Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a Magyarországi...

Akik szerint a Magyarországi visszaesés Orbán hibája, azok hogyan magyarázzák, hogy jelenleg a hiper-szuper "szláv Ausztriának" elmondott Szlovénia is rohamosan hanyatlik, meg az MSZP-korszakban sem álltunk valami fényesen?

Figyelt kérdés

Sokan állítják, hogy az ország hanyatlik, már eleve ezt cáfolnám, de ne menjünk bele mélyebben, mondjuk, hogy igaz, mert az Amerikai Népszava, meg bár balliberális érdekeltségű német újság ezt mondja.


Akik ezt mondják, azok azt is állítják, hogy az egész az Orbán hibája. Oké, de akkor hogyan magyarázzák az ilyenek azt, hogy az MSZP 8 évében sem volt itt valami nagy jólét vagy fellendülés, sőt az MSZP korszakot a legjobban úgy lehet jellemezni, hogy Magyarországon 8 évre megállt az idő. Senem fejlődtünk, senem hanyatlottunk ("hála" a sok felvett hitelnek) a világ többi része meg szépen elhúzott mellettünk.



És ezekután be szokták vágni az ilyenek a másik nagyágyút, hogy a "környező országok elhúznak mellettünk". Erre már végképp nemtudok mit szólni. Szlovéniában a munkanélküliség 12%-osra emelkedett szemben a magyarországi 9%-al, Horvátországban a kormánypárt az EU-csatlakozásra várva annyira felemelte az árakat, hogy a szerényebb keresetű emberek SZÓ SZERINT nem tudnak megélni. A magyarok fényűző népség, náluk a "nem lehet megélni" azt jelenti, hogy nincs pénz vadonat új autóra és nem vehetem meg a boltban mindennap a legdrágább kajákat, hát a horvátoknál ennél sokkal rosszabb a helyzet.



2012. dec. 30. 19:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%

Azért az MSZP korszakban jobban élt az ország többsége.

A gazdaság sem ment tönkre úgy,mint az elmúlt 2,5 év alatt. Nincsenek felújítások, befektetések, a bizalom megszűnt az ország iránt.

Magyarországon is sokan "szó szerint" már nem tudnak megélni. De legalábbis hó végén már örülnek, ha kenyérre jut.

Ne a gazdagokat vedd alapul, mert ők sokkal kevesebben vannak, mint a szegényebbek.

2012. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Vadkan01 ***** válasza:
4%
Ne izgulj mindig van rosszabb. AHOY
2012. dec. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nézek én ki, mint akit érdekel Szlovénia? Hát én Magyarországon lakom, ember.
2012. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%

Orbán hibája az, hogy ugyanazt az koncepció nélküli elq*ró politikát folytatja, amit a szocik műveltek 2002-2010 között. A mostani Orbán-kormány = "III. Gyurcsány-kormány".


A szlovénok egy gyurcsányi-méretű elq*rást vittek véghez, annak isszák most ők is a levét.


Tanulság: a jóléti elq*rásra épülő osztogató szoci politikának mindig csúnya gazdasági válság lesz a vége. Ideje lenne megtanulni végre.

2012. dec. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%

"Akik szerint a Magyarországi visszaesés Orbán hibája, azok hogyan magyarázzák, hogy jelenleg a hiper-szuper "szláv Ausztriának" elmondott Szlovénia is rohamosan hanyatlik, meg az MSZP-korszakban sem álltunk valami fényesen?"


Semmivel. Az hogy akkor sem álltunk fényesen még nem ok arra, hogy ez a tróger Orbán még a maradék fényünk is ellopja.

2012. dec. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%

"Szlovéniában a munkanélküliség 12%-osra emelkedett szemben a magyarországi 9%-al, "


Magyarországon meg közel van a 20% hoz. Ha ugyan meg nem haladja azt.

