Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed arról, ahogyan...

Mi a véleményed arról, ahogyan a Jobbik foglalkozik az oldalin megjelenő antiszemita és rasszista bejegyzésekkel, posztokkal?

Figyelt kérdés

Az itt közölt fényképeket elküldtük Mirkóczki Ádám Jobbik-szóvivőnek. Kérdésünkre, hogy mennyiben azonosul a párt ezekkel a megnyilvánulásokkal, azt válaszolta, „a Jobbik a facebook oldalakat nem tartja pártkontroll alatt, így az ott megjelent tartalmakért felelősséget nem tudunk vállalni.” Szerinte hivatalosnak csak jobbik.hu, és az egyéb jobbik.hu-ra végződő honlapok számítanak. Hozzátette, a „Facebook oldalak feltöltői és szerkesztői sok esetben nem szervezeti vezetők, vagy tagok, hanem magánszemélyek.”


Mirkóczki szerint a képekkel „mindazonáltal egy nagyon fontos dologra hívtuk fel a figyelmüket”, ezért a „Jobbik át fogja tekinteni a Facebook-oldalak tartalmát és magát az egész a kérdéskört.” Arra a kérdésre, hogy valóban mondhatjuk-e, hogy a Jobbik nem rasszista vagy neonáci, ha a felületein ilyen tartalmak jelennek meg, illetve, hogy szerinte egy „keresztény erkölcsi alapokon álló pártra” (a Jobbik saját meghatározása) vall-e ez a stílus, nem kívánt válaszolni.


Bár Mirkóczki szerint a közösségi oldalon folytatott kommunikáció nem tekinthető hivatalosnak, sok minden utal arra, hogy az érintett Facebook-oldalakat a helyi szervezetek tagjai szerkesztik. Több oldalon a helyi vezetőkről készült, máshol nem látható fotók találhatók, a profilok ismerősei vagy „lájkolói” között megtalálhatók a Jobbik parlamenti képviselői is. A Facebook-oldalakra a hivatalos jobbik.hu-s oldalakon is találhatunk hivatkozásokat: például a szazhalombatta.jobbik.hu-n szerepel hivatkozás a cigányok felgyújtásán poénkodó Facebook-profilra. A nagykökényesi alapszervezet weboldalán szereplő link szintén az „Megtisztul majd szép országunk, zsidót többet nem találunk” versikét közlő profilra mutat.


[link]


2013. máj. 14. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Azt hogy még a mai napig nem értem hogy hogyan is működhet egy ilyen párt legálisan. Tényleg kb mintha 70 évet visszaugrottunk volna az időben.
2013. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
A jobbik a szavazótáborát egyetlen egy dolog érdekel. Ő cigányozni vagy zsidózni szeret. Ha nem kapja meg ezeket az impulzusokat, akkor szimplán ellankad az érdeklődése. Ha egy átlag jobbikos szavazó mondjuk egy tv műsorban nem cigányozást hal egy jobbikos politikustól, hanem elkezd mondjuk az egészségügyi rendszer átalakításáról beszélni, akkor a szavazó szimplán átkapcsol. Ő ezt akarja hallani. Egyszerű marketing, ez a vevői igény. Erre az igényre épült fel a jobbik. Más kérdésekben nincs is semmilyen szinten kidolgozva. Például valami nagyon ákombákom, "ülj le, egyes" típusú gazdasági programja van. A jobbik arról szól, hogy a cigányozásra vágyó embereknek elégíti ki az ez irányú igényeit. End of story.
2013. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

gondolom azt nem fogjátok fel hogy ezek szinte mind alapszervezetek, amik úgymond nem hivatalosak csak a pártkatonák csinálják. legtöbb még csak nem képviselő. az IT-s volt kb az egyetlen ami nem de ezért le kéne mondani mert pár hülye kirakosgat? ki kell rúgni ezeket azt hello.


ja és az embereket ez nem érdekli akit meg annyira igen, az más úgyse oda fog szavazni. Olyan ez mint ahogy szinte mindenki egyetért a cigánybűnözéssel, és a szoci, ifdesz szavazók sokszor jóízűbben cigányoznak mint a jobbikosok.


vihar a biliben. majd ha a Vona lengetni fogja a karlát, mint a görög Arany Hajnalos Michalolaikosz megtette már, akkor majd azt mondom oké.

2013. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
ja és így is tíz százelék felett van az AH, úgy, hogy volt hogy élő adásban arcon locsolta az egyik képviselő a másik pártét, meg felpofozott egy másikat ott. parlamantben ordibálnak, mintha kocsmába lennének, estébé estébé.
2013. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

A Jobbik szavazói között tényleg vannak borzalmas emberek ,de szerencsére ez csak egy szűk kisebbség.


Én főleg azért szavazok erre a pártra mert csalódtam a Fideszben , és elegem van a cigányok terrorjából.

A zsidókkal nincs nagy bajom.

2013. máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

A Jobbiknak van a legnagyobb rajongótábora a fb-on, legalábbis az ifjúsági tagozatán, de a másikon is rengeteg. És persze hogy érkeznek ilyen-olyan hozzászólások is, mégis mit vársz hogy mindet elolvassák vagy mi?


Nagy szerencse hogy van a Jobbik, mert csak ő képes beszélni a cigányterrorról, és cigánybűnözésről. Meg végre tesznek is lépéseket ezügyben. Remélem kormányra kerülnek és végig lehet sétálni nyugodtan az utcán tőlük.

2013. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dick Esmen ***** válasza:
89%
Amelyik Jobbikossal én eddig találkoztam,az mind utálja a zsidókat és a cigányokat.De persze egyik se párttag,csak szavazó.
2013. máj. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
És? ez baj?
2013. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én a szoci szavazókkal is így vagyok, olyannal még nem beszéltem aki szerette volna őket, sőt....
2013. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kéne általánosítani... Én is Jobbikos vagyok, lassan IT párttag, de azért nem mocskolom tele se a fb-ot, se más fórumokat. És nem csak az érdekel (cikk), amibe a zsidózás, meg cigányozás megy!

Bár az tény, hogy rühellem a cigányok és a zsidók nagy többségét.

Az meg, hogy a parlamenti képviselők foglalkozzanak a fb oldalakkal... Nem nekik kell, hanem, aki indította az oldalt. Kiírni, hogy nem tűrjük a trágár beszédet, esetleg a cigányok és zsidók kiirtásáról szóló ‘vicceket‘. Ennyi.

2013. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!