Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az milyen hatással lenne...

Nem dávid kérdése:

Az milyen hatással lenne gazdaságra ha megszüntetnék az szja-t és helyette emelnék a fogyasztási adót?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 00:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük meg gazdagok és szegények szempontjából...


Szegények: alacsony a szja (tehát nem nyernek semmit vele) de hirtelen minden termék kétszeres árat ér el.

Tehát a szegényekből még szegényebbek lesznek.


Gazdagok: magas a szja (tehát sokat nyernek), minden termék kétszeres árat ér el (természetesen külföldre mennek és ott szerzik be a vagyonukat).

Tehát a gazdagokból még gazdagabbak lesznek.


Nem tudom a gazdaságra milyen hatással lenne, de ha már a telefonadó is ekkora felháborodás keltett, na ezért biztos meglincselnek.

2012. jún. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 1980-ban kezdtem dolgozni, nem volt sem SZJA, sem AFA.

Működött az ingyenes oktatás, egészségügy, volt hadsereg,

SZOT és vállalati üdülők. Nem volt viszont ennyi pártkatona és azok sem éltek olyan jól mint a mostaniak. Hogyan csinálhatták? Az ilyen mértékű adóztatás szó szerint elpusztítja a társadalmat. Milliárdos földesurak kapnak elképesztő összegű támogatást az adóforintjaimból. A munka világába nem illeszkedő rétegre költik. Ha 200%-ot szednének nekik az is kevés lenne. Közben meg a szemedbe röhögnek, hogy gondoskodj öreg korodról, miközben véred béred 70%-át elszívják. Persze gyerek alig születik. Örül az ember, ha nem döglik éhen + fizetni tudja a számláit. Ez megy az egész nyugati társadalomban.

A nyugatnak befellegzett.

2012. jún. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!