Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan győznéd meg a más...

Hogyan győznéd meg a más politikában gondolkodókat?

Figyelt kérdés
Érvekkel, kiabálással, esetleg megállapodnál egy közös nevezőben, és együttműködnél velük?
2009. júl. 15. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

minek kiabálni? MO-n ez a legnagyobb gond, hogy az emberek kiabálnak egymással, épp érvek helyett.


az együttműködés meg attól függ, hogy miben?

2009. júl. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

Sztem nagyon sehogy. Ebben az országban a társadalom nagy része nem ért a politikához. Ők nem olyan érvek alapján ítélnek, mint pl külföldön. Külföldön a politikusokat a nagyrészt a munkájuk alapján ítélik meg, nem pedig a származásuk vagy a kinézete vagy csak a beszéde alapján. Azon kívül jellemző a magyar népre, h hamar felejt. Itt egy példa: az Orbán kormány idején az Orbán Vikinek-nek 8 állami autója volt (közel félmilliárd értékben, még a bébiszitternek is volt egy pilgári terepjárója) a politikusoknak meg 2. Most a FIDESZ szólja meg az MSZP-t az egy szál 15 millás kocsija miatt... Elgondolkodtató, h melyikre érdemes szavazni. (sztem egyikre sem). Ebben az országban inkább a származás jellemző, mint a beszéd (sajnálatos módon igen rasszista ország lettünk). Érvekkel nem sok mindenkit fogsz meggyőzni, mert mint írtam, az emberek nagyrésze nem ért hozzá vagy nem akar hozzá érteni. A másik dolog pedig, h nagyrészük képtelen a kompromisszum kötésre, képtelen elfogadni, h másnak is igaza lehet. Szóval ez is kilőve. A kiabálás meg sztem nem old meg semmit, csak mégtöbb nemzeti széthúzást.

Hát sztem a fennt leírtakkal nem igazán lehetne a más poilitikai beállítottságú embereket meggyőzni a te általad képviseltek helyességéről. Ami meg most eszembe jutott így hírtelen, az nem demokráciába való.

2009. júl. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Külföldön a politikusokat a nagyrészt a munkájuk alapján ítélik meg, nem pedig a származásuk vagy a kinézete vagy csak a beszéde alapján."


Csak nekem tűnt fel, hogy Clintont majdnem megbuktatták a szexbotránya miatt, Obamát pedig sokan azért csesztetik, mert néger? Vagy hogy Raffarin beszédstílusára a franciák annyira rácuppantak?


"Azon kívül jellemző a magyar népre, h hamar felejt."


Bezzeg mondjuk a német nép, az nem felejt. Az 50-es években náci középfunkcik ültek mindenhol a közigazgatásban és a pártokban.


"Itt egy példa: az Orbán kormány idején az Orbán Vikinek-nek 8 állami autója volt (közel félmilliárd értékben, még a bébiszitternek is volt egy pilgári terepjárója) a politikusoknak meg 2."


Nyilván egyedülálló magyar jelenség, hogy az ellenzék minden kis hülyeségért támadja a kormányt, miközben önmagának elnézi a stikliket. Nem, ez csak a büdös magyarokra lehet jellemző, egy Berlusconi lelke patyolat!


"Most a FIDESZ szólja meg az MSZP-t az egy szál 15 millás kocsija miatt... Elgondolkodtató, h melyikre érdemes szavazni. (sztem egyikre sem)."


Ha abból indulsz ki, hogy senkire sem érdemes szavazni, aki korrupt, akkor te sohasem fogsz sehol semmilyen pártra szavazni, ugyanis a pozícióban lévő emberek szeretik kiélvezni az azzal járó előnyöket Fokföldtől Grönlandig. Ezért kormánygépkocsik vagy olyan apróságok, mint a Zuschlag-ügy (ami tudniillik apróság, mert pl. a költségvetéshez képest észrevehetetlen kis tétel) helyett a kormányok teljesítményét kellene vizsgálnod. A politikus nem azért van, hogy erkölcsileg makulátlan legyen, ilyen igényeid a feleségeddel szemben legyenek. A politikusokat aszerint kell választani, hogy melyik csinál nagyobb GDP-növekedést és kisebb államadósságot.


"az emberek nagyrésze nem ért hozzá vagy nem akar hozzá érteni."


Az emberek nagyrésze nem hülye értelmiségi, aki interneten vitázik más hülye értelmiségiekkel arról, hogy ki a komcsi, meg ki a fasiszta, meg ki a cigány. Az emberek nagy része gyakorlati ember, akit az érdekel, hogy nőnek-e a fizetések és csökkennek-e az adók. Vagyis a hülye értelmiségieken kívül mindenkit elsősorban a teljesítménymutatók érdekelnek. Ezért van az, hogy 2006-ban megválasztották a szocikat (nőtt az életszínvonal), 2010-ben viszont már nem fogják (mert csökkent), meg 2002-ben leszavazták a Fideszt (mert elmaradt a Vitya által ígért életszínvonal-növekedés, és Péter többet ígért), 2010-ben viszont megválasztják (mert Gordonkánál még Vitya is jobb a közhangulat szerint. Nem fasizmus/komcsizmus téma ez, hanem evés-ivás-kocsi-lakás kérdés.)


"Ami meg most eszembe jutott így hírtelen, az nem demokráciába való."


Nem csodálom, hogy ilyenek jutnak az eszedbe, ugyanis a hozzászólásod azt mutatja, hogy alig értesz valamit a demokráciából. Erre mondjuk már magyarellenes látens rasszizmusod (a magyarok ilyen buták, meg olyan buták) is utal, de az is, hogy nem érted, hogy a politika érdeküzem, és nem egyetérteni, meg párbeszélni meg gügyögni kell, és nem "hozzáérteni" (mihez? Ahhoz, hogy az én érdekeimet képviseli-e a kormány? Erre válaszolni csak egy értelmiséginek nehéz, egy rendszeresen bevásárló háziasszony azonnal tudja a választ). Kádári dumát nyomsz, miközben gondolom azt képzeled, hogy nyugati dumát nyomsz szemben a kádári magyar posvánnyal.

2009. júl. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne hülyézd már le az értelmiségieket!

Ennyi erővel belemehetünk abba is, hogy azok, akik nem értelmiségiek, azok nem képesek átlátni az összefüggéseket. Arra szavaznak, aki 500 Ft-tal többet ígér, képtelen felfogni a pártok programjait és a gazdasági törvényszerűségeket. Minden adóemelés ellen tiltakoznak, mert csak a saját érdekeiket nézik, az országét nem!

2009. júl. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!