Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy kampányolhat így a...

Hogy kampányolhat így a kormány minimálbér emeléssel?

Figyelt kérdés
2010 óta fél százalékponttal a munkavállalói terhek közül a nyugdíjjárulék és egy százalékponttal az egészségbiztosítási járulék. E-mellett eltörölték az adójóváírást, ami a mostani minimálbér sávjában 15 100 forint mínuszt jelentett az szja-ból. Így összesen kb. 10 000 forinttal kevesebbet keres az, aki ma keresi meg a minimálbért kb. 6000 forinttal kevesebbet keres, mint aki 2010-ben kapott minimálbért.

2013. ápr. 8. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
A kormány nem kampányol a minimálbér emeléssel, a kormány most a rezsicsökkentéssel kampányol...
2013. ápr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem is-is. Nézd meg az alábbi linket!

[link]

2013. ápr. 8. 23:37
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

örüljünk, hogy nem mentünk csődbe és tudunk még min vitatkozni .... Cipruson vagy görögországban már végkiárusítást tartanak ... Mi még dönthetünk minimálisan a sorsunkról, lehet nem lesz tartós, de az imf példái nem festenek valami jó képet ...

Lehet vitatkozni, hogy miért kap többet egy családos, vagy miért nicns adójóváírás stb stb

De egy biztos az államnak rengeteget kell befizetni és ezt a pénzt azoktól várja akinek beakarja fizetni ... Magyarán a multik elvették a piacok, akiknek az az érdekük, hogy minél olcsóbban termeljünk és minél drágábban fogyasszunk és erre jó garanciát ad, ha sakkban tartanak minket az adósság spirállal...

2013. ápr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Hát ezek jó nagy szavak, de az egyszerű embert csak az érdekli miért nem tud kenyeret venni a boltba és én egyszerű ember vagyok... engem nem érdekel az adósságspirál, sem a multik ténykedése, én csak azt látom, hogy amíg rám 100 féle adó van kivetve egyes politikusok 20 milliókat vesznek fel "csak" költségtérítésben és 40 milliós házat vesznek és 200 milliós villát építenek és földekhez jutnak hozzá egy talicska majomért, nekem meg szajkózzák, hogy 47 ezer forintból meg lehet élni és hogy viseljük közösen a terheket... képmutató, opportunista disznók
2013. ápr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Az elsőre. A büdös kormány ne foglalkozzon a rezsi költségemmel, inkább adjon annyi fizetést hogy azt bőven ki tudjam fizetni.
2013. ápr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Mi köze van a multik piaci térnyerésének az általam felvetett hazugságkampányhoz? Ha ezt meg tudod nekem válaszolni, akkor el tudom fogadni a felvetésedet, egyébként nem.

2013. ápr. 9. 00:15
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem már jó lenne a minimálbér is. Csak lenne...
2013. ápr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Ígérnek mindent, ami szavazatot hoz nekik, mit érdekli őket, hogy igaz-e, vagy sem.

Megígérnek mindent, meg az ellenkezőjét is.

2013. ápr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy kampányolhat így a kormány minimálbér emeléssel?"


Egy csajnak te hogyan udvarolnál? Azzal, hogy elálló a füled és kicsi a farkad, vagy azzal, hogy 20 éve gyúrsz és van 200 milliód?

Mennyi a volt a (bruttó) minimálbér 2010-ben? 78000? Mennyi most? 98000? Emelkedett? Igen. Mennyi volt a nettó minimálbér 2010-ben? 60000? Mennyi ma? 65000? Emelkedett? Igen. Akiről te beszélsz az az, aki 2010-ben is bruttó 98000-et keresett, meg most is. Neki valóban csökkent a fizetése (lásd példa: "eláll a füled és kicsi a farkad").

Amit te leírsz, az legalább akkora csúsztatás, mint amit a Fidesz mond a minimálbérrel kapcsolatban.

2013. ápr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igaz, mert én a garantált bérminimummal számoltam 2010-re nézve. Viszont ez az 5000 forint plusz reálértéken semmit sem ér. Arról nem is beszélve, hogy a munkavállalók bérterheit növeli, és nőhet tőle a munkanélküliség, valamint a fekete foglalkoztatás.
2013. ápr. 9. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!