Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed az újdonsült...

Mi a véleményed az újdonsült Erdélyi, Felvidéki és Vajdasági magyar állampolgárainkról?

Figyelt kérdés

A dolog apropója számomra több dolog is.


Egyrészt egy Magyar állampolgárnak joga van a Magyarságához, de ugyanakkor kötelessége lenne adózni (elviekben)


Ha jól tudom a sok magyar állampolgárságot igénylő adózni nem nagyon fog, viszont papíron "hozzánk" szeretne tartozni, és ugyanakkor élhet az így járó mondjuk úgy jelentős kedvezményekkel.


Legtöbb ott élő valóban ennyire agyament lenne vagy csak teteti és nem jön rá hogy csak a szavazata miatt kap állampolgárságot.


Mi a véleményetek erről?


Pro és kontra, szépen vagy csúnyán!


2013. febr. 12. 15:20
1 2 3 4
 1/31 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

Nekem elsősorban az a véleményem, hogy ha te a magyarságodat fontosnak tartod, akkor próbálj meg annak megfelelően helyesen írni.

A határon túl élő magyarok nem agyamentek, és természetesen pont annyira tudják, hogy politikai játszmák játékosai, mint ahogy a határon belül élők tudják, hogy ők is azok. A legtöbbjüknek azonban a magyar állampolgárság nem a szavazatok miatt, hanem az identitásuk miatt fontos. Politikai játszmáktól függetlenül.

2013. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Ja, és egyetlen jelentős kedvezményt mondjál, amivel jár a magyar állampolgárság.
2013. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

Az igaz, hogy nem itt fog adózni, de pl ha én kimegyek Londonba, akkor én se Magyarországon adózok. Az, hogy ki hol adózik, nemigazán az állampolgárságtól függ, hanem a munkavégzés helyétől. Nem igazán tudom, milyen kedvezményekre gondolsz. Ezek az emberek alapvetően egy másik országban élnek, ott vesznek igénybe mindenféle állami szolgáltatást. Alanyi jogon (anélkül, h fizetnéd a tb-t stb.) szerintem nem illet meg olyan sok kedvezmény Mo-on. Igazából a vajdasági magyaroknak lehet hasznos, hogy így uniós állampolgárok lesznek, többieknek inkább jelképes gesztus.

Tény, hogy a Fidesznek nagyon jól jönnek az új szavazatok. Szerintem helyesebb lenne, ha azok szavazhatnának, akik Magyarországon élnek, egyszerűen azért, mert az ő életüket befolyásolja a szavazás. Ugyanakkor valszeg nem fognak túl sokan szavazni, nem fogják érdemben befolyásolni a választást.

Voltam mindhárom helyen, beszélgettem ottani magyarokkal. Összességében én örülök, hogy megadtuk nekik az állampolgárságot (Fidesz elég kevés jó döntésének egyike)

2013. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Ha már a helyesírás, te is hiányoztál pár nyelvtan óráról :)


Akkor szimplán hülyék,ééértem!

2013. febr. 12. 15:40
 5/31 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ha már a helyesírás, te is hiányoztál pár nyelvtan óráról :)"


Példa?


Amúgy nem válaszoltál. Milyen kedvezményeket kapnak a határon túli magyar állampolgárok?

2013. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

15:40. Nem fogják befolyásolni?


Pedig pont a Fidesz szereti a szavazóit és szimpatizánsait utaztatni..de legyen úgy ahogy mondod!


Milyen plusz kedvezmények?


Pl. Már már az egyetemen több kedvezményben részesülsz ha "kintről" jöttél, de az utazási kedvezmény sem annyi mint egy magyar diáknak stb.

2013. febr. 12. 15:44
 7/31 A kérdező kommentje:
Kvázi jogosan kérdezhetném hogy miért több egy Erdélyi diák mint pl. Debreceni ? Vagy mitől több..
2013. febr. 12. 15:45
 8/31 anonim ***** válasza:
60%

És mi van azokkal, akik Tel'Avivban élnek és csak szavazni jönnek haza...

Nekik szabad?

2013. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Nézd, valószínűleg elég nehéz lesz szavazniuk: regisztrálni kell, talán személyesen is elmenni magyar követségre. Másrészt közülük is sokan úgy gondolják, hogy szavazzanak az csak az itthoniak a választásokon. Ugye csak listára szavazhatnak, egyéni jelöltre nem tehát, míg neked van 2 szavazatod, nekik csak 1. Csodálnám ha 30%-nál többen szavaznak. És egy elég fontos dolog még: ők se mind a Fideszre. Az állampolgárság megadása szép volt, viszont a Fidesz eléggé megpróbálja megosztani a határon túli pártokat: fene tudja, hogyan értékelik ezt az ottaniak. Tehát lesz még mondjuk 30000-60000 új Fidesz szavazó. 2010-ben 2700000-en szavaztak rájuk (össesen pedig több mint 5 millióan). Persze lehet, hogy éppen ezen fog múlni (49% helyett 51%), de ennek kicsi az esélye
2013. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

# 8/8 Időpont ma 15:50


A kérdésem nem erre vonatkozott, ha zsidózni akarsz azt tedd máshol! THX!

2013. febr. 12. 16:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!