Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető, hogy nagyon sok...

Árokpart kérdése:

Elképzelhető, hogy nagyon sok ember számára "savanyú a szőlő" mert a kormányváltás óta kénytelen az autót kizárólag céllal használni?

Figyelt kérdés
Természetesen nem azokra értem akik a munkájukhoz használják azóta is és részben vagy kevésbé részben meg is térül a költsége. Sokkal inkább azokra akik valamiképpen irigykednek azokra akik a nem mesterségesen alacsonyan tartott benzinárak ellenére a kormányváltás óta is tudják használni az autójukat. Mert szerintem a 2002-2010 közötti időszakban csakis mesterségesen volt fenntartva az a fogyasztásra ösztönző állapot és elhitették, hogy ezek után pl. minimálbérrel, tartós munkanélküliség esetén, nem prosperáló végzettségű munkák esetén is hosszútávon fennmarad ez a jóléti állapot tehát az a modell elhitetése, hogy a létminimumhoz az autó is hozzátarozik mint olyan országokban ahol a gazdaság ezt kitermeli.Mert ha visszaemlékszünk a rendszerváltástól a 2002-es évekig akkor is csak azok tudtak járműveikkel folyamatosan közlekedni és fenntartani, esetleg mellette pl. vendéglőbe járni, hogy az otthoni háztartásban ez a költség ne hiányozzon akik vagy jól működő és megtérülő vállalkozásokat működtettek vagy egyéb prosperáló ágazatokban dolgoztak. Tehát szerintem nem az életszínvonal romlott hanem megdőlt az az illúzióra épült életkép amelyet 2002-2010 között a hatalom megtartása érdekében mesterségesen volt fenntartva. Igazából tulajdonképpen most az eredeti egyensúly állt vissza ahogyan az átlagember előtte is élt csak most ezek a hamis vággyal és kizárólag fogyasztásra ösztönző évek után furcsa a régi énünket visszakapni mármint az átlagember énképére gondolok.
2013. márc. 13. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Te hol élsz, ha azt állítod, hogy az elmúlt 2 évben NEM romlott az életszínvonal? Az emberek 80 %-ának romlott.
2013. márc. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Részben pont az ilyenek miatt kell itthagyni az országot, mint a kedves kérdező. És még van sokféle ember, akik miatt el kell menni, de az ilyen fideszőrültek az egyik bajt jelentik a sok közül.


Most itt dicsőíted azt, hogy a Fidesz növeli a benzinárakat, de ha az MSZP tette volna ezt a maga idejében, akkor az elsők között lettél volna, akik azért vinnyognak, hogy az MSZP milyen gonosz. Egyszerűen elkap az ideg az ilyen agyatlan, kétszínű emberektől, megyek is ettől a kérdéstől.


Ne álljatok le vele vitatkozni, mert élvezi és úgy sem érti, hogy mi a probléma a gondolkodásával. Mindenre lesz válasza, mert mesevilágban él és nem enged a saját gyíkságaiból. Sziasztok!

2013. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Szerintem is valahol a Hold túlsó oldalán lakhat a kérdező. Mesterségesen alacsonyan tartott benzinár? A benzin árának fele adó.

[link]

2013. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem meg igenis igaza van a kérdezőnek. Már nekem is elegem van abból, hogy a magyarok kocsival akarnak járkálni itt Európa közepén. Hajtsanak inkább szekeret.


Sőt, még éttermekbe is akarnak járni! Pedig milyen jó lenne, ha a mocskos étteremtulajdonosoknak nem lenne bevételük és ők is jól csődbe mennének! Az lenne csak az igazi mámor! Szerintem most azonnal lejjebb kell vinnünk a fizetéseket, hogy arra se legyen pénze az embereknek, hogy félévente elmenjenek egy étterembe, haha!


Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!

2013. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

2004-ben azzal kampányolt a Fidesz az Európai(!) Parlamenti váalsztások alkalmával, hogy az MSZP miatt lesz 300 forint a benzin. Később egészen 2010-ig állandóan azt hangoztatták, hogy csökkenteni lehetne az árakat.


Most nézz vissza eszerint az elmúlt két és fél évre, aztán rájössz, mi is a gond.


A levezetésednek szerintem nincs sok köze a valósághoz: még ilyen árak mellett is túl sokat használják a magyarok az autóikat. Vidékre járok egyetemre, és azt látom, hogy alig van olyan, hogy négyszemélyes autóban egynél több ember ülne. Azt már csak mellékesen említem, hogy a stoppoló egyetemistákat sem veszik fel, hogy ezzel levegyenek egy ksi terhet a tömegközlekedésről...

2013. márc. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Kedves barátom, te elfogultságodban és csőlátással nem a valóságban élsz. A véleményed a saját agyszüleményed, alapja nulla.

Nem volt mesterségesen tartva semmi 2010 előtt. Talán a deviza mesterségesen és hamisan alacsony volt. Amúgy az infláció minden árat visz előre rendületlenül, bár nem egyforma mértékben. Lehet, hogy te most józanodtál ki keserűen eddigi illúziódból, de az emberek illúzió nélkül akkor is, most is, vagy rosszul éltek, vagy (sokkal és egyre inkább kisebb részben) jól. Vagy volt autójuk, vagy nem, vagy jártak vendéglőbe, vagy nem, és ezt a mindenkori anyagi helyzetük szabta meg kizárólag. Ma rosszabb, ezért kevésbé teszik. És 2002-2010 között sem volt végig egyforma az anyagi helyzetük, hanem többségében végig romlott. Akinek 2002-ben volt autója, és 2008-ban nem, az nem az illúzióból józanodott ki, hanem kevesebb lett a pénze.

Nem kell elbonyolítani azt, ami egyszerű.

2013. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Hoppá, nem is gondoltam volna, hogy "árokpart" néven Simicska Lajos írogat itt a gyk-án.


Üdvözlöm Lali-bá!

2013. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mondom én, hogy rosszabbul (kef)élünk, mint 4 éve
2013. márc. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem is az a gond. Ha a kocsit nem is, azért a fűtést jó volna normális módon használni. Na meg mindennap 3x normálisan enni, szerintem nem kéne, hogy luxus legyen.
2013. márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezek olyanok, mint a kommunisták az 50-es évek koncepciós pereiben... Mondják nekik, hogy akár halálra is ítélhetik, de becsszó, enyhébbet kapnak! (Amúgy meg a f*szt!) Erre megnyugszanak, és továbbra is kitartóan HISZNEK.
2013. márc. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!