Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem buzdítja senki az...

Miért nem buzdítja senki az embereket, hogy a magyar termékeket részesítsék előnyben vásárláskor?

Figyelt kérdés

Miért nem veszi észre a nép, hogy csak úgy teremthetünk pénzt, ha fellendítjük az ipart és a mezőgazdaságot. Azt meg úgy tehetjük, hogy a saját termékeinket vásároljuk és nem a külföldről importáltakat. Ha lenne kellet, akkor több munkahely is alakulna.

Rendesen fáj amikor magyar szapulja a magyart és dícséri a külföldit. Ha a magyar nem részesíti előnyben a saját termékét akkor ki tegye azt? Lehet, hogy a német termék kicsivel olcsóbb, de ha megvesszük a hazait, akkor az valahol vissza fog fizetődni.

Ez csak az én paraszti felfogásom. Az "okosak" biztos tudnak még jobb ötletet az életszínvonal felpumpálására. A TV miért nem ezzel foglalkozik a VVszarságok helyett?

El kéne mesélje valaki, az egyszerű embernek, hogy kéne hanyagolni a bankokat, amennyire csak lehet. Ők szívják el a pénzt az emberektől. Nem hiába egy öt perces reklámidő alatt három bankos reklám is megjelenik, ahol "jobbnál jobb" ajánlatokkal csábítják az embert.

Miért mindenki külföldről várja a segílyt?



2012. szept. 14. 18:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Szívemből szóltál!


Sajnos volt olyan hónapom, hogy annyira ki kellett számolnom a pénzt, hogy rákényszerültem az olcsóbb Szlovák tejet megvenni... Szó szerint szégyelltem magam :( Nincs mit tenni, én már régóta a közeli piacon vásárolok mindent, amit csak tudok a néniktől :) Friss, van íze (nem úgy, mint az áruházakban kapható génmanipulált vackoknak..), ráadásul gyakran olcsóbb, mint a hipermarket...

2012. szept. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Mostanában azért elég sok helyen (akár reklámban) népszerűsítik a magyar termékeket, tény hogy sok emberben nincs a magyar termékekre igény, vagy nem fogja fel ennek jelentőségét, vagy szűkös anyagi körülményei nem engedik meg.
2012. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Én valamelyik nap vettem magyar krumplit és a felét dobhattam a szemétbe, mert romlott volt. A helyzet az, hogy a gazdák kapják a támogatásokat (plusz aszálykár, belvízkár, fagykár miatt, minden évben van valamelyik) a mi adónkból, aztán ugyanezen az ürügyön mindennek felmegy az ára. Ez azért úgy gondolom, kicsit sok, az egyiket hanyagolni kellene. Jelenleg vannak olyan termékek, amik sajnos nincsenek olyan jó minőségűek, mint ugyanabból a külföldi. Persze nyilván sok kiváló minőségű magyar termék van, ezt is meg kell emliteni. Ha a jó minőségűnek nevezett magyar termék valóban jobb minőségű lesz, akkor az emberek azt fogják venni. De jelenleg nem ez a helyzet.
2012. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Engem érdekelne, hogy melyik az a termék, amelyikből jobb a külföldi? Persze, gondolom nem a banánra, lazacra és társaira gondolsz... Amit itt Magyarországon termelnek, előállítanak- azokból.


A burgonyával engem nem győztél meg. Nem a pennyben kell megvenni a rohadtat. Ami a saját termelőtől veszek, saját kezemmel kiválogatom, abban még soha nem csalódtam! Ellenben amit a lidlben vettem, annak a nagy része a kukában landolt.

2012. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerencsére a CBA rohamos terjedésével egyre kevésbé van erre szűkség, mert ott annyira nagy arányban szerepelnek a hazai termékek, hogy komoly esély van rá, hogy amit ott vásárolsz, az az.
2012. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%
A CBA azért terjed rohamosan, mert a Lázár fivéreké. Egyébként pedig sajnos igenis sok magyar árunak rossz minősége van, ami normális áron kapható. Sok ember pénztárcája nem engedheti meg a drágább árut, még ha az is lenne a jobb.
2012. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az elején kopromisszumot kell kötni...ez természetes. Az elején valakinek áldozatot kell hoznia. Utána bízván a gazdák jóérzésében, csak remélhetjük, hogy a pénz, jó helyre kerül és nem nyaralásra. De, mint mondtam az egész ország így kéne gondolkodjon.
2012. szept. 14. 21:01
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Hogy miért nem buzdítja senki az embereket?!

Az okoknak van egy időrendi folyamata....


1. 1990 táján több (hétköznapi) embernek is beszéltem erről, jártamban-keltemben. Válasz: csendes megmosolygás. Vagyis: AKKOR még ŐK MÉG FEL SEM FOGTÁK...


2. 1991 táján országgyűlési (kormánypárti) képviselőnek tettem fel ehhez kapcsolható kérdést - nyilvánosan. A magyar termékek előállításának fontosságát át kellene érezni! A magyar reformkori törekvéseket és annak eredményeit hoztam föl követendő példának. Zavart választ adott, majd négyszemközt azt mondta, ugye nem értettem egyet a válaszával. Mert ő sem....

