Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar diákok 59%-a szeretne...

A magyar diákok 59%-a szeretne külföldre települni. Ez a nagy nemzeti együttműködés?

Figyelt kérdés

Orbán szerint most már a nap is másként süt, és Magyarországról senki nem akar majd elmenni, hanem vissza szeretne jönni. Nem ezt látjuk...


[link]



2013. febr. 17. 10:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
20%
Ennyivel kevesebb segélyt kell kiosztani, mert amilyen most a hozzá állásuk az egyetemhez ilyen lesz a munkához is.
2013. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Külföldre csak azok kerülnek, illetve maradnak ott, akik tehetségesek, dolgoznak és terhelhetőek. Aki kerüli a munkát, az külföldön sem marad sokáig.
2013. febr. 17. 10:47
 3/35 tetro ***** válasza:
84%

Az első válaszolóból természetesen nem az irigység beszél, hanem a bölcsesség. Mert ő egymagában felmérést végzett az ország összes egyetemén, és rájött, hogy az egyetemisták között egy sincs aki tanul, mint csak mereszti a fenekét, blabla...

Komolyan azt gondolod, hogy külföldre azok mennek, akik itthon segélyből élnének? Azok mennek, akik külföldön is kellenek. És nem a segélyeket ússzuk meg, hanem az általuk befizetett adót...

2013. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
16%
ha talpra esett vagy. Mo is megtaláloda számításaid. csak azert tenni is kell. Én nem hagyom el a hazámatm bár nehéz itt, nem véletlenül születtem ide.
2013. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Egyetértek tetro véleményével. Egyébként nem értem, miért haragszanak egyesek azokra, akik külföldön keresik a boldogulásukat. Amíg valaki külföldön dolgozik, addig idehaza egy állás, egy íróasztal üresen marad, lehetőségként azok számára, akik itthon szeretnének dolgozni. Külföldön nyelvet, szakmát tanulnak, kapcsolatokat építenek, amit aztán hazatérve kamatoztatnak majd. Amikor itthon vannak, vásárolnak, befektetnek stb, amiből az állam is profitál. Ezek az emberek tehát segítenek az országnak, nektek is... Mire fel ez az irigység?
2013. febr. 17. 11:03
 6/35 tetro ***** válasza:
90%
Szerintem az az 500000 ember aki elhagyta három év alatt az országot, nem azért ment el mert nem szeretik a hazájukat. Habár tudom, ez egy kedvelt retorika manapság, hogy aki másképp cselekszik vagy nem ért egyet az nem magyar és hazaáruló... Csak szerintem a többség úgy érzi nem ők hagyták el a hazájukat, hanem a hazájuk őket, amikor a kormányzat folyamatosan a képükbe hazudik...
2013. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Nagy nemzeti együttműködéssel nem fizethetsz a boltban. Oda pénz kell, ahhoz pedig munkahely. A legtöbb országot elhagyó nem talál itthon munkát. Nem ott kell megerőszakolni a rendszert hogy a munkanélküliséghez kötöd az embereket itthon, hanem munkahelyeket kéne teremteni és maradnának. Az meg hogy egy fiatal (20 alattiak) mit akar, és abból tényleg mi lesz, általában köszönőviszonyban sincs egymással.
2013. febr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben sem meglepő sem aggasztó.

A képzett munkaerő fizesse csak ki az oktatásba fektetett állami pénzt, de!! Az állam garantálja hogy 100% ban visszaforgatja az oktatásba, sőt az így kialakult mannához még hozzácsap 10%ot. Ekkor egyből fejlődőképes lehet a rendszer.


A másik.

Teljesen felesleges addig az elvándorlást és a demográfiát halálközeli élményként emlegetni amíg 1,8millió ember bár munkaképes lenne de még is inaktív.


Mire valós probléma lehet az kb 9milliós Magyarországot jelent úgy hogy a demográfia iránya nem változik.


Szerintem hiszti az egész amit techonkráciával simán lehet kezelni. Felesleges pampogni, hiszen itthon nő a kereslet a munkaerő iránt ami jó, és akik elmennek annak egy része is egyszer haza jön egy kiforrott nyugat kompaktibilis tudással.


Még egyszer!

A lényeg hogy a tudásalap nőjön és a források e tekintetben ne csökkenjenek, amire a kommentem első megjegyzései adnak fedezetet.

2013. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy szeretne. Attól hogy a kölkök ostobák, azért ennyire mégsem.
2013. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
33%

"Külföldre csak azok kerülnek, illetve maradnak ott, akik tehetségesek, dolgoznak és terhelhetőek. Aki kerüli a munkát, az külföldön sem marad sokáig."


Ebben nem sok ráció van. Aki tehetséges és nem munkakerülő az megél bárhol. Aki nem él meg az meg tehetségtelen és munkakerülő.

2013. febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!