Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mérnökként be lehet kerülni a...

Mérnökként be lehet kerülni a parlamentbe?

Figyelt kérdés
Most végzem el az első évet, de politikai életben akarok elhelyezkedni. Az egyetemet se szeretném természetesen befejezni..(BME). Ezen egyetem elvégzése után mi az esélye, hogy bejusson az ember? Mivel van hátrányban az illető, ha pl nem jogász. Azt nem szeretném megmondani melyik párttal szimpatizálok a veszekedések elkerülése végett.:) köszönöm a hasznos válaszokat előre!
2013. máj. 24. 20:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
A Jobbik tárt karokkal vár, Zagyva Gyuszus villanyszerelő mellett te leszel az új Einstein.
2013. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökként?

Ne viccelj, túlképzett leszel többekhez képest :)))))

2013. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze ,hogy belehet.

Vannak tanár ,szociológus végzettségűek is.

Nem muszáj jogásznak vagy közgazdásznak lenni.


Például Németország kancellárjának fizikus vagy kémikus a végzettsége.

2013. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlott mérnökként is jól kereshetsz, minek akarod még, hogy emellé köpködjenek és édesanyád ne tudjon aludni?

Aki ma politikusnak megy az hülye, ne haragudj.

Rátérve a lényegre, minden esélyed megvan, mert ez nem végzettség alapján megy (lásd érettségi nélkül is lehet karriert csinálni). 2014-től csak egy fokkal lesz nehezebb, mert lecsökkentik a létszámot.

2013. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%

Vannak bent villanyszerelők, kőművesek és műveletlenek is.

Indulj te is a választáson. Hajrá!

2013. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%
Ja és van varrónő is, aki börtönviselt és azért választották be. Nem az emberre szavaznak, hanem a párthűség a fontos.
2013. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Ahhoz nem a képzettség kell, hanem jó fellépés, szónoklat, meggyőző érvelés stb.

Ezért sajnos a mérnökök hátránnyal indulnak, mivel ilyet nem tanítanak a BME mérnöki képzésein.

2013. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! :) hát ezaz, imádok beszélni, mindenki hasába lyukat beszélni.(már bocsánat :D) a meggyőzésben is nagyon jó vagyok. Régen sokat rádióztam, jó a kommunikációs kézségem. KSK-n tanulok egyébként. Félek, hogy pályaválasztában félre lőttem.:// de remélem evvel is sikeres karriert futok be, ha mégse választom a politikát. :D:D tele vagyok tervekkel, célokkal, éshát...álmokkal, bocsi. :D:D köszi tényleg!
2013. máj. 24. 21:03
 9/21 anonim ***** válasza:
Lehetséges, az únió vezetésében sincsenek kellő (a magas pozícióhoz illő lenne szerintem) végzettséggel rendelkező egyének.
2013. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Értem, ezzel nemigen voltam tisztában. Azt hittem, hogy a parlamentben ülők jogász, politológus, közgazdász végzettséggel, váltakozva ülnek..:D ezért is tartottam buta ötletnek a saját kérdésem, de most egy kicsit megörültem.:)
2013. máj. 24. 22:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!