Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért Magyarországnak van a...

Miért Magyarországnak van a leggyengébb pénze?

Figyelt kérdés
Ok lehet, hogy valami afrikai országnak még gyengébb, de hazánk valutája az egyik leggyengébb (ha nem a leggyengébb). Miért?
2012. okt. 23. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:

A svájci frankhoz képest azért értékelődött le a forint, mert a frank biztonságos menedékvaluta, így a válságban nagyon megnőtt rá a kereslet. Az euróhoz képest pedig azért értékelődött le, mert a magyar politikai és gazdasági helyzet miatt kockázatosnak számít, a kockázatkerülő befektetők inkább eladják a magyar forint alapú befektetéseiket.

Ha pedig a magas inflációra gondolsz az az aszály és az adóemelések miatt van.

2012. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy az összes államnak jobb a pénze. Még a környező országokban is.
2012. okt. 23. 20:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert 10-15 éven át 20% körül mozgott az infláció. Nézd meg rendszerváltáskor egy átlagos kereset 5000 forint körül volt, ma meg 100-200 ezer.
2012. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Komplikato ***** válasza:
0%

"Nézd meg rendszerváltáskor egy átlagos kereset 5000 forint körül volt, ma meg 100-200 ezer."


Ja és annyit ér mint akkor 2000. Ezt kamuzzák "reálbér növekedésnek", valójában meg 1978-as szintet súrolja ... alulról.


Azért pl. az Ukrán pénz is elég gyenge. De szerintem a hatalmas gazdasági eredményeinket tekintve nem olyan érthetetlen ...

2012. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vásárlóértékben annyira nem gyengébb, mennyiségre viszont tényleg nagyobb. De ennyi erővel akkor a világ legerősebb pénze a Lett Latt lesz :P
2012. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A lejt meg fogták és elosztották ezerrel, így lett 1 millió lejből 1000... Ettől szerinted jobb nekik? Nem ettől jobb, hanem, hogy ott nem engedték csak úgy elburjánzani a devizahitelezést. Thx mszp elmút nyócév tudom lejárt lemez, csak a bankok ezt nem tudják...
2012. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy érzem a kérdező nincs tisztában azzal, mitől erős vagy gyenge egy pénznem. Mert nem attól egy pénznem mennyit ér.
2012. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van egy pár ország, ahol 1 Ft többet ér.

Onnan tudom, hogy már feltettem ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

2012. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na vajon miért....még véletlenül sem a kormány tehet róla.
2012. okt. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!