Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon nem lehetne...

Magyarországon nem lehetne felpörgetni a fogyasztást hasonló módon, ahogy az amerikaiak csinálják?

Figyelt kérdés

Igaz , hogy fogyasztói társadalom , pazarlás...stb de a gazdaság pöröghetne rendesen.


Az árak mesterségesen le lennének szállítva ,de mivel a fogyasztási igény óriási lenne ezért megérné alacsony árakkal is az egész.



2013. jún. 3. 15:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Sajnos a fidesz csak ellenzékben tud áfacsökkentésről beszélni ha kormányon vannak akkor totál amnézia jön elő náluk, nemhogy csökkentették volna még felemelték, Pfffff!!"


Ez még mindig nem annyira alantas, mint csak a választások kedvéért, ideiglenesen csökkenteni az ÁFÁ-t kampányfogásképpen (emlékszel még 2006-ra?). Remélem, a Fidesz ilyen mélyre nem süllyed, bár nem áll távol tőle.

2013. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Vélhetően te a Gyurcsány áfa csökkentéséről beszélsz ha jól értelmezem az írásod. Nos Gyurcsány 25%-ról 20%-ra vitte le az áfát hogy az emberek olcsóbban tudjanak vásárolni, de sajnos a kereskedők nem csökkentették az áraikat 5%-al ezért nemvolt értelme tovább ragaszkodni ehhez a csökkentéshez ezek után visszaviték az áfát 25%-ra.


Orbán meg a 25%-os áfát nemhogy csökkentette volna hanem még tovább emelte 25%-ról 27%-ra, akkor most ki tett jót az emberekkel? Mondom! Orbán biztos hogy nem mert szándékosan megdrágította mindennek az árát 2%-al.


Gyurcsány nem emelt áfát mert 25%-ról indult és utána 25%-on maradt.

Remélem fogtad a lényeget!

2013. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 rémuralom ***** válasza:

"de sajnos a kereskedők nem csökkentették az áraikat 5%-al ezért nemvolt értelme tovább ragaszkodni ehhez a csökkentéshez ezek után visszaviték az áfát 25%-ra."


De igen. Nem tudom, te merre laksz, amerre én, ott mindenhol csökkentek az árak kb. 5%-kal, a szupermarketekben még virított is a kis táblácska minden polcon, hogy 5%-kal kevesebb az áfa.


Természetesen Orbán áfaemeléséért sem vagyok oda, sőt a Gyurcsány-féle áfacsökkentést kifejezetten üdvözöltem. A visszaemelést már nem annyira.

2013. jún. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Ja! hát kiírni kiírták az 5%-os csökkentést csak a valóságban ez semmit sem jelentett mert ez csak kamu, maradt a régi ár. Ez kb olyan mint az egyik multi amikor kirak úgynevezett értékcsökkent leértékelt termékeket, és mikor utána nézel az áruknak hamar rájössz hogy szinte semmivel sem olcsóbbak a nem értékcsökkent termékek áránál.
2013. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 rémuralom ***** válasza:
Jó, figyelj, hány éves voltál 2006-ban? Én konkrétan emlékszem termékekre, amelyeknek az ára 2006 elején csökkent néhány százalékkal, és ennek az a legprofánabb magyarázata, hogy azért csökkent, mert csökkent az áfa. Mondom, nem tudom, felétek is így volt-e. Felénk igen.
2013. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ti itt utolsó négyen miért beszéltek mellé? Nem arról van szó (vagy legalábbis én nem arról beszéltem), hogy most az ÁFÁ-t csökkenteni vagy növelni lenne a helyes. Nem is arról, hogy ne csökkentek volna az árak is az ÁFÁ-val a gyurcsányos csökkentéskor. (Egyébként az is nyilvánvaló, hogy egyes helyeken ténylegesen csökkennek az árak, de az is, hogy nem mindenütt.)


Arról van szó, hogy az egészet sokkal hamarabb visszacsinálták, mint ahogy annak érdemi hatása lehetett volna (kivéve persze a választásokra, több egyéb lépéssel együtt) - mi több, az elején tudatában voltak, hogy ez lesz a vége - legkésőbb a következő kormány úgyis kénytelen lesz visszavonni, vagy egyéb megszorításokat tenni. Tudták, hogy ez az egész akció csak egy felesleges tüske, ami minimum az adminisztrációs költségek tiszta káraival fog járni.


Az ÁFA folyamatos emelésével okkal lehet vitatkozni, de legalább valamilyen perverz logika alapján következetes, és akár lehetne értelme is. Ugyanígy a kormány többi döntésével is: az aránytalan nyugdíjemelés, a felsőoktatás megnyírása - érződik rajtuk hogy rosszak, de legalább van egy előny is és egy hátrány is, és ezek közül aztán a józan eszű, narancsködtől mentes ember számára kiderül, hogy egyértelműen a hátrányok sokkal nagyobbak. A régi példa viszont egy egyértelműen felesleges, és kizárólag népszerűséget célzó lépés volt. Ez a küszöb az utolsó lépcsőfok, amely az akkori vezetést a maitól elválasztja.

2013. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!