Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elsősorban egyetemisták: Mit...

Elsősorban egyetemisták: Mit gondoltok a határon túlról érkező magyarokról, akik Magyarországon járnak egyetemre?

Figyelt kérdés
Ismerkedtek velük? El tudjátok őket fogadni?
2013. jún. 8. 12:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%

"Nem lenne semmi baj ha nekik is fizetni kéne mint a nigériainak meg az kínainak. Csak ők több kedvezményt kapnak mint egy magyar ami szvsz felháborító."


Azok a határon túli magyarok, akik nálunk tanulnak 80-90%-ban itt maradnak, Magyarországon telepednek le, itt adóznak, így 5-6 év alatt megtérül a magyar államnak az oktatásuk.


A nálunk tanuló arabok, franciák, vietnamiak, kínaiak pedig általában nem is magyar nyelven tanulnak, nem maradnak itt, ezért kell nekik fizetni.


A magyaroknak is általában fizetni kell, ha valamilyen idegen nyelven akarják végezni a felsőfokú tanulmányaikat.

2013. jún. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
11%

#11

Baromság. Közülük is ugyanolyan arányban mennek nyugatra mint a magyar diplomás közül. Senki nem marad itt hogy diplomával a zsebében 16 órázzon bruttó 120k-ért. Csak az a vicc, hogy a magyar állam az övékét kifizeti nem köti őket röghöz és a többi míg egy magyart igen- De mit is várunk egy ilyen magyarellenes kormánytól mint a fidesz.

2013. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ugyan olyanok mint a többi csoporttársam.
2013. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 ettro ***** válasza:
59%

Persze!


Sokkal rendesebbek és tisztelettudóbbak, mint a mai pláza"k*rvák".


Ugyanúgy testvéreink. Ugyanaz a nyelvük, a kultúrájuk, csak éppen nem 20km-ről jön a suliba, hanem 600km-ről.

2013. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
87%

Szeretünk titeket, Isten hozott, bárhonnan is jössz! :)


megj.: a legjobb barátnőm felvidéki!

2013. jún. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Sokszor nem is tudjuk ki honnan jött, max a neve alapján "bukik le" az illető, avagy egy beszélgetésnél. Ha valaki alapjában véve normális, akkor nem fog érdekelni, hogy Szerbiából jött, vagy Kínából, nem ez dönt, hogy elfogadom-e őket avagy sem.

Azt viszont tisztázzuk, hogy nem mindegy ők miért érzik kirekesztve magukat! Nálunk minden évben vannak török "cserediákok", a tavalyi társaságon kívül igazán sosem lett egyik bagázs sem befogadva. Mi mindig nyitunk feléjük, hívjuk őket erre arra, de igazából elvannak a maguk kis világában és semmi nem érdekli őket. Mi pedig nem fogjunk rájuk erőltetni magunkat.

2013. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%
Aki tandíjért sápítozik a Romániából vagy Szlovákiából jöttekre, az ugye nem ért azzal sem egyet, hogy Németországban, Dániában, Skóciában és még elég sok helyen az EU-ban magyarok is ingyen tanulhatnak?
2013. jún. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"18:42"

ez nem jut el az emberek agyáig. annyi butaságok hallok én is hasonlókkal kapcsolatban.


például: kiderült hogy az Erőss Zsolt székely volt (ami már egy ideje tudtuk, csak nem reklámozta), aztán mi lett? hogy direkt, hogy így szerezzen pénzt és itt sztárolja magát. de végülis jó (!!!!) hogy meghalt, mert ennyi meg annyi embert hagyott ott a hegyen maga is.


most akkor ilyennek magyarázza az ember, hogy az expedició vezetője mondta, hogy 8k méter fölött nincs bajtársiasság? és Kiss Péter is hibázott hogy visszament érte.

2013. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
továbbá mikor erdélyiek jöttek segíteni a gátra bajtársiasságból, nem hallottam ezektől, hogy "takarodjanak haza a románok".
2013. jún. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

én is vajdasági vagyok. Szegeden járok egyetemre,és semmi lenézést vagy ilyesmit nem tapasztaltam. Nekem is mondták előtte,h majd le leszünk nézve,meg mi leszünk a szerbek,közben meg ilyet egyszer sem tapasztaltam. Nem tudom miért jó ilyeneket terjeszteni,vagy elhinni,mert egyáltalán nem így van, persze aki már eleve úgy áll a dolgokhoz,az mindenben a rosszat fogja keresni.

Egyébként még mindig nagyon sok ember van Magyarországon,akik nincsennek tisztában azzal,h mi határontúliak magyarok vagyunk,teljesen tudunk magyarul,hisz ez az anyanyelvünk,magyar iskolába jártunk stb.(elég sok csoporttársam nem tudta,és csodálkozva kérdezték,h hogy tudok én ilyen jól magyarul,ha Szerbiából jöttem. szerintem ez nagyon szomorú,és örülök,h ha csak pár embernek is de ezt el tudtam magyarázni.)

Ja és mindenhol vannak számunkra szimpatikus és antipatikus emberek,nem hiszem,h ezt befolyásolná az,h ki honnan jött. 20L

2013. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!