Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt a Fidesznek jó cselekedet...

Nem dávid kérdése:

Volt a Fidesznek jó cselekedete? Vagy olyan dolog amivel egyet értesz és helyesen tette?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 19:56
1 2 3 4 5 6
 21/54 lizzi77 ***** válasza:
Kedves Pro Patria,én csak a költségvetési 500 mrd hiányt próbáltam elmagyarázni, hogy miből adódik, amikor azt túórudolf megkérdőjelezte.Hisz nagyon helyes, hogy végre támogatják a gyerekeseket is, ez teljesen jó dolog.
2012. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 Pro Patria ***** válasza:
8%

"A demokráciában meghallgatják a máik felet, lehet szavazni, és nem fúrnak meg minden olyan kezdeményezést, ami nem az éppen uralkodó párt agytrösztjeinek fejéből pattant ki."


- Érdekes módon a jobbikosok itt arra panaszkodnak, hogy a kormány az intézkedéseinek nagy részét "a jobbiktól nyúlja le". Míg más esetben Vágó Gábor akadt ki azon, hogy a kisvállalkozók támogatásának javaslata egy az egyben ugyanaz, mint amit az LMP nyújtott be korábban. Hát kérem: örüljenek neki!:D


Egyébként azért hiteltelen itt összehordani fűt-fát több felhasználó részéről, mert én magam például komolyabb kritikát tudnék összeállítani a kormányról 5 perc alatt...

Azt is csak ésszel lehet.

2012. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
54%

Pro Patria

Valóban, ilyen gazdasági teljesítmény mellett Albánia nemsokára irigyelt ország lesz, eszünkbe sem jut Hollandiát emlegetni. Még két-három bal agyféltekés adó, és csak azok a vállalkozások nem menekülnek el, amiket államosítanak, bár gondolom, viszonylag kevés ellenkezésbe ütközne a társadalom abszolút többségénél egy ilyen cselekedet. Hiába, Kádárt sosem hagyjuk magunk mögött.

2012. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 lizzi77 ***** válasza:
60%
Én sem akarok anyázni, csak egyszerűen nem látom, hogy mi lesz mindennek a hosszútávú következménye.Igazából az "egymillió munkahelyet teremtünk" is nagyszerűen hangzik, csak könyörgöm, tegyünk már valamit annak érdekében, hogy ne csak közmunkából teremtődjön az az egymillió munkahely!
2012. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 Pro Patria ***** válasza:
8%

Nézd, kedves lizzi77!


"Kedves Pro Patria,én csak a költségvetési 500 mrd hiányt próbáltam elmagyarázni"

- Ezt anno egy mszp-s képviselő mondta az egykulcsos adórendszerre. Nagyon ügyesen kiszámolta, hogy a felső adókulcsban szereplők mennyivel kevesebbet fizetnek így be, és ebből jött neki az 500 milliárdos hiány. Csak azt "felejtette ki", hogy közben az alsó adókulcs rétege mennyivel többet fizet, így ez a "lyuk" csak manipuláció, félinformációkra épített félrevezetés, amit hiteles adatokkal - nem véletlenül - nem is igazolt senki.

Ennek ellenére kész tényként terjed itt, fórumon, hogy itt bizony 500 milliárdos hiányt okozott az egykulcsos, pedig már a józanésznek is ellentmond ez, hiszen sokkal többen szerepeltek az alsó adókulcsban, akiknek viszont megnövekedett az adózandó pénz összege...


Ettől függetlenül az egykulcsos adórendszert - bár megértem a miértjét - nem helyeslem.


Az alkotmány alapja pedig az 1947-es Rákosi alkotmány volt, amit Moszkvában írtak le, orosz nyelven, nekünk, és csak itt fordították le magyarra. Működött, igen, és milliószor módosították már azóta is, de most sem dobták ki en bloc az egészet, és írtak egy újat. Ez csak egy szimbolikus lépés volt. Vagy lát valaki valami drasztikus változást az életünkben?

2012. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 lizzi77 ***** válasza:
Nézd, biztos,hogy nem lehet pontosan kiszámolni.Lehet, hogy csak 450 mrd,kehet, hogy csak 350.Viszont az adójóváírásokkal együtt tuti van annyi,különben mi a fenéért vezették be ezt a sok különadót?A 16%-os egy jóléti társadalomban esetleg működhetne is, de nem nálunk.Igazából az alkotmány meg az utcanevek esetében az idegesít, hogy az mennyi lehet, mire minden térképet, utcatáblát,tájékoztatót lecserélnek,az mennyibe kerül.
2012. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
Lizzi, nem vagyok töritanár, meg idősebb is vagyok tőled pár évvel (már ha a 77 a születési évedet, és nem a korodat jelöli), de ha valamival kapcsolatban ennyire nem vagyok képben, azt nem fitogtatom ilyen harsányan. Ámbár a többi közt elmegy. :))
2012. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 Pro Patria ***** válasza:
8%

"Nézd, biztos,hogy nem lehet pontosan kiszámolni.Lehet, hogy csak 450 mrd,kehet, hogy csak 350."

- De ő konkrétan az egykulcsosra hegyezte ki ezt a fiktív számot, nem "úgy általában az intézkedésekre" értette. Ami pedig alapjaiban hibás, mert csak azt nézi, hogy egyik részről mennyivel kevesebb jön be, de azt nem, hogy másik felől mennyivel több.


"Viszont az adójóváírásokkal együtt tuti van annyi,különben mi a fenéért vezették be ezt a sok különadót?"

- Mert a mostani kormány nem akar hitelből hitelbe mászni. Tudod, mennyi volt az államadósság 2002-ben? A kormányzás kezdeti '98-as 60% körüli szintjéről 50% körülire csökkent.

