Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi arra az esély, hogy az...

Mennyi arra az esély, hogy az ellenzék összefog, hogy alkotmányozzon, majd feloszlatják a parlamentet és új választásokat írnak ki? Reális ez?

Figyelt kérdés
A legfrissebb közvéleménykutatás szerint az MSZP-nek, LMP-nek és DK-nak 41%, a Fidesznek 37%, a Jobbiknak 19% van jelenleg, amihez jön még az Együtt 2014 is, de róluk még nincs adat. Szóval elvileg 2/3-os többsége meg van az ellenzéki pártoknak, ha a Jobbik ehhez nem fog csatlakozni akkor is. Ha a Jobbik koalícióra lép a Fidesszel, akkor nekik lesz 2/3. (A 2/3-ot az új választójogi törvény alapján néztem, amin a Fidesz egy hónappal a választás előtt változtathat még.)
2012. nov. 1. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Te miről beszélsz, jóember?! A fityisznek 2/3-os többsége van a Parlamentben, semmit nem tud csinálni az ellenzék azzal az 1/3-al!
2012. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Hallottam már ilyen felvetést, de én kizártnak tartom, hogy a Jobbik és a baloldal bármiben együttműködjön. Egyelőre ott tartunk, hogy nem is köszönnek egymásnak.
2012. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy félreértettem, merthogy nem elég világos a kérdés, de én úgy hámoztam ki a kérdésből, hogy a következő választás utáni helyzetre gondol a kérdező. És abból a célból kellene összefogni, hogy ha nincs meg a győztesnek a kétharmad, akkor is meg tudjon szabadulni az ellenzék FIDESZ alaptörvényétől, a kétharmados törvényeitől, meg a 12 évre kinevezett embereitől. De én egyáltalán nem hiszem, hogy a Jobbikot annyira irritálná a FIDESZ rezsim, hogy ehhez a baloldallal is összefogjon.
2012. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Egy csekély fantáziával, némi választási ismerettel, valamennyi szociológia tudással megállapítható, hogy az ellenzék azt tehet, amit akar, ha képes együttműködni. Na nem pont úgy, ahogy a kérdező feltételezi, az túl egyszerű, ezért nem nagyon kivitelezhető. Az a sejtésem, hogy erre már az ellenzék egy kis része kezd rájönni. Amint elegendően lesznek - és ez kizárólag rajtuk múlik - már léphetnek is. Ez nem egy éven belül lesz, mert az ilyesmihez több idő kell.
2012. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Te miről beszélsz, jóember?! A fityisznek 2/3-os többsége van a Parlamentben, semmit nem tud csinálni az ellenzék azzal az 1/3-al!"


A következő választásról beszélek, ha nem lenne evidens.

2012. nov. 1. 20:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Én a mostani 2/3-ot a Jobbik nélkül számoltam.
2012. nov. 1. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!