Vagyis: a KORMÁNYZATI POLITIKA nem merte fölvállalni ennek népszerűsítését.


3. Az 1994-1998-as kormányzat oktatási minisztere (SZDSZ, Fodor Gábor) minisztériumi szobáját átalakíttatta. Nem térnék ki a megdöbbentő részletekre, csak ezt emelem ki: a szoba berendezési tárgyainak minden egyes darabját nyugati országból (ha jól tudom, Bécs) hozatta. (!)

Vagyis: még a magyar kormányzati GYAKORLAT sem járt elől jó példával.


4. Magyarországnak az EU-BA VALÓ BELÉPÉSE koronázta meg az eddigieket. Az EU elvei tiltják a hazai termékek népszerűsítését, ha ugyanarról a termékféleségekről van szó. Vannak országok, ahol ezt valahogyan igyekszenek kikerülni, ám nálunk a kormányzati politika és gyakorlat e szabályt TÚLTELJESÍTETTE túlzó megfelelési kényszer miatt(?)


5. A lakosságnak (főként a fővárosi, nagyvárosi)a nemzeti gyökereiket könnyedén eldobó része, a reklámoknak bedőlők - főként az ifjabbak (akiket nem áldozatvállalásra, hanem ÖNZÉSRE buzdítanak), az oktatás (pl. történelem,)-nevelés

pedig nem tudja betölteni hivatását.

2012. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A gond, hogy az únióban mindenkire ugyanazok a szabályok érvényesek, csak a nyugatiak, a "főnökök" nem tartják be, amit könnyedén eltussolnak.

A nép kéne csináljon valamit, mert a politikus köszöni szépen jól él így is. Sajnos most mindenkinek csak az a fontos, hogy meggazdagodjon. Az erkölcs alább maradt. A hazaszeretetet nem csak az iskolában lehet oktatni, hanem otthon is bele lehet nevelni a gyerek tudatába. Persze manapság, mivel az anyagiak a legfontosabbak, anyuka is meg apuka is csak melózik és elvárja, hogy az iskolában mindent megtanítsanak a gyerkőcnek.

Az tény, hogy az átlag fizetés egyre alacsonyabb, de az emberek is el vannak kényelmesedve. Ezen az oldalon is írkálnak személyek akik sírnak, hogy nincs mit megenniük, annyira szegények, és az üzemanyag is drágul. Hát akkor mi a francnak van internetje meg autója? Nameg arról nem is beszélve, hogy már elsős gyerekeknél is mobiltelefon van. Kell is a lurkónak az új IPhone, de magyar termékékre nincs pénz. A szülők átkéne értékeljék a dolgokat. Nem kell minden apróságra hitelt felvenni, lehet spórolni is, meg kicsit nélkülözni is. Nem kell minden nap a szomszédra irígykedni. Lehet élni összefogásban is. Persze mindig lesznek olyan emberek akik kényelmesen hátradölve leugatnak mindenkit, hogy úgysem lehet csinálni semmit. De a siker után általában ezeknek a legnagyobb a szájuk. Nem kell törődni velük. Akik hozzám hasonlóan gondolkodnak, osszák meg mindenkivel. Hátha feleszmél a nép.

2012. szept. 14. 21:55
 10/19 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Az elején kompromisszumot kell kötni...ez természetes. Az elején valakinek áldozatot kell hoznia."


A magyar ember a kompromisszumnál meg a holmi áldozatnál csak a másik (ellentétes nézetekkel bíró) honfitársát utálja jobban..

Ezeket hozza meg a szomszéd a külföldi meg a multi vagy bárki más.


A magyar gazdák ( a pénznyelést leszámítva) egyedül a széthúzásban jeleskednek .Annó a TSZ ha nem is volt tökéletes ,de a gazdák összefogtak és minden gördülékenyebben ment,mint ha 1000-ren 1001 irányba mentek volna a jó magyar hagyomány szerint.


Nem képesek felfogni hogy bármilyen állampolgári és állami hátszelet is kapnak ha nem fognak össze a multi simán leradírozza őket a piacról.


A magyar ahogy "német","lengyel",szlovák" minőség sem különb egymástól attól egy (főleg élelmiszer) sem lesz jobb hogy trikolórral átkötik. A magyar gazdák( bár ez jórészt az állam hibája) nem tudják a jó minőséget versenyképes áron adni.Ami magyar és megközelíti felülről a multis árat elhiheted semmivel sem ér többet a kermultis dömpingárúnál.


Az az idióta aki a CBA-t minőségi magyar termékek tárházának tartja ,az nemhogy jó magyar étket nem evett,konkrétan szilárd ételt sem nagyon láthatott még.



"Utána bízván a gazdák jóérzésében, csak remélhetjük, hogy a pénz, jó helyre kerül és nem nyaralásra. De, mint mondtam az egész ország így kéne gondolkodjon."


Ahogy az Uniós támogatásokat felhasználták ,sok mindennek nevezném őket,de a becsület mintaképének biztos nem.

2012. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!