Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen naív a magyar...

Miért ilyen naív a magyar lakosság?

Figyelt kérdés

Ez most kicsit macerás lesz. 4 évente van pártválasztás. Megválasztunk valakit (lényegtelen most hogy kit) majd elvárjuk hogy legyen "horibilis javulás", de úgy, hogy 4 év (mint hozzáértők tudják, nemsokra elég) alatt csak stabilizálni lehet az országot maximum. Majd ezért a lakosság berág, és másik pártot juttatja élre.


Ennek következtében ő új pártpolitikát folytat (soha nem folytatják egymás dolgait), aminek köszönhetően a stabilizácíó kezdődik előről.


Mi értelme van cserélgetni folyton a pártokat? Hogy senki ne tudjon érvényesülni? Mért nem hagyunk valakit 8-12 évig? Miért hisszük azt hogy 4 év elég arra, hogy nekünk jobb legyen? Én nem vagyok orbán párti. Gyurcsány-t jobban kedvelem!


De ennek ellenére, azért amiért én leírtam most itt ezt a dolgot, remélem a Fidesz nyer újra. Nemlehet valamit elkezdeni és félbehagyni, majd egy teljesen új dolgot kezdeni másik párt érvényesülése esetén.


Tudom itt nem bennünk van a hiba. Hanem az ellenzékben. Már csak önbecsülés miatt se folytatják azt, amit az "ösellenség" elkezdett. De értsétek meg ti is, ez igy hülyeség.


Nektek mi a véleményetek?



2012. júl. 21. 11:08
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon is fontos az a 4 év, se több, se kevesebb. Már csak azért is, mert a fejlettebb országokban (USA, Anglia) szintén ilyen időnként választanak új pártot. Ez azért lényeges, mert nem lehet teljes zsarnokságot kiépíteni.


Nem csak a magyar ember a naiv! Mióta működik a demokrácia, már az ókori Görögországban is politikai eszköz volt a demagógia (a nép megtévesztése). Főleg válsághelyzetben hasznos ez, amikor mindent ígérnek, persze nem fo9g megvalósulni.

2012. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is a Fidesznek kéne nyernie ennek ellenére szerintem a Fidesznek már a második helyért is küzdenie kell majd, hiszen 2 év eltelt 2 év van hátra: az MSZP-től 2-3%-ra a Jobbiktól 8-9 %-ra lehet...
2012. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az a véleményem hogy egy olyan párt amelyik nemtud a választási kampánya során bemutatni egy szakmailag magas színvonalú kidolgozott kész tervet a gazdasági pénzügyi szociális és politikai terveiről az egyenlő a nullával.Erre jó példa most a Fidesz, nulla tervek nulla felkészültség nulla képzettség nulla eredmény. Ennyi.
2012. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kéne még 1x megszavazni. Az a párt, aki ilyen ésszerűtlenséget törvénybe vesz, mint a Hallgatói Ösztöndíjszerződés, az nem kell!
2012. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

De hülyeség ez a gondolkodás! Amit a Fidesz csinál most, az 4-5-6 év mulva látszik meg!


Az meg tételezzük fel MSZP ideje. Mindenki őket fogja dicsőiteni? Miért?


Kell még 4 év a Fidesznek ahhoz, hogy tényleg tegye amit tennie kell. És az országnak kéne jobban látnia a dolgot.


Amerikában meg más a helyzet, ott hiába van több párt, támogatják egymás "hasznos" ötleteit, és folytatják az irányelveket, még akkor is, ha ösellenségi dolog!


Minden 4 évben előről kezdjük a dolgokat. Soha nem lesz ez így jó! 8-12 év kéne a Fidesznek összesen.Ha másra szavazunk, megint buktuk. És csak szarabb lesz...

2012. júl. 21. 11:23
 6/43 anonim ***** válasza:
83%

Amikor visszanyal a fagyi....


Itt sajnos a kérdező a legnaivabb....


Te komolyan azt gondolod, itt számít, hogy ki kerül a 'trónra'? Az alatt a 4 év alatt, mindenki arra törekszik, hogy minél jobban megszedje magát, mert ennyi ideje van hátra. Ha 12 évig lennének, akkor ugyanez lenne, 12 év alatt kéne megszedniük magát. Itt ki akar segíteni a másikon? SENKI

2012. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

ma 11:20 -nak aki állítja hogy a Fidesz semmit nem tud felmutatni, akkor röviden:


- Coca-cola gyár, Audi gyár épül. Biomassza gyár. Heti 1 új gyár átadás. (rengeteg munkahely, több ezer)

Új gazdasági modell:

- Ami a munkahelyre fog támaszkodni! Hogy minnél többen jussanak munkához, hiszen ez lesz az állam fő bevétele!

- Közüzemi adócsökkentés, vagy fizetés emelés, hogy a lakosság, jobban tudja ellátni az államot (hülyén hangzik de bonyolult is)

- Magyar bankok 50%-a magyar kézben

- Új mezőgazdasági rendszer, új földtörvény

- Magyar vállalkozok segítése

- Magyarország iparosítása (ilyen pl. a Coca-cola gyár), hogy 50%-a a kintről behozott termékeknek magyarországon termelődjön (Vagyis csökkenjenek a behozott termékek száma a felére)

2012. júl. 21. 11:29
 8/43 A kérdező kommentje:

ma 11:26


Tipikus magyar mentalitás. Ha igy gondolkozol, neked szavazni se kéne. Mert számodra mind1 és lehet hogy csak rosszul szavazol!

2012. júl. 21. 11:35
 9/43 anonim ***** válasza:
Én nem is szoktam szavazni, ez a kamu szöveg magyar mentalitás, bla-bla, mikor volt itt jó? sose, mikor lesz jó? sose, a normális munkaerő ki fog menni külföldre, és itt marad a sok roma, aztán öldökölhetitek egymást.
2012. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Tessék ittvan!!


Idén március-májusban a 15–74 éves korosztályból átlagosan 485 ezren voltak munka nélkül Magyarországon, 20 ezerrel többen, mint az előző év azonos időszakában – derül ki a KSH adataiból. A munkanélküliségi ráta így 0,2 százalékponttal 11,2 százalékra emelkedett, amely a vizsgált időszakban a legmagasabb a válság 2008-as elmélyülése óta.

2012. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!