Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a Magyar-Szlovák...

Mit gondoltok a Magyar-Szlovák konfliktusról?

Figyelt kérdés
Én a Magyarok mellett vagyok :))
2009. szept. 5. 21:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%
A szlovákokat géppuskatűzzel kéne kezelni.
2009. szept. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
A szlovákok szítják folyamatosan a tüzet, és röhej amit művelnek mert a magyaroknak az égadta egy világon nincs semmi baja velük. Ha jól értelmezem egyfajta második polgárháborút akarnak, csak a helyzet az, hogy ők már rég elszakadtak az anyaországtól.
2009. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
93%

Bár én szlovákiai vagyok,mégsem a szlovákok mellett állok nem tudom miért kell állandóan a konfliktust keresni!!!

Utállok itt élni...szeptember elsejétől beveszették hogy hivatalos helyeken csak szlovákul lehet beszélni!!!De nem tudom hogy minek...nincs ennél nagyobb ptoblémájuk azoknak az ,,okos,,embereknek ott fent a parlamentbe??Nem hogy inkább a gazdasági világválsággal foglalkoznának...

2009. szept. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
pont azért csinálják, mert lenne ennél nagyobb problémájuk is, és azzal nehezebb boldogulni. Régi trükk ez, ilyenkor kell elővenni a kisebbségeket, és akkor máris meg van oldva minden, nem arról beszélünk, ami sürget, és ami kínos lenne, helyette megy a ****-zás, a *ok helyére mindig épp azt a kisebbséget lehet berakni, amelyikre úgy gondoljuk, hogy leginkább vevő a hallgatóságunk. A szlovákok erre a célra a magyarokat találták meg, mondhatni nagyon jó érzékkel, mert itthonról meg is kapták a megfelelő játszópajtásokat, akik ahelyett hogy normálisan reagálnák le a szlovákok hülyeségeit, maguk is belemennek a játékba, így mindkét fél marha jól el van, csak a többieknek kezd egyre kellemetlenebb lenni a dolog.
2009. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem a szlovák állampolgárokkal van a baj,hanem a szlovák parlament élén álló nacionalista párttal köztük Ficó, Slota és társai,akik szándékosan gerjesztik a Magyar ellenességét.

Az a baj hogy bármit is teszünk,azt az ottani magyarokon bosszulják meg és ezért kell önmérsékletet tanúsítani.

A kérdés....(?) Meddig feszítik a húrt,nehogy legyen aztán 2ik prágai tavasz,(Ruszkik nélkül).

Csak tudnám Brüsszel mi a f@szt csinál és nem rúgja már seggbe "Szlotákiát".

2009. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Gyerekes az egész.

Miért nem lehet normálisan viselkedni, hisz mindannyian emberek vagyunk...

2009. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Csak Fico és a haverja szórakozik.
2009. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek a 22:43-assal, mert kb. öt napja voltam Szlovákiában [nem csak Felvidéken, hanem Magas-Tátrában is] osztálykirándulás gyanánt, és...

- az átlag szlovák ember előbb fog magyarul megszólalni, étteremben, vasútállomáson, múzeumban, szuvenírboltban, áruházban, stb., akár minimális szinten, minthogy törje magát az angollal vagy más egyéb nyelvvel;

- mindennap ott mászkáltak a rendőrök a kempingben, ahol megszálltunk, de azt az életunt, bamba pofát... nem csináltak semmit, csak kötelességből megnéztek, harminc méterről, aztán ennyi [ugyanez volt Kassán is]

- vannak bunkó szlovákok is, de az Esztergomnál zászlóba csavart magyarok sem különbek;

- Szlovákiába sok magyar ment, sok megy, és sok is fog menni... úgymond haza. jó-jó, vannak ott csehek és lengyelek is még, de drága Ficó és a többi nem fogja fel, hogy pénzt viszünk nekik...


Szerintem az átlagszlovák nem pattog, nem érdekli a dolog, le se szarja.

Előbb-utóbb majdcsak rájönnek a hülye "politikusok", hogy ez így nem megy.

2009. szept. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

mi vagy 20 év alatt nem tudtunk akkora patkányokat előhalászni politikusnak, mint ők az utóbbi időben.

pedig próbálkoztunk mi is, de felülmúlhatatlanok.

ha rajtam múlna, akkor átvezényelném irakból az összes ott lévő nato-csapatot, hogy robbantsák szét ezt a bagázst, aztán tegyenek rendet. :)

2009. szept. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

szlovákiai magyar vagyok én is, mi picit másként látjuk a helyzetet. az tény, hogy a politika szintjén van sokminten felnagyítva, elferdítve, generálják a problémákat, és megvannak maguk emberei minden régioban, akik szítják a tuzet. DE: a normális emberek, akik a tobbséget képviselik, nem torodnek a nemzetiséggel, csak nyugodtan akarnak élni. van gondjuk így is elég (pl. gazdasági válság). nekem is vannak szlovák barátaim, mikor megismerkedtunk, tobben mondták, h nem ilyennek képzelték a magyarokat. persze, mert ok csak a médiábol a melluket vero hazafiket látták v a magyarokat lemondo politikusokat. rá kellett jonniuk, h ugyanolyanok vagyunk, nincs címer tetoválva a ruhánk alá pont ugy, ahogy ok sem Slota fényképét hordják a tárcájukban, és h semmi sem igaz a tv-bol, ujságokbol...

sot, akit kimondottan "slotistának" tartottunk tanárom, a szolvákok meglepetésére is mindig csak dicsért. hm...


a problémát a szélsoségesek okozzák. hiába kisebb csoport, mint az átlagemberek, mégis, erosebb a hangjuk. legyen az szlovák, szlovákiai autonomiát kovetelo magyar vagy magyarországi árpádsávos zászlot lengeto és szlovákokat provokálo magyar...ok mind csak nekunk, átlagembereknek ártanak...szerintem nem kellene még MO-rol is beavatkozni (legalábbis menetelo "onkénteseknek"), elég az itteniek viszálya, jo még nem sult ki belole sosem, csak ujabb feszultség...


a komáromi eseményekrl a saját véleményem: akár magánembereként, akár kozt. elnokként hívták meg Solyom Lászlot, illett volna hívni valakit a szlovák parlamentbol is, mert nekik ez egyértelmuen kényes pontjuk és amilyen .....k, mindenképp az elnokot, mint hivatalos személyt láttak benne...

az megint más, hogy oriásira fujták és nagyon gyerekesen bután viselkedtek, meg ez az egész kitiltás....

viszont nagyon intelligens volt Solyom Lászlo reakcioja, mindenképp felettuk áll.


hu, hosszura sikeredett, elnézést mindenkitol:)

2009. szept. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!