Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan származik az a mítosz,...

Honnan származik az a mítosz, hogy Ukrajna Magyarországnak akarta adni Kárpátalját a '90-es évek elején, de a magyaroknak nem kellett?

Figyelt kérdés
Mi ennek az eredete?

2012. okt. 25. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Valaki kitalálta, és a többiek átvették- Sok ilyen kitalált rege létezik.
2012. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ilyenről nem hallottam.
2012. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy ez igaz volt-e, nem tudom, de ha igen, volt valami reális alapja, mert:

- nálunk már akkor megvolt a rendszerváltás, szerettek volna kikerülni a nagy SZU hatalma alól

- valamikor az is a Nagy-Magyarország része volt, csak Trianon miatt elszakadt tőlünk.

És ha ez az egész igaz, éppen ezért nem fogadtuk el, mert akkor zsinórban tiltakoztak volna mindazok az államok, akiknél a tőlünk elkerült területek jelenleg vannak. Igen széleskörű politikai ellenállást tapasztaltunk volna. Szerintem.

Pedig volt akkor éppen elég bajunk, nem hiányzott még egy nemzetközi külső elfordulás, esetleg ellenállás, betartás vagy akármi.

Persze, nehéz ezt így távolról, kívülről megítélni.

2012. okt. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dick Esmen ***** válasza:
Legenda.
2012. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Honnét tudod ennyire biztosra, hogy valóban legenda?
2012. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Parács Péter Pál válasza:

Tisztelt Érdeklődők! Az Ukrán témában szeretnék hozzászólni.

1./ Szerintem olyanokról beszélünk, amit konkrétan nem ismerünk, mint ahogy a Magyarok honnan létét sem tudjuk hová tenni pontosan. /Olvasmányaim szerint kb. 700.000 magyar indult el az Ural alja környékéről, de nem csak mi érkeztünk meg a Kárpát Medencébe/

2./ Az Ukrajna állítólak "ajándék" és 1917-től létezik. Kérdés azonban, hogy az ott lakók előtte milyen nemzetiségűek voltak. Nem talán ukránok?

3./ Magyarországnak viszont el kellene gondolkodni, hogy egyáltalán kárpátalja stb. hogyan és miért került el tőlünk?!

Kárpátalja továbbá nem Ukrajnához lett csatolva, hanem a Szovjetunióhoz, aki 1946 körüli egyezményben aláírással bírt többek között Kárpátalja hova tartozásáról kvázi felülírva a csúfos Triannont és a Bécsi egyezményeket.


Szóval, álláspontom szerint Ukrajnának nem is kellett volna felajánlani Kárpátalját, annak "vadregényes tájával", mivel a szovjet aláírás a szovjetunió felbomlásával azaz megszünésével érvényét kellene, hogy veszítse a földterület elcsatolása.

Ráadásul ez nem csak földterületi téma. Az ott élők emberi jogait is maximálisan sértette. Milyen jogon "kereskedett" kvázi Triannon, Bécsi és az előbb említett szovjet szerződés az emberek állampolgárságával illetve hova tartozásával. Ebben az időszakbán már "nem volt divat a gyarmatosítás"!!!!!!!

Üdvözlettel


Порач П.П.

2014. okt. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!