Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszüntetnétek a kisebbségi...

Megszüntetnétek a kisebbségi törvényeket?

Figyelt kérdés
Az egyenlő esély miatt mármint a magyarok egyenlő esélyt kapjanak mindenben (segély ,ingyen tankönyv,oktatás,ingyen ,felvételi stb.
2009. szept. 8. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a jövedelemtől függ és nem az etnikától!
2009. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
igen.
2009. szept. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
81%
nem tudom feltűnt-e már vkinek,de MAGYARországon már mi vagyunk a kisebbség!És nem a szülötteit támogtaja az ország...Ha a cigányok egyenlő esélyeket akarnak,akkor tessék,legyen.Ők se kapjanak ilyen támogatásokat,(a mi pénzünkből),ez tényleg nem fair!
2009. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom hallottátok-e, hogy ami túlfizetés befolyt a villany- meg gázdíjból az megy ki a kisebbségi örnkormányzatokhoz, így "szegényeknek" egész télre meg lesz oldva a fűtés, villany, vízellátás. Nem értem az embereket miért tűrik, hogy a saját pénztárcájukból finanszírozzák a segélyen élő semmirekellőket. Kérdezem én, ez nem diszkrimináció a magyarok ellen?!
2009. szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen hozzáállás mellet csodálkoztok azon, ami Szlovákiában történik? Pedig nem kell értetlenkedni: ott az ottani Jobbik van kormányon. "Szlovákia a szlovákoké", mondják. Így néz ki a jobbikos politika a gyakorlatban.
2009. szept. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2009. szept. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Ezzel egyetértek, csak azt felejtették el a szlovákok, hogy az a terület, amin most ők élnek annó hova is tartozott. Amúgy ez beolvasztás akar lenni, azaz tűnjenek el a magyarok az országukból, még hírmondó se maradjon, aki emlékeztetné őket arra, hogy azt a földet úgymond ajándékba kapták. Ám ez nem fog menni nekik szerintem, ahhoz túl sok magyar él ott. Viszont ezt nem lehet összehasonlítani a magyar viszonyokkal: mi itthon vagyunk, mindig is itt éltünk, és nem mi vándoroltunk be erre a területre, hanem a kisebbség, ha jól tudom.
2009. szept. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ezzel egyetértek, csak azt felejtették el a szlovákok, hogy az a terület, amin most ők élnek annó hova is tartozott."


Szvatopluk ismerős? Az ottani vonák Szvatopluktól származtatják magukat és azt állítják, a magyarok betolakodtak a szlovák államba, ami már itt volt a 800-as években.


A 80-as években román nacionalisták kitalálták, hogy Románia 5050 éves. De menj el egy jobbikos könyvesboltba és olyan könyvektől roskadozó polcokat találsz, amelyek a magyar nép 5000 éves államiságát bizonygatják.


Ugyanezeket a könyveket kitermeli a román, a szlovák, az ukrán, a szlovén, a német stb. nacionalizmus is.


Csak nehogy azt képzeld, hogy a magyar nacionalizmus valami piszkosul eredeti és egyedi dolog, ami "igazabb" a többinél. Csak nehogy azt képzeld, hogy a gyakorikérdések pont hu szlovák vagy román megfelelőjén egy ottani nacionalista ebben a percben nem szónokol éppen arról, hogy nem állhat feljebb a magyaroknak, mert ők csak betolakodók az ősi szlovák/román birodalom földjén.

2009. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem képzelek, csak a tényeket írtam. Amúgy unokatesóm tőrténész, így van némi rálátásom a dolgokra, mármint nem a tankönyvi változatot értem.
2009. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én találtam olyan "tudományos"írást, Miskolci esztergályos a "professzor úr "hogy a magyarok 40000 éve itt vannak a Kárpátmedencében,hol van ehhez a 5050éves Románia?
2009. szept. 13. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!