Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyedül a Jobbik jelent meg...

Egyedül a Jobbik jelent meg azon az egyeztetésen, amely a devizahitelesek megsegítésére irányult. Sem az MSZP, sem a kormánypártok, sem egyik politikai formáció. Akkor valóban csak a Jobbikot érdeklik a magyar emberek sorsa?

Figyelt kérdés

Egyik politikai párt sem jelent meg, mert "nem tárgyalnak együtt a Jobbikkal". Na ilyenkor mi van? A Jobbik tárgyalt a devizahiteleseket segítő civil egyesülettel. Ezt a többi párt nem tette meg.


Képesek ennyi magyar embert cserben hagyni, csak hogy bebizonyítsák, hogy nem szeretik a Jobbikot? Valóban a magyar emberekért vannak. Ennyit erről szerintem.



2013. ápr. 27. 00:55
1 2 3 4
 11/34 The Evil Twin ***** válasza:
86%

"Ok okoska, akkor azt is letudod írni hogy valójában mi miatt volt irreálisan alacsony értéken a Ft és mi miatt emelkedett meg hirtelen? Nem lózungokra vagyok kíváncsi hanem a valós közgáz folyamatra!"


Nem hiszem, hogy el fogod fogadni, ezt a választ, de megpróbálom neked:


Emlékszel Gyurcsány szövegére a világgazdaság pénzbőségéről? Na, azért volt jó alacsonyan a forint, de nem csak az, hanem a CHF is viszonylag gyenge volt, és ennek Svájc is örült. A világgazdaságban meg pörögtek az olcsó hitelek, senkinek nem volt oka pánikolni és kiakadni.


Aztán jött a válság.


A CHF-ről tudni kell, hogy az egy menekülő deviza. Mivel nagyon régóta stabil, az emberek gyakran mentenek bele pénzt, ha zűrös a helyzet. Már a válság elején sokan vettek CHF-et, hogy abban mentsék a vagyonukat, ami felnyomta az alpesi deviza árát - most képzeld el, hogy csak minden tizedik európai ember átváltja a pár ezer eurós nyugdíjmegtakarítását CHF-be, na az mekkora összeg.


Nem olyan sokkal ugrott meg akkor, de érezhetően, Magyarországon ekkor hüledezett mindenki, hogy már 190 felé közelít.


Erre még rájött az "elkúrtuk"-beszéd után a forint gyengülése, majd a rossz gazdasági teljesítmény miatti további gyengülés.


Az olcsó CHF koporsójába azonban az euró válsága verte a szöget. A déli tagállamok (főleg Görögország és Portugália) válsága rizikóssá tette az euró jövőjét, így még több eurozónás lakos váltotta CHF-re a megtakarításait, tovább növelve a deviza értékét. Annyira, hogy már Svájcnak is problémát okoz a CHF magas ára.


[link]


Ez a folyamat ma is tart, most éppen Ciprus miatt növekedtek a CHF megtakarítások:


[link]


Nekem az a szerény véleményem, hogy az egyoldalú szerződés-módosítások miatt teljes joggal szidják a bankokat, és mindenkinek, aki így járt, le kéne verni róluk ezt a ganéságot, perköltségestül, kártérítésestől.


Az árfolyam miatti növekedést viszont tessék kifizetni, ezt minden devizahiteles felvállalta, aki aláírta a szerződést.


Nem mellesleg a forinthitelesek is ugyanúgy bajban vannak, őket ki segíti meg?


[link]

2013. ápr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

"Engem nagyon nem érdekel a devizahitelesek sorsa."


Engem sem a tiéd. Akik itt írnak, 80%-nak a sorsa remélem, hogy rossz irányba fog fordulni. Nincs szükség az ilyen kis liberálisokra, akiknek minden fáj, ami nemzeti. Így hát nekik aztán minden rosszat kívánok, amit csak el lehet képzelni.

2013. ápr. 27. 12:39
 13/34 A kérdező kommentje:

És még egy dolog. Hogy szelektáltok libsik? Őket nem sajnálom, őket sajnálom, őket nem sajnálom, őket sajnálom???

Egy politikai pártnak optimális esetben az emberek érdekeit kellene kiszolgálnia. Nem pedig szelektálni az emberek között, hogy ennek szabad, ennek nem.


Remélem most már értitek, hogy miért nem kelletek a kutyának sem...


Ja, és itt arról van szó, hogy magyar embereknek ki fog segíteni. Erre az egyeztetésre egyedül a Jobbik ment el. Ezt hogy akarjátok kimagyarázni? Hol volt az a hihetetlen nagy szakember, a gordonka? Meg a többi libsi? A Jobbik miatt sz@runk mindenki fejére? Soha többet belőletek! Remélem értitek.

2013. ápr. 27. 13:37
 14/34 anonim ***** válasza:
"Minden esetre azért meg kell adni az esélyt a Jobbiknak, a többiek úgymond "bizonyítottak"" ez a válaszom 37%-ra lett lepontozva. Kíváncsi vagyok hogy miért? Aki tud jobb megoldást azt szívesen meghallgatom!
2013. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

"Xys-1"


Mert túl sok itt a FIDESZ, meg MSZP fanatikus, azért!

Ez a válasz is le lesz pontozva, figyeld meg!

2013. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 The Evil Twin ***** válasza:
Jó, engem is lepontoztak, valószínűleg azért, mert nem erősítettem meg azt a tévképzetet, hogy a világon mindenért a bank felel. Rá kell jönnöm, hogy itt egy fikarcnyit sem érdekel senkit sem a válaszok (igazság)tartalma, hanem mindenki zöld kezet nyom arra, ami tetszik neki, és pirosat arra ami nem.
2013. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, az, hogy "nem érdekelnek a devizahitelesek", meg hogy "maguknak köszönhetik"..És? Akkor már nem kell velük foglalkozni? Ez a nagy igazságtartalom?...
2013. ápr. 27. 15:42
 18/34 anonim ***** válasza:
Szóval ha én alapítok egy szervezetet, másnap odamegyek például a KFKP-hoz hogy tárgyaljunk már a devizahitelesekről, és páros lábbal rúgnak ki onnan, akkor innentől tény és való, hogy a KFKP nem törődik a devizahitelesekkel?
2013. ápr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
ÓÓ, miért, törődtek velük? Megvannak oldva a problémáik? A probléma veled pont az, hogy a fától nem látod az erdőt. Ha a politika megoldotta volna a devizahitelesek problémáit, eleve nem lenne szükség ilyen-olyan civil szervezetre a segítségükre. Tetszik érteni?
2013. ápr. 28. 00:29
 20/34 anonim ***** válasza:
Feltettem egy kérdést. Azt jelenti, vagy nem?
2013. ápr. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!