Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » István a királyban miért...

István a királyban miért István lenne Orbán?

Figyelt kérdés

Olvastam kritikákat, ahol István királyt Orbán Viktorhoz hasonlítják, hogy őt szimbolizálja.

De nekem nagyon nem ez jön le, hisz Orbán pont a Nyugattal "harcol", az EU-val, az IMF-el, gazdasági szabadságharcot hirdet stb. Akkor már sokkal inkább Koppánnyal lehetne megfeleltetni, nem?


2013. aug. 21. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert egyforma nemzetgyalázó, magyarirtó mindkettő.
2013. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem!

Nem értetted ki belőle az iróniát. Vagy a hamisságot.

Ha István olyan lett volna, mint Orbán, ma nem lenne ország. Ha Orbán olyan lenne, mint István, ma gazdag ország lennénk.

Orbán a nyugattal csak saját elmondása szerint harcol. Mint az elmés nemes Don Quijote de la Mancha a szélmalmokkal. Ő is meg volt győződve igazáról. Neki is hiába mondták, hogy azok csak szélmalmok. De a harcot - ha egyáltalán kell - nem ott vívják.

2013. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Akkor már sokkal inkább Koppánnyal lehetne megfeleltetni, nem?"


Nem. Koppány magyarpárti volt.

2013. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Láttam a darabot. Én saját magamban úgy értelmeztem, hogy pont arról szól, hogy Orbán hiába akar a Nyugattal harcolni (Koppányként), esélytelen az ügy, mert a Nyugatnak sokkal több pénze, hatalma és katonai ereje van (lásd a darabban géppuskás kommandósak kontra vasvillás parasztok), és hogy ahogyan 1000 éve a kereszténység, ma a szabadság és demokrácia zászlaja alatt próbálják Európát egyesíteni.
2013. aug. 21. 12:43
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, az István a király egészen másról szól, mint amit te képzelsz belé. Ha Szörényit, vagy Bródyt kérdeznéd (elvégre csak tudták, mit írnak) a te elképzelésedről, nagyon megsértődnének.

Ilyen mechanikus megfeleltetés nem létezik, alapjaiban hamis. Ha mindenképpen ez a rögeszméd, sajnállak. Az élet más területén sem lesz sok sikered.

2013. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Nem kérdező, az István a király egészen másról szól, mint amit te képzelsz belé. Ha Szörényit, vagy Bródyt kérdeznéd (elvégre csak tudták, mit írnak) a te elképzelésedről, nagyon megsértődnének."


Én most az új Alföldi-féle rendezésről beszélek. Azért zseniális, mert többmindent bele lehet látni, például azt is, amit fentebb leírtam. Hidd el, senki nem sértődne meg ettől.


"Az élet más területén sem lesz sok sikered."


Hagyjuk már az ilyen személyeskedéseket és látatlanban levont következtetéseket. 3 sorból biztos remekül meg lehet állapítani, hogy ki sikeres és ki nem. ;)

2013. aug. 21. 12:59
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nyugatnak sokkal több pénze, hatalma és katonai ereje van (lásd a darabban géppuskás kommandósak kontra vasvillás parasztok"


Ostoba vagy gyermekem. A magyar paraszt vasvellája erősebb a géppuskáknál. És amíg ezt meg nem érted, sosem lesz ember belűlled.

2013. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mi ez a trollkodás itt kéremszépen? :D :D
2013. aug. 21. 13:23
 9/13 Ozmium42 ***** válasza:
0%
Alföldi rendezése egy súlyosan érték- és identitásválságos, a náci magyaroktól vérig sértett, pocsék rendező bosszúja. Mélyebb elemzését feleslegesnek tartom.
2013. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2013. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!