Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen országban szeretnél...

Milyen országban szeretnél élni? Egy keresztény vagy inkább egy liberális lenne számodra megfelelő? Magyarok többsége valóban ennyire vallásos lenne? Vagy inkább kozmopolita?

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 09:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
48%
abszolút inkább a keresztény konzervatív értékek felé húzok....a mai túlzott liberális gondolatoktól hányni tudnék
2013. aug. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
56%
én egy liberális, nyitott országban, ahol az emberek nincsenek betokosodva, és nem ragaszkodnak mereven a régi módi szabályaikhoz, tudnak alkalmazkodni a mai, nyitott világhoz.
2013. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
54%

Nyílván nem a középkori állapotokra gondolok, de egy keresztyén országban, ahol valóban megvalósulnak az olyan értékek mint az emberszeretet meg hasonlók...

Liberalizmussal az a gondom, hogy ott nem is a közösség a fontos, hanem az egyén. Az, hogy hogyan mehetek a saját fejem után, és tehetek bármit minél kevesebb következmény nélkül...

2013. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
67%
Liberális (persze nem abban a szélsőséges liberalizmusban ami a sok konzervatívnak az eszébe jut a szó hallatán).
2013. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
76%
Sem a szélsőséges liberális, sem a szélsőséges keresztény nem lenne megfelelő. A visszafogott liberális és a visszafogott keresztény közül pedig mindkettő megfelelő lenne.
2013. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
83%
Off: Ha lehet akkor ne csak a végleteket tekintsük. Az egyik már írja, hogy "középkori", a másik pedig, hogy bármit lehet. Ennyire nem vagytok tisztába a dolgok jelentésével akkor legalább üssétek fel a wikipédiát és olvassátok el (nem csak szélsőséges formái léteznek sem a konzervativizmus sem a liberalizmusnak).
2013. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
79%
Teokrácia nekem tutira nem kell. Se keresztény, se muszlim, se zsidó, se hindu (pedig vallásos vagyok egyébként). Gondolom, akkor a "liberális" marad nekem az opció. Pontosabban a szekuláris.
2013. aug. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
46%
Egy liberálisban biztosan nem.
2013. aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
68%

"keresztény vagy inkább egy liberális "


Vagy inkább mindkettő. Mindkét irányzat pont addig jó amíg a másik is ott van. Azaz a részhalmazuk. A szabad gondolkodást, az emberközpontúságot támogatom a bigott kereszténységgel, illetve a mindenki-le-van-szrva-nekem-mindent-szabad "liberlizmussal" szemben.

2013. aug. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
61%

Egyikben sem.

Liberális országban semmiképpen, de olyan nagyon vallásosban sem.


Csak ez a két véglet van?

2013. aug. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!