Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmus idején is...

A szocializmus idején is fagytak meg emberek azért, mert nem volt pénzük fűteni?

Figyelt kérdés
Még csak október van, de már megfagyott egy néni a házában.
2012. okt. 30. 22:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%
10-es te akkora komcsi vagy, hogy Sztálin hozzád képest szélsőjobbos kisfiú.
2012. okt. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Egy két kirívó eset volt, akik berúgtak elestek és megfagytak, de tömegesen nem volt rá példa.
2012. okt. 31. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen abban az időben nem volt. Csak a részegek fagytak meg, vagy olyanok, akik egy istenháta mögötti tanyán éltek, és nem tudtak kimenni az udvarra tüzelőért.

Jól írták előttem. Mindenki dolgozott, abból tudta fizetni a fűtést is. Hajléktalanok sem voltak. Vagy munkásszállásokon éltek, vagy bevitték őket egy otthonba.

2012. okt. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%
11/13. Te vagy barom, ha nem hiszed el, amit a 10-es írt! Ez nem propaganda, nem hazugság, hanem igaz.
2012. okt. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%

Igen a szocializmus idején is fagytak meg emberek mert nem volt pénzük fűteni!

Annyi volt a külőmbség, hogy nem közölte a sajtó mert nem lehetett!

A falunkban is volt egy esett, hiába volt "kötelező" dolgozni. Az illető férfi fodrász volt, egyedűl élt a lába miatt rokant lett így nem dolgozott. A kevéske pénzből nem vett tüzelőt és az egyik téli hideg reggelen a saját házában fagyott meg.

2012. okt. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
56%

Akkor voltam fiatal, tehát láttam, tapasztaltam:nem volt olyan, aki azért fagyott volna meg, mert nem tudta a fűtést fizetni és nem voltak éhezők sem.Dolgozni kötelező volt és valamilyen munka (nem nevetséges közmunka), rendes munka, jutott mindenkinek.A fizetések átlagosak voltak, viszont az árak nem voltak az egekben.A közművekkel több gond akadt, sokan akkortájt kezdtek ráeszmélni, hogy jó lenne fürdőszoba is, bizonyos dolgokhoz pedig nehéz volt hozzájutni.Persze az átlagfizetésből sok embernek nem jutott kacsalábon forgó palota, de egy lakásra valót össze lehetett kaparni vészterhes kölcsönök nélkül is.

Nem volt ilyen "dögölj meg, ha nincs pénzed "világ akkor.

2012. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen kérdéseken csak a szélsőség és fanatikus gondolatnélküliség tud vitatkozni. Látszik is a minősége "de volt, de nem volt".

A szocializmus sok tekintetben kárhoztatható rendszer volt, de akkor is ugyanazok, ugyanolyan emberek éltek az országban, mint most. A fagyhalál vonatkozásában sem mondható, hogy "volt - nem volt", mert nincs róla pontos adatsor. Ami biztosan mondható, az a mérték és az ok. A mai halálozásszám több nagyságrenddel nagyobb. A mai halálszámból csak nagyon kicsi rész, ami önhibából, felelőtlenségből következik be, feltehetően ilyen akkor is volt. Vagy kicsivel több, vagy kicsivel kevesebb. A többi, a döntő rész a társadalom, ha úgy tetszik a rendszer hibájából következik be, és ez nem volt régen.

2012. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
67%

11-es

Te balfék.Én nem vagyok komcsi,hanem emlékszem azokra az időkre,bár nagyon fiatal voltam.NEM VOLTAK AZ UTCÁN HAJLÉKTALAN EMBEREK TÖMEGEI,AZ ELESETT KISPÉNZŰ EMBEREK KAPTAK TÁMOGATÁST.Nem voltak 30-40 ezer forintos gázszámlák a 80 ezer forintos fizetésekhez képest.Nekünk abban az időben fatüzelésű kályhánk volt (belváros)és az anyám minden évben kapott jegyet amit tüzelőanyagra lehetett beváltani.Sőt ezt ha jól emlékszem mindenki kapta aki igényelte.Tehát ritka volt,hogy valaki megfagyjon az otthonában,az utcákon meg pláne.

2012. nov. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem akarok bele szólni ebbe a vitába, csak egy pár gondolat.

Bőven nyugdíjas korban vagyok, mindig hányingerem volt a politikától, így a szocializmusban is.

A kérdésre válaszolva, elképzelhetetlen volt, ez az általános nyomor, ami most van. Nem volt úgynevezett demokrácia, de nem volt tömeges fagyhalál, éhezés, és főleg ekkora kiszolgáltatottság, általános rosszkedv.

2012. nov. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!