2012. dec. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%

Szlovénia nem hanyatlik, hanem egy exportáló áldozat. Ott tényleg a gazdasági válság miatt van visszaesés és még volt olyan szlovén multi, ami rosszul gazdálkodott (igazi multi, nem MOL, OTP szerű monopólium, külföldi tulajdonban). A különbség az, hogy Szlovénia megengedhet magának akár 3 év visszaesést is, mert sokkal gazdagabb, normálisabbak az emberek és egészségesebb a gazdasága.

Magyarországon viszont ez már az 5. év a recesszióban, amit egy teljesen kiszolgáltatott, szegény, rossz gazdasági szerkezetű ország nem engedhet meg magának.

Most erre tett rá egy lapáttal Orbán, amikor mindenkivel összeveszett minden ok és cél nélkül. Egyszerre gazdasági szabadságharcolunk az EU - val, az IMF - el, Oroszországgal és a Wall streettel és a magyar nép legalább felével szemben. Ennek aztán sok értelme van.

Különben az, hogy máshol mennyire rossz, az teljesen komolytalan érv. Én még emlékszem, hogy a '98 - as választások előtt a szoci sajtóban naponta elmagyarázták, hogy Csehországban mennyire rossz. Azóta sem tudom, hogy honnan volt ez a beteg ötletük.

Magyarország gazdaságilag valahol Szerbia szintén áll, szóval biztos, hogy Horvátországban jobb.

Az pedig, hogy Magyarországon 9% - os a munkanélküliség enyhén szólva nevetséges. Egész megyékben egyszerűen semmi munka nincs, de már Budapesten és az M1 mellett sem nagyon.

2012. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%

„Sokan állítják, hogy az ország hanyatlik, már eleve ezt cáfolnám, de ne menjünk bele mélyebben”

- Kár belemehetnél, hogy megmosd az én agyamat is, mert még nem sikerült.



„Akik ezt mondják, azok azt is állítják, hogy az egész az Orbán hibája.”

- Én nem mondom ezt, csak azt, hogy nagyon nagy mértékben. Matolcsy is tehet róla ;) és az is közrejátszik, hogy nem úgy alakul a világgazdaság, hogy, hogy nyolc orbán és tíz matolcsy ellenére javulna minden gazdasági mutatónk.

Komolyabbra fordítva a szót nem lenne szabad elfelejteni, hogy mi történt azalatt a nyolc év alatt. (Egyáltalán nem vagyok MSZP-s, csak tárgyilagos!)

2002-től az MSZP megszavazta a 13. havi nyugdíjat, és megadta azt, amit az orbánisták elvettek tőlük, és mondhatnám még a 100 napos programot, amit a Fidesz IS megszavazott, és bár nagyon kedvezett az embereknek, a gazdaságot igencsak megterhelte. Útfelújítások egész Budapesten, és vidéken is volt (nyilván nem ilyen arányban) és rengeteg autópálya, villamos jármű és pályakorszerűsítés, hidak, stb. tehát volt rendesen fejlesztés.

2006-tól az akkori ellenzék élen a Fidesszel és a Jobbikkal azon voltak hogy minden egyes reformkísérletet megakadályozzanak. Minden bevételnövelést, kiadáscsökkentést elleneztek, ha jó lett volna, ha nem, és minden kiadásnövelés követelését követelték, akár jogos volt, akár nem, akár volt rá lehetőség, akár nem.

2008 gazdasági világválság (amiről nem az MSZP tehet) A Fidesz ebben az időben is mindent megtett azért, hogy gyengítse a gazdaságot. Az indíték nyilván az MSZP tehetetlenségének hosszú távú bizonyítása volt, most mindenesetre még inkább azokat a dolgokat teszik, amit az MSZP-nél elleneztek, sőt: ezerszer tovább mennek.

A meggyengült MSZP-SZDSZ-nek felelőssége leginkább nem a gazdasági döntésekben voltak, hanem abban, hogy nem volt bátorságuk és elszántságuk végigvinni, amit terveztek, párton belül is sok volt az ellenérdek. Normál esetben nyilván jobb lett volna, ha feloszlatják a kormányt, de egy gazdasági világválság legnagyobb tombolása során egy több hónapos tétlenség megengedhetetlen (Fidesz esetében is ezt írtam volna).

