Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen szankciókkal büntetnéd...

Milyen szankciókkal büntetnéd a médiákat ha nem hitelesen és megfelelően a törvényesség betartásával tájékoztatnak?

Figyelt kérdés

Egyre inkább jellemző ez a tendencia, amit nem lehet tűrni hiszen nem a félretájékoztatás a feladatuk. Akár fals hírről akár elhallgatásról van szó, szerintem kemény büntiket kellene kiosztani. Ha az adott hazug vagy elhallgató média folyamatosan elköveti a törvényszegést az exponenciálisan növekedő büntivel kellene "kényeztetni"!

Az az az első alkalommal az éves költségvetésének a 0.1% ára. A második esetén az 1% ára, a harmadik esetén az 5% ára a negyedik esetén a 10% ára, ötödik meg nem is lenne szerintem de az meg a 20% ára.

Minden egyre világos és érthető lenne, hiszen ez lenne a lényege az egésznek. Az az, fogyasztóbaráttá válna a tájékoztatás megrendelő, szponzor barát helyet ami mindenkinek csak jó lehet!


2013. ápr. 6. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Lenne ám nagy külföldi siránkozás a sajtószabadságért...
2013. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Pénz büntetéssel , de nem csak 1-2 százezerrel hanem milliókkal.

Növekvő büntetéssel , minél több alkalommal követi el ugyanazt , annál nagyobb büntetést fizet.


Ha ez lenne akkor az RTL , ATV már rég csődbe ment volna.

2013. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
A média már többesszám, nem szükséges tovább ragozni. Tehát: "Milyen szankciókkal büntetnéd a médiát/médiumokat.." illetve "Ha az adott hazug, vagy elhallgató médium.."
2013. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ha ez lenne akkor az RTL , ATV már rég csődbe ment volna."

Mondjál nekem pártatlan és hiteles médiát!

Hallgatlak....

2013. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
A kereskedelmi adók megrendelésre, a megrendelők pénzéből működnek. Nyilván az ő igényeik szerint. Viszont mindenki eldöntheti, hogy az ATV vagy a HÍR TV alapján akar tájékozódni. Aminek semlegesnek kellene lennie, az a köztv, mert az az állampolgárok adóforintjaiból működik, tehát minden politikai oldal joggal várhatja el, hogy ha az pártsemlegesen, pusztán tényekre alapozva tájékoztasson. De nagyon meglepődnék, ha lenne olyan felügyeleti szerv, amelyik őket ennek elmaradása miatt megbüntetné.
2013. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A médiumoknak nem lehet törvényben rögzített feladata a "hiteles" tájékoztatás. Egy olyan végletesen megosztott országban, mint Magyarország, ki mondhatná meg, hogy ki és mi a hiteles? Itt ami az egyik tábornak fehér, az a másiknak fekete. Nem lehet így megközelíteni a kérdést. hiteles az, akit te több-kevésbé annak fogadsz el, és azt hallgatod vagy fogyasztod.


Más kérdés, hogy az adófizetők pénzéből működtetett közszolgálati médiában kellene, hogy legyenek hitelességi és pártatlansági kritériumok, de Magyarország ma állapotában ez is teljesen reménytelen.

2013. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
A hazugság még csak-csak, márha feltételezünk egy olyan hatóságot ami OBJEKTÍVEN képes ezt mérlegelni. Mondjuk ez sincs, de ez még a kisebb probléma. Az ellhallgatást, hogy definiálni. A különböző csatornák híradóinak műsorideje jóval kevesebb, hogy egy nap ÖSSZES fontos hírét belesűrítsék. Ki döntené el melyiket hagyhatjuk ki, hallgathatjuk el?
2013. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A média már többesszám"


A magyar nyelvben a többes szám jele -k. Annyira unom már a médiázó nyelvtannnácikat, akik a saját anyanyelvüket sem ismerik. Ha a médiumok egészét nevezzük médiának, akkor sem azért hibás többes számba tenni, mert eleve abban van, hanem mert csak egy van belőle.


ON:

A fals híreket még értem, azt valóban jogos büntetni, de mi az elhallgatás? Ha nem mutatják eleget Orbán Vityát, akkor elhallgatják, hogy létezik?

Milyen testület tudja hitelesen érvényesíteni a fogyasztók érdekeit? Ki állapítja meg, hogy mik az érdekeik. Minden fogyasztó rendelkezik a távkapcsolónak nevezett mágikus eszközzel, így a nagy érdekvédelem inkább a helyettük való döntést szolgálná.

2013. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is, különbséget kell tenni tényközlés és véleménnyilvánítás között, ami nem egyszerű, de már dolgozik rajta egy ideje a jogtudomány.


A tényközlést nyilván lehet szigorúbb keretek között tartani, bizonyítékokat elvárni, a véleményre nem, hiszen az nem lehet objektív értelemben igaz vagy hamis.


Ha megszegték, szerintem a sajtóhelyreigazítás módszereit kellene a szélesebb körben alkalmazni: leközölni ugyanúgy, ugyanakkor, ugyanolyan terjedelemben az igazságot.


A pénzbírság vagy olyan kicsit, hogy adott esetben megéri hazudni, vagy nagyon nagy, akkor pedig nem mer leírni semmit a médium, mert fél, hátha nem igaz, ez pedig a sajtószabadság korlátja.


És igen, egyes számban médium, mert jövevényszó, és magyarul is így helyes. Tehát aki médiákat ír, az nem feltétlenül ismeri az anyanyelvét :)

2013. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan híreket készítenek amilyet akarnak, ha büntetnék őket ilyenekért akkor az már cenzúra lenne szerintem.
2015. aug. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!