Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavaznál ma,1990-ben?

Kire szavaznál ma,1990-ben?

Figyelt kérdés

Mai tudással, tapasztalattal, ha visszaforgathatnánk az idő kerekét a rendszerváltásba melyik párttal fognál bele ?


Természetesen az akkori felhozatalból kellene választani.


2013. máj. 15. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyikre sem.
2013. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mdf
2013. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Csakis arra arra aki Kádár János útját járná-illetve járta volna...teljes mértékben.
2013. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Tetszettek volna forradalmat csinálni."


Csinálnék.

2013. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Persze utólag már könnyű okoskodni de az azért vigasztal hogy ma már semmilyen szó(pláne dicsérő...)nincs antall józsefről és bandájáról.
2013. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 lencsefőzelék ***** válasza:

A Magyar Október Pártra.

"Az egyetlen politikai formáció, mely az egész demokrácia építésnek hirdetett, de velejéig antidemokratikus folyamattal szembehelyezkedett, a Dr. Krassó György szellemi vezetése alatt működő, 1989 nyarán alakult Magyar Október Párt volt."

Bővebben:

[link]

2013. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Saját pártot grundolnék össze és személyesen fosztanám ki az országot, nem bíznám másra. Persze mivel 23 évvel előrelátnék a jövőbe, valamit tudnék az országnak is szerezni, de inkább magamnak.
2013. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pro Patria ***** válasza:
57%

Mivel akkor még mindegyik párt tiszta lappal indult, így csak a plakátjuk alapján dönthettem volna. Ezekről pedig valószínűleg így vélekedtem volna:


Az MDF azzal, hogy egy szovjet tisztet rakott rá, orosz felirattal (még ha értem is az utalást) és a neve nagyon egybecseng az MDP-vel, óhatatlanul is kellemetlen érzéseket idézne bennem. Az, hogy az éppen csak eltűnő diktatúra ellenére annyira erős, és az akkori ellenzék (a Fidesz és az SZDSZ) ellenében képviselte az MSZMP álláspontját a köztársasági elnök személyéről való szavazásról, gyanakvást keltene feléjük. Talán paranoia, de a kommunistákkal szemben nem lehet elég óvatosnak lenni, ez a véleményem.

[link]


A Fidesz szimpatikus is lehetne, mivel Orbán heves beszédet mondott el a Hősök Terén, de a plakátjuk (két fiatal csókolózik, szemben a csókolózó elvtársakkal), azt gondoltatná velem, hogy ezek csak lelkes fiatal egyetemisták, akiknek nincs igazán programjuk - a plakátjuk sem mond semmit -, ezért nem érettek erre.

[link]


Az FKgP-ről a nevük, és a jelmondatuk alapján (Bort, búzát, békességet!) azt gondolnám, hogy egy egyszerű, a földművesek érdekét képviselő párt (ha nem lenne meg a megfelelő történelmi ismeretem a korábbi idők magyar politikai viszonyairól, és erre a diktatúra korszaka miatt nagy lenne az esély - bár volt egy szűk kör, aki ennek ellenére is hozzá tudott jutni hiteles oktatáshoz, a kérdés csak az, hogy én ebbe tartoztam volna-e), amely esetleg új traktorokért, több támogatásért agitál a parlament padsoraiban, az ilyen pedig nem fog meg, lépnék tovább.

(Google-ben nem találtam meg a plakátot.)


Az MSZP-re, mint az MSZMP utódpártjára nyilván nem. Nem is kellene gondolkodnom rajta.


A KDNP-ről azt gondolnám valószínűleg, hogy vallási fanatikusok, akik az Abigélhez hasonló apácazárdákat, kötelező vasárnapi misézéseket, latin nyelvű oktatási rendszert akarnának bevezetni, amire megint csak nem lennék fogékony.

[link]

És az sem lenne szimpatikus, hogy a "merjünk kicsik lenni" hozzáállás látható rajta. Bár az is lehet, hogy az értelme átvitt: egy kis népnek sem kell lemondani arról, hogy érvényesítse igényeit a szomszédokkal szemben.


Az SZDSZ '90-es plakátja tetszik, a legkreatívabb a hat közül, a piros-fehér-zöld színben szárnyaló madarak nagyon kifejezőek, és az úton futó szöveg "Tiszta múlttal - Tiszta jövőért) is jelképes erejű. Ezt rakták össze a legjobban. Ráadásul hangos antikommunisták, és olyan tisztelt személyeket vonultat fel, mint például Göncz Árpád, és több '56-os politikai fogoly.

[link]


A többi kispártról pedig - alacsony ismertségük okán - valószínűleg nem is tudnék.


Azt hiszem, ha akkori szemmel, 1990-ben kellene választanom, az SZDSZ-re tenném.

Úgy viszont, hogy mai ismereteimmel térnék vissza azokba az időkbe, természetesen teljesen másként alakulna a kép. Ma könnyebb dönteni, mert láttam, látom a pártokat, és tudom, melyiktől mire számítsak. (És éppen ezért a fentebb kifejtett - elképzelt - gondolataim nem egyeznek az egyébkénti véleményeimmel róluk.)

2013. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MolotovPunk ***** válasza:

A Kádári út a Munkáspárt lett volna 1990ben is.

Talán arra.

Vagy a másik nyerő lett volna régi SZDSZ

2013. máj. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!