Vidék zöme jobboldali többséggel bírt, és ők is rengeteg adósságot halmoztak fel.

(Természetesen nem lehet és nem is akarom tagadni és elhallgatni azt a tényt, hogy mennyi korrupció és hűtlen kezelés volt, de az kismiska ahhoz képest, ami most folyik!)

Mindent összevetve: Arról, hogy a Fidesz 2010-ben ilyen gazdaságot vett át, ennyi csontváz volt, stb. nagyon nagy részben ők maguk tehetnek.

Ha ilyen körülmények között nem hanyatlottunk, az egy nagyon pozitív dolog.


A hitel egyáltalán nem ördögtől való dolog, kérdés, hogy a befolyt pénzt mire költik. Ha feléljük, az baj, ha megtérülő beruházásokba fektetjük, akkor hasznos, ha nem megtérülőbe, de elodázhatatlanba, akkor fontos. Itt meg kell jegyezni azt a tényt, hogy bár az MSZP kötött egy rakás pénzre hitelmegállapodást az IMF-fel, annak jelentős részét a Fidesz használta fel, tehát statisztikailag az MSZP kárán a Fidesz növekedett.


A magyarok életszínvonalát jellemző véleményed alapján azt feltételezem, hogy vagy nagyon gazdag vagy, vagy az apuci mindent a feneked alá tesz és egy burokban élsz, de az biztos, hogy gőzöd nincs az átlag ember valós életéről. Tudod, elég sokan vannak, akik 80.000 Ft-ot keresnek kemény munkával, és ~10.000 a bérlet, 80 E a rezsi (panellakás egy rezsifaló) és nem evett, nem vett ruhát, nem élt, csak dolgozott, és mínuszban van. Persze ha van társa és olyan szerencsések, hogy ő is dolgozik, akkor van esély arra, hogy túléljék a hónapot.

Persze biztos leginkább egy új autóra vágynának, nem egy új cipőre!


„Akkor azért járnak ide vásárolni? Vagy az egy-két autógyár miatt?”

Azért járnak ide vásárolni, mert olyan gyenge a forint árfolyama, hogy megéri nekik beváltani, és idejönni még a 2%-os áfaemelés mellett is. Érted már? Duplabóvlit csinált belőlünk jó sokáig az Orbán-Matolcsy, a sok rosszban ez volt az egyetlen kis jó.

Nálunk az árak a mi fizetésünkhöz képest magasak: a bérek vásárlóértéke romlott igazán, nem az árak növekedtek... pontosabban az is az inflációt és az áfaemelést megfelelő mértékben.


„Tanulság: a jóléti elq*rásra épülő osztogató szoci politikának mindig csúnya gazdasági válság lesz a vége. Ideje lenne megtanulni végre.”

Bár a 100 napos program nagy osztogatás volt, és igencsak megterhelte a gazdaságot, igazából a bajt a gazdasági VILÁGVÁLSÁG és a magyar politikai acsarkodás, okozta.

Pl. ha megépülhetett volna a kormányzati negyed, amik passzívházakból állnának, nem lenne rezsi, sokkal kevesebb lenne a fenntartási költség... Egy rakás pénzt ráfordítottak a tervezésre, az ingatlan megvételére, stb. aztán mégis lefújták. Van fogalmad arról, hogy jelenleg a rengeteg elavult minisztériumi épület rezsije, karbantartása, felújítása, stb. mennyibe kerül? Hogy mennyi bevétel jöhetett volna abból, ha eladják az épületeket ha felmegy az ingatlanok értéke?


"Szlovéniában a munkanélküliség 12%-osra emelkedett szemben a magyarországi 9%-al, "

Nézzük inkább a foglalkoztatottsági statisztikát a munkanélküliségi helyett. Csupán azért, mert a munkanélküliségi csak a regisztráltakat jelöli, de rengetegen vannak, akik feleslegesnek tartják a regisztrációt, vagy már kiestek a 9-ről 3 hónapra csökkentett álláskeresési időből.

