak itt befektetni, lehet, hogy buknának valamennyit, de legalább fellendítenék egy picit a gazdaságot azzal, hogy munkahelyeket teremtenek)

+ azt tartom elképzelhetőnek, hogy bejelentik, hogy elkezdik a befektetést a kínaiak, már régóta tervben van és asszem már adtak is rá pénzt, vagy ígértek (pl. a MÁV napenergia) én amúgy örülnék is neki, igaz megalázó nekik dolgozni, de végre történne valami.

2012. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Úgy tudom két évünk van rá, hogy lehívjunk 2000 milliárd forint EU kohéziós fejlesztési támogatást, különben ez a pénz elveszik. Ezt akarják foglalkoztatásbővítésre fordítani. Tehát számoljunk az ideális 1 000 000 munkahellyel: 2.000.000.000.000 / 1.000.000 = 2.000.000 Ft felzárkóztatási támogatás áll rendelkezésre egy-egy munkahely létesítésére 2013 végéig az EU forrásokból.

Persze kérdés, hogy ebből hány munkahelyet tudnak létesíteni, de most építenek erre ki apparátusokat, hogy lehetőleg semmi forrás ne vesszen el.

Hogy ez pontosan hol fog megjelenni, az rajtuk múlik, de szerintem a feltételek adottak. Fejenként 2.000.000 Ft támogatást kapva biztos szívesen vesznek fel új munkaerőt a vállalkozások, csak ki kell találni a módját.

www.nfu.hu/download/1766/GOP_070702_HU.pdf

2012. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak nehogy havi 50ezret fizessenek ők is, mert azzal nem jutunk előbbre.
2012. máj. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy tudtam, hogy egy munkahelyen nekem fizetnek, nem az állam fizet azért, hogy én dolgozhassak.
2012. máj. 25. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!