Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Visszaüthet a fideszes választ...

Visszaüthet a fideszes választási törvény?

Figyelt kérdés

A múlt héten a dunaföldvári polgármester-választáson, most egy soproni önkormányzati választáson győzött az MSZP-és jelölt. A FIDESZ -nyilván saját magára gondolva- aránytalanabbá és egyfordulóssá tette a választási rendszert abban bízva, hogy ha el is olvad a nagy többsége, azért ők maradnak a legnagyobb párt. Ebben a rendszerben hogy kis szavazatfölénnyel óriási mandátumfölényt lehet szerezni egy országos választáson. Ha pedig az MSZP csak egy kicsivel is a FIDESZ fölé kerül, ami egyre esélyesebbnek látszik, akkor egy jobboldali többség (FIDESZ, Jobbik) mellett is ők győznek, akár kétharmaddal is.


Erre utal a mostani soproni eredmény.


[link]



2012. okt. 7. 21:38
1 2
 1/12 Komplikato ***** válasza:
100%
A szöveget nem kommentálnám, a fő kérdésre pedig: IGEN. És remélem fog is. Azt mondják Isten nem ver bottal ... de néha fordítva sül el a kapanyél is.
2012. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan visszaüt, ezt a hülye is látja. Plusz még jön ez a regisztráció is, amire az ellenzék nagyon könnyen építhet egy "menjetek regisztrálni a hülye fidesz miatt" kampányt. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a Fidesz eddig mindig csak úgy tudott nyerni, hogy előtte a szocik rendesen megutáltatták magukat, akkor szerintem nyilvánvaló, hogy rövid életű lesz ez a forradalmi kormány. Persze az egy más kérdés, hogy ami utána jön, az mennyivel lesz jobb, de szerintem már az megérne egy váltást, hogy láthatjuk Orbán savanyú, beesett pofáját, ahogy a narancsbirkák előtt bejelenti a vereséget.
2012. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha észen lesz mindenki, vissza is fog. Remélem, minél többen elmennek regisztrálni, és szavazni a Fidesz ellen. Orbán lebiggyedt szájára és egyenes adásban beteljesülő idegösszeomlására szeretném bontani a pezsgőt!
2012. okt. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért még bevethetnek újabb trükköket, és ha minden kötél szakad, módosíthatják a saját módosításukat is.
2012. okt. 7. 22:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak minél inkább feszítik a húrt, annál nagyobb a valószínűsége, hogy visszacsap. Úgyhogy hiába módosítgatnak.
2012. okt. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Emlékezzetek az MDF-re. Ott is visszaütött a flegma, a népet hülyének néző politika. Már sehol nincsenek.

Szerintem így lesz ez most is bármivel trükköznek.

2012. okt. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 VVMMvvmm ***** válasza:
0%

Ha a szavazóknak annyi eszük van, hogy 1945 óta olysokszor

akarják hatalomban látni az mszp-t és elődjeit, akkor

ne csodálkozzanak és panaszkodjanak ha csorók.

Én a Fidesz-re szavaztam, de ha nép az mszp-t akarja

nem fogok sírni.Visszaüthet! És? Nem a Fidesz fog szívni

hanem az emberek.Viszont nekem hányingerem lesz ha ezekután nyafognak.Visszaüthet?Nem olyan fontos kérdés ez.

Nem ezen múlik! Sokminden visszaüthet, ezen agyalni felesleges.

2012. okt. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Több mint elkeserítő! A selejtből nem lehet jót főzni sem más egyebet készíteni!!!
2012. okt. 8. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Választási regisztráció, aztán meg jön a választási regisztrációs díj.Komolyan csodálkozom, hogy azt még nem találták ki (bár lehet, hogy holnap bejelentik.A fidesz már csak ilyen, minden napra meglepetés).

Mszp nyerne a fidesz helyett?Na, hát az is elképzelhető.A sok hülye birka képes lenne visszatapsolni, pedig hogy fel voltak akkor is sokan háborodva.Nem a szarokat kellene visszatapsolni, akik egyszer már bizonyították az alkalmatlanságukat.Bár a parlamentben szerintem egy kormányképes, normális banda sincs.De amelyik tuti szar, annak végleg menni kell!

2012. okt. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Hát igen, az értelmes magyar logika:

Hú nem jó ez az MSZP akkó szavazzunk a Fideszre.

Húú nem jó ez a Fidesz, akkó szavazzunk az MSZP-re.

Hú... STBSTBSTB

Miért lettünk ilyen hü.lye egy nép??

2012. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!