Aztán vonjuk ki a közmunkát, mert az nem igazi munka. Sok esetben van, hogy részmunkaidőről van szó, és ha valaki egy hónapban egy órát dolgozik bejelentve, a statisztikát máris havi egynek javítja. Érdekes játék a statisztika!


Akkor még nem beszéltem arról, hogy ez a kormány mekkora rejtett adósságot teremt azzal, hogy einstandolta a magánnyugdíjpénztári megtakarítást, és elherdálta. Ezek után teljes mértékben az államnak kell majd eltartani a majdani nyugdíjasokat ha tudná, de egyre kevesebb adófizető és egyre több nyugdíjas lesz. Rejtett adósságot növeli az is, hogy jelenleg rengeteg „megtakarítás” abból jön össze, hogy indokolt karbantartásokat, stb. nem hajtanak végre.


A gazdaságot és a pályázati elbírálást egyre átláthatatlanabbá tették erősítve a korrupciót.

És akkor még csak a gazdaságról beszéltem, nem említettem, hogy mennyivel csökkent a reálkeresete az emberek alsó 70%-ának, és ne jöjjetek az átlagbér növekedéssel, mert az átlag reálbér csökkent, és a gazdagok annyival jobban keresnek a szegények rovására hála többek között az egykulcsosnak, hogy ihaj!


Azt sem nevezhetném gazdasági fejlődésnek, hogy mindenhol ész nélküli forrásmegvonás van. Ha én nem adok a családnak enni de a munkahelyemen azért bekajálok, lehet rám mondani, hogy milyen jól bánok a pénzzel, ilyen gazdasági helyzetben is mennyit meg tudtam takarítani, de nem lenne kötelességem enni adni a gyerekemnek?!

2013. jan. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
84%

Elfelejtettem írni, hogy Orbán azzal, hogy pávatáncol az IMF-fel most úgy állítja be magát, mint aki nem vesz fel hitelt, pedig valójában rengeteg hitelt felvett. Mennyi államkötvényt is bocsájtottak ki mostanában? Mennyi hitelt is vettek fel a nagy "szabadságharc"-ban piaci áron, ami sokkal magasabb kamatot jelent mint az IMF kamata. Erről kéne beszélni! Óriási kárt okozott, hogy azt a hitelt, nem az IMF-től vette fel. Ja, hogy az IMF-nek lettek volna olyan feltételei hogy úgy gazdálkodjon, hogy fejlődjön a gazdaság, és ne a saját légvárát építse?!

Persze, hogy nem akarta, és inkább a jóval nagyobb kamatot választotta, mert azt nem neki, hanem az országnak kell fizetnie! Ha az IMF-fel kötünk szerződést, kicsit több joguk lett volna ellenőrizni a gazdaságot, és nem mehetne olyan gátlástalanul a korrupció, a lopás, stb.

Nem az IMF és az EU az ellenség itt, hanem 40-50 ember a kormányoldalon! A többi csak balansz - arra nyomja a gombot, amerre mondják, és aprópénznek tűnik a csipegetésük ahhoz, képest, hogy mennyi kár keletkezik.

2013. jan. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Brutálállat ***** válasza:
92%
Teljesen igazad van! Nagyon jól összefoglaltad a helyzetet.Csak egy baj van.Aki elvakult fideszfan,annak hiába mondod.Azt sem látja ami a szeme előtt van.Azt mondja jó irányba megyünk,pedig csak szét kell nézni,hogy pusztul le minden.Aki ezt nem látja,és nem fogja fel annak hiába sorol az ember észérveket,úgy is a Gyurcsányra fog mindent,meg a komcsikra.Ennyit tud,csak az a baj,hogy az ilyenek visszafogják a normális gondolkodású embereket is,ugyan is ők választották meg ezt a barom maffia bandát nem én.De én nyomorgok miatta,és ha így megy tovább még a gyerekem is.Megint a hülyék húzzák le az országot,ez a magyar különleges gondolkodás!Gratulálok, szégyenlem,hogy magyar vagyok.
2013. jan. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!