Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zúgolódnak a nyugdíjasok...

Miért zúgolódnak a nyugdíjasok és az inaktívok ellen azok akik közben meg istenítik a globál-kapitalizmust?

Figyelt kérdés

Nem kellene eldönteni mit is akarunk?

Élhető kapitalizmust, több munkahelyekkel, magasabb bérekkel, szocrendszerrel, igaz valamelyest drágább árakkal.

Vagy olcsó szemét tömegtermékekkel, hatalmas munkanélküliséggel, offshore vállalatok tömkelegével és egyre lepukkantabb társadalommal, igaz a kínai tasakos leves soha nem volt ennyire olcsó!



2012. szept. 4. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennél azért bonyolultabb a helyzet.
2012. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem sokkal.


A kettő között folyamatos ok és okozati az összefüggés.

2012. szept. 4. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyilván azért, mert a nyugdíjasok és az inaktívak nem tudnak termelni. Tehát azt eszik meg, amit az aktívak megtermelnek. Tehát azok számára, akik istenítik a globálkapitalizmust, ők paraziták és ingyenélők, akárcsak a gyerekek, vagy az általad emlegetett szociális rendszer, vagy az egészségügy, vagy a kultúra. Az ő álláspontjuk szerint az az adóztatás, amiből mindezeket fenntartják, az valójában a lopás egyik formája. Aki kutyát, gyereket, nyugdíjast, tudóst stb. szeretne tartani, az menjen el dolgozni, aztán fizesse ki a fizetéséből. Ők baromira nem akarnak "élhető kapitalizmust"! Legalábbis olyat nem, amely rajtuk kíül mások számára is élhető.


A baj csak az, hogy a legtőkeerősebbek végül felzabálják a lehetőséget mindenki más elől. Kirúgom a munkást, mert a gép olcsóbb; a gépkezelőknek meg fizetek éhbért; elvégre én adom neki a lehetőséget, hogy dolgozzon, és én határozhatom meg, mennyit kapjon érte. Az éhbérből persze nem lehet kutyát, gyereket, nyugdíjast és tudóst tartani. Na, ezért kell adóztatni.


(És persze a nyereségem az enyém, mert megdolgoztam érte - én, még véletlenül sem a munkásaim!-, viszem is ki az országból, ha már hagyják.)

2012. szept. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!