Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ingatlanok értéke mikor...

Az ingatlanok értéke mikor áll vissza a "helyére" ismét? (Lent bőv. )

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy most alacsonyak az árak szóval aki házat akar venni annak kedvez de az eladás az már nem.... azért kérdezem mert barátomék most akarják eladni a házat de szerintem ráérne még egy kicsit, tudom, hogy nem én döntöm el. De ha jövőre a Fidesz lép a kormányba akkor nem lesz jobb a helyzet?
2009. okt. 4. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a kereslet nagyobb lesz a kínálatnál!

Lesznek befektetések és támogatások!

Ez kb legalább 2-3 év minimum!

Persze soha nem is voltak reális árban, hiszen csak az építő-ipar fekete munkaereje tudta mindig is ennyire alacsonyan tartani az árakat.

2009. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ezen még emelnek, akkor nekem sose lesz saját lakásom. Ne csináld már. Így is hitelre fogom venni, mi lesz, ha még jobban elszállnak az árak?
2009. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A szüleim kb. 20 éve azt a lakást, amiben azóta is lakunk, és akkor új építésű lakás volt Budapesten, SEGÍTSÉG NÉLKÜL tudták megvenni, pedig nem kerestek jól. Ma ugyanezt nem tudnák megtenni, pedig jobban keresnek. Mit akarsz?
2009. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
HA vége a válságnak.
2009. okt. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem a lakás árai a drágák, hanem a kavics kevés!
2009. okt. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

A piac árait mindig a kereslet határozza meg.

Az általad vélt helye az áraknak egy mesterségesen duzzasztott szint volt, mivel akkor volt a jelzálog-dömping a bankok részéről, azaz a vetés: minél nagyobb összegek (nagy törlesztő) minél magasabb kamattal (szintén törlesztő-növelő). Mikor ez elérte a megfelelő szintet, akkor el lehetett indítani a fizetésképtelenségi hullámot: pár ezer főt foglalkoztató multi bezár és költözik keletebbre, vagy csak leépít és máris temérdek jelzálogon érvényesül a jog, azaz lesz a banké. A bank pedig újabb hitelre eladja (minden hitelen hatalmasat kaszálva), amíg akad olyan, aki fel meri venni. Magyarán egyre csökken a kereslet. Természetesen az állam segít, mert a közterhek növelésével hozzájárul a banki hitelek miatt kialakuló infláció hatásához, tehát a hitelmentes meglévő lakások fenn-/megtartása is egyre nehezebb lesz.


Azért is tartunk itt, mert az emberek fejében olyan gondolatok megfordulnak: ha a másik pártra szavazunk, majd jobb lesz, pontosabban ha mások azt mondják, hogy attól jobb lehet, akkor majd rájuk szavazok.

2009. okt. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért érdekelne, ha a te gyerekednek lenne lakáshoz jutási problémái, vagy te magadnak, akkor is ugyanígy vélekednél-e. Én például legfeljebb 7 millió Ft értékű ingatlanban tudok gondolkodni, azt is csak hitellel, segítség nélkül, nem lesz adóstársam, mert nekem nincs, aki segítsen, azért reménykedem, hogy megkapom így is majd.
2009. okt. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ingatlanok jelenleg is röhejesen túlértékeltek, persze a legtöbb érintett inkább sír, mint nevet. "Jó helyzet"-en egyébként csak a tulajdonosok értik azt, hogy magasak az árak. A társadalom többségét kitevő szegények és középrétegek számára a "jó helyzet"-et az alacsony ingatlanárak jelentik.


Aki házat akar eladni, az tök mindegy, mikor adja el, ugyanis valahol laknia kell, tehát feltehetően vesz majd másik házat, márpedig az szintén olcsó, amikor az ingatlanárak alacsonyak.

2009. okt. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az, hogy alacsonyak az árak akik eladni akarnak azok pedig egy házat adnak el és 3 felé költöznek, kedves anyuka meg egyre jobban viszi lefelé az árat, hogy minél hamarabb keljen el a ház :(
2009. okt. 6. 17:27
 10/10 A kérdező kommentje:

ma 08:53

Akiről itt szó van az nem én vagyok... Akiről szó van ő is kb 7 milliós lakásban gondolkodhat...mert mint mondtam egy házból mennek 3 felé...aminek egyre jobban megy lefelé az ára..és ha azt nézzük lakás terén még a mai napig hatalmas összeg az a 7 millió Ft :S 30 nm-es lakás kapsz annyiért ha nem többért.. lehet abba lakni 1 embernek de nem családot alapítani..

2009. okt. 6. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!