Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg annyira baja van a...

Tényleg annyira baja van a magyaroknak az MSZP kormánnyal? Már 3. vagy 4. alkalommal nem tudnak mást választani Toller L. helyett Pécsen, akkora az érdektelenség.

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Pécsi vagyok és felháborítónak tartom, hogy negyedszeri alkalommal sem tudnak elmenni választani!

Az ilyen választókerületnek nem is kell képviselő... Átvehetné valaki más is aki biztos ért hozzá, ha már az embereknek mindegy :)Ez viszont így pénzkidobás!

2009. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Az hogy mindegy, vagy csak nem vesznek részt ebben a bohóckodásban nem ugyanaz. Nem lehet az embert a végtelenségig becsapni!
2009. okt. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Pécsi vagyok, és abban a választókerületben lakom. Én az első két alkalommal elmentem, aztán már úgy voltam vele, hogy tojok rá, van nekem ennél jobb dolgom is. Amúgy sem tudok semmit a jelöltekről, nem tudom, melyik kicsoda-micsoda. Engem igazából már nem is érdekel ez az egész, ezen semmi nem fog múlni, aztán majd csak csinálnak valamit. Én kétszer elmentem, akkor is kevesen mentek, utána meg már pláne.
2009. okt. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
A szavazók pontosan tudják, hogy nincs hatással az életükre az, hogy egy bizonyos körzetben ki a képviselő. A kormányt így nem lehet megbuktatni, a képviselők pedig úgysem a választókörzetet képviselik, hanem a frakciófegyelmet. Egyébként az MSZP 15%-os eredménye ezen a választáson nem mutatja azt, hogy az emberek túl elégedettek lennének a kormánnyal.
2009. okt. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Az hogy Toller László körzetében 15%-ra futja csak az MSZP-nek azért mutat valamit. Én szerintem elkéne törölni a minimális részvételt. Miért kell erőltetni, hogy vegyen részt az is a köz ügyek intézésben, aki nem akar. És aki nem akar részt venni a politikában az miéért tudja megakadályozni azt az embert aki azt szeretné hogy őt képviseljék a parlamentben?

Ez nem érdekéktelenség, hanem az emberek a politikát nem tudják lokálisan értelmezni. "Miért szavazzak ez most úgy se Orbánról megy Gyurcsányról szól."

2009. okt. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Apátia 2009
2009. okt. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem apátia, hanem természetes. Az időközi választásokon szinte mindig ez a helyzet. Ne tessék ezért a választókat kárhoztatni. Ők inkább ésszerűen döntenek, amikor nem mennek el, mert tudják, hogy ennek a választásnak a jelképen túl semmi konkrét hatása nincs. Pláne a rendes választás előtt pár hónappal. De ha valakinek annyira fáj ez a kudarc, tetszett volna a Jobbikot rábeszélni, hogy induljon. Most csak nekik van egy olyan tömegesen mozgósítható szavazótáboruk, akik elmennek, ha esik, ha fúj. Nekik még a jelképek is számítanak.
2009. okt. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Egy egészséges társadalomban, meg sem fordulhatna a fejében tömegesen az embereknek, hogy nem az lesz, amibe megállapodnak az általuk megbízottakban.

Ez nem az a társadalom! Az OGYV n más lesz a helyzet mert szinte mindenki változásokat szeretne, de ha megkérdeznél 100 embert hogy miért is szavaz arra akire, sajnos nem a logikus következtetései hagynák el a száját, amit ő szubjektív összerak a kapott információkból, csak amivel tömik a fejét. Meg sem kísérel a többség logikát avagy kapcsolatot keresni abban amit mondanak és amire a programjukból számítani lehet, csal hol negatívan, hol pozitívan eldől a hallottak javára. A jobbik? A Jobbik ma még az „érintetlenség vissza nem térő lehetősége előtt áll” de nem tudom hogy lesz-e elég erős

ahoz hogy ezt kamatoztassa-e!

2009. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Köszi köszi hogy lepontoztatok, végülis az én válaszom tényleg nem mérvadó, hiszen pont érintett vagyok a témában, de ugyan már, akkor az tuti nem lehet hasznos. Micsoda értelmes emberek...
2009. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

"Ez nem érdekéktelenség, hanem az emberek a politikát nem tudják lokálisan értelmezni."


Tudják értelmezni. Ezért nem mentek el szavazni, mert pontosan TUDJÁK, hogy nem volt jelentősége a szavazásnak. A képviselők nem szoktak a körzetükkel foglalkozni, ők szavazógépek, akik a frakció utasításait hajtják végre. A kis számú ennél értékesebb képviselő a bizottsági munkában hasznosul, tehát szintén nem helyi ügyekben.

2009. okt. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!