Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A csador és a hijab miért...

A csador és a hijab miért számít "kultúraidegen" elemnek Európában amitől annyira rettegni kell egyesek szerint?

Figyelt kérdés
Elmész Magyarországon kisebb falvakba Szatmár vagy Békés megyében és az idősebb nőkön egy hijab-szerű fejkendő és egy színes csadorra hasonlító ruha van.

2012. máj. 30. 14:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%
Óriási különbség van az itthon hordott fejkendő, és a csador közt. Egyébként az Iszlám hit szerint nem csak az Iszlám nőknek, hanem minden nőnek viselni kell a csadort, azaz sarkítva ők azt szeretnék látni hogy az osztrák Alpokban is csadoros nők fejjék a Milka bocit, ez pedig nem fér bele az európai normákba, azaz "kultúraidegen".
2012. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a hijab-bal semmi probléma nincs, viszont a teljes arcot elfedő burqát igenis be kell tiltani, nemcsak kulturális okokból, hanem biztonsági szempontból is. Ez olyan, mintha én símaszkban mászkálnék egész nap, lopkodnék össze-vissza, aztán a fene se tudná hogy én vagyok az. Főleg annak tudatában, hogy a muszlimok mennyire vonzódnak a bombákhoz. Angliából írok, halálra idegesít, amikor a Hyde Parkban leülnek nagy körben ezek az asszonyok a fekete lepel alá. Érdekes, hogy az indiaiak, a feketék és mindenki más képes beilleszkedni, csak ők nem.
2012. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

Mert Európa egy felvilágosult kontinens nem illenek bele ilyen maradi vallási baromságok hogy "kötelező" kendőt viselni.


Egy keresztény kontinens javarészt nehogy már más vallásúak idejöjjenek akik bevándorlók és megmondják nekem "őslakosnak" hogy én ezt és azt viseljek.

2012. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek! Az europai jogrendszer, az igazolványkép stb erősen épít a személyes kinézetre mint igazolásra(mondjuk Anglia kicsit más).

Tényleg nehéz elképzelni hogy csadorban bemegy egy nő a bankba vagy így vezet, így intéz olyan hivatalos ügyeket amihez személyes jelenlét kell... Ugye araboknál mindent a pasi intéz és így nem akkora gond... Nem mellesleg nem lehet személyigazolványa elviekben hisz azon az arcának rajta kell lennie. Nem is tudom most ez hogy van megoldva náluk.


És a hijabot ellen szerintem nincs igazán ellenállás ha nem takarja el a kendővel az arcát.

Nem mellesleg ha valaki turbánt visel a fején, az ellen sincs semmi kifogása a legtöbb normális embernek.


Magyarországon meg sok helyen kendőt hordanak a nők ami kb megfelel a férfiak kalapjának. De én még nem láttam teljes arcot eltakaró fejkendőt nálunk...

2012. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%

Szintén Londonból írok, és én is furcsállom hogy sok teljes fekete lepelbe öltözött nő mászkál, csak a szemük látszik. Ez annyira nem európai, nem értem ha ennyire ragaszkodik valaki a vallásához, és hagyományaihoz akkor miért nem marad otthon ahol nem zavar másokat.

A másik meg hogy volt itt olyan muzulmán tüntetés is ahol azt kiabálták (angolul) hogy Oszama bombázna le titeket, Allah Ahbar, stb.

http://www.youtube.com/watch?v=UufTBjgEE5Q

Na most akkor ezek mennyire akarnak beilleszkedni, mennyire tisztelnek más kultúrákat, és hogy a francba nem toloncolják ki őket az únióból?

2012. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%

"...egy színes csadorra hasonlító ruha van."

Falusi vagyok és meg kell, hogy mondjam, hogy kicsit sem hasonlít az idős nénik otthonkája vagy paraszti viselete a csadorhoz. Nem mellesleg ők itt vendégek, alkalmazkodjanak ők. Ha meg hagynánk, hogy ők szabják meg, hogy nekünk mit kell és mit nem tolerálnunk, az csak megerősítené az amúgy sem alacsony, a vallásukból fakadó felsőbbrendűség-tudatukat. Ki tudja utána mit követelőznének... Én sem megyek Mekkába megszabni, hogy mit és hogyan csináljanak! Nem, tartsák magukat az európai normákhoz. Ha meg nem tetszik, akkor el lehet menni - hogy egy klasszikust idézzek.

2012. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Na azért nem kell minden muszlimot egy lapon említeni a vallási fanatikusokkal. Azért az ilyen idióta hőzöngő terroristafélék vannak mindig előtérben, mert ők a leghangosabbak. Nyilván van sok jó fej muzulmán is, csak kicsit másmilyen mint mi.
2012. máj. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%
Az én barátom muszlim, de nem igazán tartja a mindennapi előírásokat. A hotel medencéjénél halálra röhögtük magunkat néhány nőn. Ő is megveti ezt a fanatikus arc eltakarást. Másrészt tőle tudom, hogy meg a vita erről, mert több teológus állítja, hogy nincs ilyen előírás a Koránban.
2012. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
97%

"nem értem ha ennyire ragaszkodik valaki a vallásához, és hagyományaihoz akkor miért nem marad otthon"


Ez a legnagyobb kérdés. Ha én iszlám országban akarnék élni, akkor eszembe sem jutna, hogy ne tartsam be a szabályaikat. Valószínűleg ők sem tolerálnák, hogy miniruhákban járkálok az utcán. Ha meg nekem nem tetszik a kultúrájuk és úgy érzem, hogy nem tudnék benne élni, egyszerűen nem költözök oda. Pofátlanságnak tartom, amikor muszlimok Nyugat-Európába költöznek és itt tüntetnek meg fikázzák a nyugati kultúrát, hogy milyen erkölcstelen meg milyen liberális. 1.:Ha nem lenne liberális, akkor be se tehették volna a lábukat 2.:Haza lehet menni. Ez tényleg olyan, mintha vendégeket hívnék, megkínálnám őket étellel itallal, ők meg a sáros cipőjüket az asztalra felrakva köpködnének, hogy milyen szar a kaja.


Amúgy nem tudom, igaz-e, de pár éve azt hallottam francia ismerőstől, hogy frissen érkezett muszlimok között nagy divat lett a bolti lopás és a csador alá rejtették a cuccot, és ezért indult az egész botrány, hogy tiltsák be a csadort. Biztosan nem ilyen az összes muszlim, de gondolhattak volna rá, hogy az egész népükre hoznak szégyent ezzel. Ráadásul annyi támogatást kaptak, hogy nem haltak volna éhen akkor sem, ha nem lopkodnak a boltokban.

2012. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"Mert Európa egy felvilágosult kontinens"


Maximum az Osztrák határtól nyugatra lévő területek.

2012. máj. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!