Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan fogalmazzam meg a...

Hogyan fogalmazzam meg a levelet a körjegyzőnek, hogy a polgármesterünket lemondassa? (134főből, eddig 75 aláírást gyüjtöttem) (etikátlan és a saját érdekeit nézi, nem a faluét)

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

akár kínai írásjelekkel is megírhatod, a polgármestert nem mondathatja le a jegyző.

akkor sem kötelező a lemondása, ha mind a 134 fő aláírja, sőt írhatsz a köztársasági elnöknek is - ő sem mondathatja le.

a képviselőtestület sem válthatja le :)

2009. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És miért nem?

Ma volt gyűlése a képviselő testületnek!

Polgármester nem akar lemondani,de a testület oszlathatja saját magát így eleve polgármester sem lesz!

Máshol is megoldották ország szerte, itt miért nem lehet?????

2009. okt. 17. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, a képviselőtestület feloszlathatja magát de ehhez semmi köze a jegyzőnek!

ha a testület az önfeloszlatás mellett dönt, akkor az önk. tv. előírásai szerint új választást kell kiírni.

2009. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor kinek adjuk be a kérelmünket?

Vagy ne is próbáljuk!

A lényeg:

Falunkban 15 éve van egy volt áfész bolt!

Polgármesterünk felmondta a bérleti szerződését és Ő nyit egy boltot,de úgy hogy a falu 80%-a megszavazta,hogy a régi bolt maradjon!

Kijátszott pár épületet németeknek,amit a falu saját magának szeretett volna megtartani!

Most mit tegyünk?

Ezt nem hagyhatjuk még 1 évig!!!!!

Kizsigereli a falut!

Légyszi,adj tanácsot!

2009. okt. 17. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:

ráveszitek a képviselőtestület többségét arra, hogy szavazzon az önfeloszlatás mellett, ekkor új képviselő és polgármester választást kell kiírni.

ha a testület nem oszlatja fel önmagát, akkor nem tehettek semmit.

2009. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

még mindig én vagyok :)

kérelmet hiába is írtok bárhová, mert sem a polgármester, sem a képviselők nem visszahívhatók a tisztségükből.

az önkormányzati törvény pontosan leírja, hogy mikor szűnik meg a megbizatásuk.

2009. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Hát nem tudom,hogy mit érünk el,de nem adjuk fel! :-)

2009. okt. 17. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!