Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó az nektek és az...

Miért jó az nektek és az idősebb generációnak, hogy elüldözitek a fiatalokat ezzel?

Figyelt kérdés

NEM provokációnak szánom, de mindenhol ezt látom.

Az emberek többsége (sajnos tényleg többsége) úgy tekint az egyetemistákra, mint valami daganatra Magyarország testén.

De miért?


Mindenki azzal jön, hogy adó így, adó úgy. Az adónak nagyon kevés százaléka megy az oktatásra, manapság meg még kevesebb.

Apám, meg nagyszüleim a ma dolgozó emberek diplomájába "adózott", és most ez a generáció van ezellen a legjobban felháborodva.


Mindenki a kivándorlással jön, holott bebizonyították, hogy amíg ingyenes volt az oktatás, sokkal kevesebben vándoroltak ki, mint most. És erre rátett a "fúj egyetemisták"-at skandáló, és utálkozó tömeg.


Mire jó ez?



Aki most véres szájjal tüntet a diákság ellen az tisztában van azzal, hogy a kormány üldözéses politikája miatt az ő nyugdíját senki sem fogja finanszírozni?

Miért kel a fiatal generációt ezzel a mentalitással a határ túloldalára száműzni?

Utána meg mindenki csodálkozik meg utálkozik, hogy kimennek külföldre.

Ilyen mentalitás mellett maradjon valaki itthon?



Tényleg nem provokációnak szánom, de egyszerűen egyetemistaként képtelen vagyok megérteni, hogy most miért kell az egyetemisták ellen hangolni mindenkit, miért kell utálkozni.


Lehet itt a büfészakokkal jönni, de a közgáz meg ezek egyáltalán nem büfészak, révén, hogy egy nagyobb cégnél minimum 30 közgazdász dolgozik. Most a mérnökit támogatják, de pl Németországban nagyon kevés mérnököt képeznek....agrármérnök Magyarországon mit fog csinálni? Mert mezőgazdaságunk nincs. (nem a gépészmérnökre értem mert az hasznos)



Miért kell olyanokat terjesztgetni, hogy az egyetemisták semmit nem tanulnak, csak isznak és szexelnek? Amikor ez a nagy többségre egyáltalán nem igaz.

Sokan még a legkisebb szórakozást is megvonnák úgy, hogy ő ingyen tanult és kitombolta magát...nem 1 ilyennel beszéltem és találkoztam.



Emberek, mire jó ez? Miért kell ezt?


2013. febr. 23. 13:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Tudod ezzel az a baj, hogy az egyetemisták többsége meg a nyugdíjast szidja. Minek neki olyan magas nyugdíj, soha nem dolgozót rendesen stb. Egyik félnek sem kellene a másikat szekálni és nem lenne semmi.

Egy egyetemista.

2013. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
85%

szerintem a nagytöbbség le sem szarja az egyetemistákat, a mostani egyetemisták 15 év múlva le sem szarják az akkori egyetemistákat. közpénzből tanulnak sokan, túl sokan, szar színvonalon. magas ponthatár mellett a legjobbakat lenne érdemes kitaníttatni ingyenesen, a többiek, meg dolgozzanak mellette.

2 diplomám van, 33 éves vagyok, és baromira nem érdekel, hogy a munkanélküli-képző "bőcsész" szakokon (én is ott végeztem, irtó sötétség közepette) hány szerencsétlen tanul ingyé.

2013. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
18%
Ha találkozol egy külföldi diákkal, aki esetleg rákérdezne, hogy mire fel, ez a nagy tüntetés,amikor elmondod neki, majd állj arrébb, hogy nyugodtan tudja csapkodni a térdét röhögés közben.
2013. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az emberek többségének nem a normálisan tanuló, megfelelő szakokon hallgató egyetemistákkal van baja, hanem a rengeteg büfé szakos, állandóan bulizós ingyenélőkkel.

