Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem túl ciki ez az újratemetés...

Nem túl ciki ez az újratemetés-ügy?

Figyelt kérdés

Ha nem temetésről volna szó, azt mondanám, kabaré. Nem is tudom hol kezdjem. Tegnap még úgy tűnt, hogy az ügyes szervezők csináltak hülyét a román hatóságokból az üres urnával, és azt ígérték, majd becsempészik kellő időben a helyszínre a hamvakat. Közben meg a vérmagyar, de erősen dilettáns székelyudvarhelyi önkormányzat téves halotti bizonyítványt adott ki, amiben az szerepel, hogy Nyírő József 2012. május 25-én halt meg. Ezt kénytelen volt megtámadni a Hargita megyei kormánymegbízottt, ami miatt a nagy dérrel-dúrral beharangozott újratemetést ma nem lehetett megtartani. Hoppon maradt a Duna Tv és a fél magyar jobboldal. Az már csak hab a tortán, hogy a székelyudvarhelyi polgármester a saját felelősségére arra biztatott, hogy tartsák meg mégis a temetést, de a szervezők ezt nem vállalták.


Kicsit lerövidítettem a kusza történetet, talán nem torzítottam el. Ez az egész már annyira jellegzetesen magyar, hogy hungarikumnak is nevezhetnénk...


[link]



2012. máj. 27. 14:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
64%
de cike.EGY NÁCIT temetnek újra el.1945. május 9. óta ide süllyedtünk.
2012. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
68%

Egy katasztrófa!

A jobboldal 99.9%-a meg szerintem még életében nem hallotta előtte a Nyírő József nevet!

Aki nem mellesleg nagy nyilas volt!

Most komolyan ő lesz a példakép és a magyar fiataloknak így lesz eladva hogy a nyilas rendszer mennyire jó?

Bár az egész fidesz egy vicc! A gazdaságot szétverik.

Így csak ez marad amivel a szélsőjobbal kacérkodhatnak...

2012. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
66%
Már nem kell sok és a magyar fiatalok azt fogják a NAT keretében tanulni hogy mennyire jófej volt ez a Szálasi bácsi és a kis pajtásai...
2012. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 bumbi02 ***** válasza:
71%
Egyetértek előző kommenttel.. Egészen eddig lövése se volt a jobboldali fiataljainknak hogy ki is az a Nyírő, most meg hirtelen mindenkit hogy érdekel...
2012. máj. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
77%
Egy kis kelet-európai abszurd. Ejj, de szeretek én itt élni.
2012. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:

A temetés helyett tartott megemlékezés felirata egyenesen ez volt: A székely apostol hazatér. Csak a temetés szervezői és támogatói annyira bénák voltak, hogy még ez se sikerülhetett.


Kicsit én is félek attól, amire az eddigi válaszolók utaltak, hogy most, miután teljessé vált a Horthy-kultusz, lassan Szálasi következik. Ennek előkészületébe tartozhat Nyírő, aki a Szálasi-hatalomátvétel után is a nyilas parlament tagja maradt és a Német Birodalomba menekült. Most meg diadalmasan "hazatér" a Magyar Országgyűlés jóvoltából.

2012. máj. 27. 14:56
 7/67 anonim ***** válasza:
64%

De az! Újabb öngól.


Én azt nem értem, hogy mi ez a nagy Nyírő (vagy épp Wass Albert) mánia. Nyírőről fél éve (Wass Albertről pár éve) még azt se tudták az emberek nagy része, hogy eszik e vagy isszák. Holott nem voltak betiltva. Könyveikhez is simán hozzá lehetett férni. Itthon nekünk mindkettőtől jó pár olyan könyvünk van amiket a ’90-es évek elején vagy közepén adtak ki. Akkor az ugató kutyát nem érdekelte egyik se. Most valaki kitalálta, hogy ők az igaz, magyar írók. Aki nem olvas Nyírőt, Wasst az nem magyar és az műveletlen.

2012. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
100%
De, ciki. Vihar egy pohár vízben.
2012. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
67%
Rettentő ciki azokra nézve, akik emiatt háborognak. Nyírőt amúgy nem érdemes olvasni, az Antigonét annál inkább...
2012. máj. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
39%
A Pápa meg hitlerjugend volt. Hihetetlen, de igaz! Az titeket minősít, ha az éppen uralkodó nézettel nem szembeszegülő, amúgy nagyszerű Nyírőt ez alapján ítélitek meg. Amúgy a végén csak azért kellett menekülnie, mert szembeszegült a nagyrabecsült vezetőkkel. Vagy ez már nem tűnt fel?
2012. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!