Tudod, hogy 2004 januárjában még mennyi volt az államadósság? 8,095.8 forint volt a hitelünk forintban, és 2,919.2 forint devizában.

2009 januárjában már ugyanez a szám már 11,238.6 forint, és 7,649.5(!) forint. És azután is folyamatosan nőtt.

[link]


Ezzel szemben a fidesz óta a gyengülő forint ellenére(!) is stagnál az államadósság, azaz nemhogy nem vettünk fel még többet, de lejjebb is ment reál értéken.

Ezét kell a sok új adó. Mert valamiből viszont pénzt kell teremteni. Az pedig nem tartható állapot, hogy kölcsönökből tartsuk fenn a látszat-jólétet.

2012. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
79%

Mindennel megvagyok elégedve.


Egykulcsos adó szuper úgyis annyi fölös pénzük van amiből jóságos kormányunknak tud jótékonykodni.

Megjegyezném az alacsonyabb keresetűeknek is csökkentették az adóját 18%-ról 16%-ra de a jóváírás megszüntetése miatt fizetnek összességében többet az alacsonyabb keresetűek .

De marad az az 500 milliárd hiány ami a gazdagok által fizetett adó jó része kiesett bevételéből amit az maradék nem tudott maradéktalanul finanszírozni .


Az államosított magánnyugdíj is nagyon jó dolog ,különösen ha az agymosott tömeg megkérdezése nélkül ,a nemzet megmentése érdekében az államadósság törlesztésére dobjuk.


A mihaszna egyetemisták megszorongatása is kéjes élvezettel töltött el amit az új oktatási tervezet garantált.Csak akkor tanulhatnak az állam költségén ha itt fognak dolgozni .Nehogy már az én pénzemen tanuljanak

mocskos hálapénz nyelő orvosok,a zseniális politikusokhoz fel nem érő jogászpalánták és a nemzeti kormánynak folyton ellentmondó közgazdászok.

Képezzünk csak sportdoktort (fogalmam sincs mi az de ha támogatják biztos jó dolog) építészmérnököt bár a házfelújításom volt az ország negyedik legnagyobb volumenű megrendelése,a sok antiszociális kockát legalább több nő jut nekem .

Az okoskodó stréberek visszanyomásával is egyetértek különben is bonyolult volt nekem az emelt szintű érettségirendszer.


A nyári szünet megrövidítésével is egyetértek a fiatalok akit nem tisztelnek és csak a probléma van velük végre bent rohadnak az iskolában. Senki nem zavar meg a kocsmában a sörözés közben. Ja ha már sörözés örülök hogy elvitették a félkarú rablókat így végre az igazi szenvedélyemnek élhetek az alkoholnak.


Mi és volt még ja a szabadságharc nagyon keményen odamondogatott nekik ,igaz hogy csak a a hátuk mögött de akkor is . A szart egy jó magyar pálinkával mindig le lehet mosni a nyelvről

Pálinka, a legnagyobb magyar hungarikumot is megvédte az EU bürokraták adójától így az otthon kiskuktában főzött ingyenes házipálinkám segítségével ,végre megértem a felséges Matolcsy úr színes beszédeit.


Meg is feledkeztem az IMF tárgyalásoktól .Ezek a hülyék ránk akarnak sózni még egy hitelt! Még jó hogy az előző maradékát is elhasználtuk ,így biztos nem kell újat vennünk.Csak tudnám miért nem olvas be nekik a Varga biztos azért mert a közgazdaságtan kóros marhasága már megfertőzte az elméjét ,de egyenlőre még a jó oldalon áll.

Nem normálisak ,nem látják hogy nő a gazdaság ,bár csak a parasztok emberelték meg magukat ,de a mezőgazdaság tart el minket értelemszerűen a legtöbb bevételt ezt hozza .Ha mégse jönne be a a felesleget a MOL részvényekbe fektették. A növekedést egy balliberális pénzügyi kör sem állítja meg.

Bár erősen kisebbségben vannak ebből is látszik hogy csak árthatnak nekünk még az agymosottak sem támogatják őket.


A legjobban még is az önvédelem korlátozásának megszüntetése tetszik ,át is hívtam az egyik haragosomat teára ....

Bár a romákat még mindig enyhén kezelik de nemzeti kormányunk integrálja őket tök ingyen hiszen az idióták gyülekezetéből álló EU támogatja őket a tolerancia jegyében. Tolerancia ,ők akarnak minket ebből kioktatni amikor mi rendezzük a melegolimpiát is Budapesten.


A kismamák védelme ,bár többet rúgnak ki belőlük ,de ez nem baj a magyar anyáknak a népesség növelése érdekében áldozatokat kell hozniuk cserébe 3 kapják a GYES-t.


Valamint a munka törvénykönyve garantálja a jogaimat ,igaz hogy kevesebb lesz ,de a maradékot liberálisok később már nem vehetik el.


Majd elfelejtettem jó focidrukkerként majd elmegyek az újonnan épített stadionokba .Most végre Samu fején fog a szék széttörni nem a markomban porlad el.


U.I :Nem csodálatos dolog a duplagondol?

2012. jún. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 Pro Patria ***** válasza:
4%

23:12-es.

Ahogy látom, neked semmivel sem lehetne megfelelni, hisz még azokon is gúnyolódsz, amiket egyébként mások (itt is) elfogadnak pozitívként...

Mindig vannak örök elégedetlenkedők.

Erre mondtam, hogy én ennél például komolyabb kritikát tudnék írni, megerőltetés nélkül.

2012. jún. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!