Mikor mi jártunk egyetemre, nagyon kevés embert vettek fel egy-egy szakra, rengeteget kellett tanulni, volt becsülete a diplomának. Ma már a kettes tanuló, helyesen írni sem tudók tömkelege jár egyetemre. No ezekkel van gond. s sokan ez alapján általánosítanak.

2013. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 rémuralom ***** válasza:
34%

"holott bebizonyították, hogy amíg ingyenes volt az oktatás, sokkal kevesebben vándoroltak ki, mint most."


Igen, és bebizonyították azt is, hogy tényleg a gólya hozza a gyerekeket, mert tavasszal születik a legtöbb gyerek, és köztudott, hogy akkor jönnek vissza délről a gólyák. Statisztikával bármit be lehet bizonyítani, és annak az ellenkezőjét is. A kivándorlás egyáltalán nem annak függvénye, hogy ingyenes-e az oktatás vagy nem.


"magas ponthatár mellett a legjobbakat lenne érdemes kitaníttatni ingyenesen"


Ez sem a legjobb ötlet. Ez ugyanis nem csak azoknak kedvez, akiknek gondoljuk (a tehetséges, okos, szorgalmas szegényeknek), hanem azoknak is, akiknek a szülők mindenféle különórákat tudnak fizetni. Aki középiskolás gyerekének nyelvórákat, érettségi felkészítő különórákat tud finanszírozni négy éven keresztül, annak ne legyen már megterhelő az az újabb három-öt év egyetemi tandíj. Tandíjassá kell tenni minden képzést, és némelyeknek az állam szociális alapon átvállalhatja a tandíját. A tanulmányi eredmény alapú ösztöndíjakat meg intézzék az egyetemek maguk. Nem lenne nekik nagy probléma, mert ilyenek most is vannak szép számmal.


Az elüldözés pedig nem szándékos. Csak belénk van kódolva a döglött tehén mentalitás, több generáció kéne, hogy kinőjük. De akinek ebből elege van (jellemzően a fiatalok), az nem fogja ezt a több generációt megvárni, hanem dobbant.

2013. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

A válasz sokkal profánabb!


Nem gyűlölködés ez hanem szükség!

Ha nem szedi be a pénzt az állam azoktól akik nem itt akarják kamatoztatni a beléjük fektetett társadalmi tőkét, akkor nem lesz miből a következő generációba befektetni.


(jelzem, nem a nyuggerek tehetnek róla és vegyünk el tőlük mindent"

2013. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
.
2013. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Ha nem szedi be a pénzt az állam azoktól akik nem itt akarják kamatoztatni a beléjük fektetett társadalmi tőkét, akkor nem lesz miből a következő generációba befektetni."


Ezzel csak annyiban nem értek egyet, hogy Ausztriában, Dániában, Németországban (bár itt nem mind), Finnországban, Norvégiában, Svédországban stb ingyenes az egyetem.

Mert van versenyképes munkahely, és megélhetésre jó fizetés.


Az, hogy a legjobbakat képezzék ki nem jó. Révén aki tényleg okos, eszes, de nincs pénze, annak esélye sincs.

2013. febr. 23. 15:11
 9/18 anonim válasza:
8%
hehe, hagyd már ezeket a kivételeket, főleg a skandináv kivételeket.:) amelyik egyetemista fél év alatt nem tud mondjuk 90 ezret összerakni, az gázos. én is dolgoztam egyetem mellett és hihetetlen: túléltem.
2013. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

"magas ponthatár mellett a legjobbakat lenne érdemes kitaníttatni ingyenesen"


"Ez sem a legjobb ötlet. Ez ugyanis nem csak azoknak kedvez, akiknek gondoljuk (a tehetséges, okos, szorgalmas szegényeknek), hanem azoknak is, akiknek a szülők mindenféle különórákat tudnak fizetni."


Teljesen érdektelen. A lényeg az, hogy jó szakember legyen belőle.

2013. febr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!