Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szélsőjobbosok tudnak...

A szélsőjobbosok tudnak kritikusak lenni magukkal szemben?

Figyelt kérdés

Ezen a fórumon és máshol is nagyon látványos a radikális támogatók egységes csoportba tömörülése és az eszméik ill. vezetőik és nyilatkozatainak vérben forgó szemmel való védelme. Sosem láttam, hallottam, olvastam még olyat, hogy egy bevallottan szélsőjobbos személy akármilyen kritikát fogalmazott volna meg a mozgalmuk ellen vagy akármilyen elméleti (és nem technikai) dolgokat érintő vitát két szélsőjobbos között)


Mi ez a szektásító agymosás, amin átesnek ők? Tökéletes politika és értékek nincsenek. Minden pártnak, mozgalomnak van belső ellenzéke, ld. Fidesz-Ángyán, LMP-szakadás, MSZP-E2014 cicaharc, stb., kivéve a szélsőjobbot (nem csak a Jobbikot értve alattuk).


Ők valamiért egy egységesen gondolkodó embermasszát akarnak formálni a követőikből, akik csak épp annyit gondolkoznak, amennyi a vezetőknek kényelmes. Ehhez persze a legkeményebb populista általánosításokat veszik igénybe, legelső lépésként annak a megtanításával, hogy mindenki más az agymosott és nem ők. Ez azért objektíven nézve elég vicces.


Szóval miért törekednek ennyire az egységes, "Mi Borg vagyunk"-mentalitásra az egyéni gondolatok helyett? A kérdés komoly, bírjátok ki, hogy nem jelentitek be.



2013. aug. 24. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Ezt megkérdezheted a többi szimpatizánstól is, sőt..

Szektásító agymosáson pont nem mi estünk át.

2013. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Tessék.

Én általad (szélsőjobbosnak titulált) szerintem radikális szavazó vagyok.


Kérdezz és én válaszolok.

Ha vannak logikus és a valóság talaján mozgó érveid akkor mérlegelem őket. De hangsúlyozom hogy fikciók és olyan elméletek amelyek nem igazolódtak nem lesznek rám hatással.



"Ők valamiért egy egységesen gondolkodó embermasszát akarnak formálni a követőikből,



Ha visszaolvasod a hozzászólásaim, hamar meglátod hogy ez rám nem igaz. Persze minden pártnak vannak hasonló törekvései hiszen ideológiai olvasztás megy, de nem hiszem hogy ebben jelesebb lenne a Jobbik mint bármely másik párt. Legfeljebb csak kézenfekvőbb és racionálisabb az érvelés amiben többen képesek egyetérteni.


"akik csak épp annyit gondolkoznak, amennyi a vezetőknek kényelmes.


Nem ez sem igaz.

Én messze nem vagyok vezető de folyamatosan írogatok több Jobbikos vezetővel is és meghallgatnak sőt értékelnek.

Sokkal szélesebb síkon és elfogultabban gondolkodom ezen az oldalon is mint az ide kommentelők 90% a.


" Ehhez persze a legkeményebb populista általánosításokat veszik igénybe, legelső lépésként annak a megtanításával, hogy mindenki más az agymosott és nem ők. Ez azért objektíven nézve elég vicces.


Miután azt vázolod hogy minden Jobbikos agymosott ez elég furcsa megjegyzés, de nem haragszom. A Jobbik semmi mást nem csinál csak az empirikus és a leszűrhető tapasztalatokat állítja sokszor szembe az elméletekkel.

Ebből világosan látszik hogy az elmúlt 23 év a lózungtúrák ideje volt és az elmélet megbukott.

Nyilván más felfogásban keresik a probléma forrásait mint akik ebben a 23 évben a vezéreink voltak így más aspektus más végeredmény elve működik. Én nem állítom hogy a Jobbiknak mindenbe igaza van, de az biztos hogy sokkal kézenfekvőbb magyarázattal szolgál szinte minden eddigi kudarcra amit kitermelt a rendszer mint a rendszer eddigi üzemeltetői. Persze lehet hogy az elmúlt 23 év politikusai ha azonosulnának csak részben a Jobbik elméleteivel akkor fel kellene köpniük a levegőbe és alálépni, ami elég kellemetlen politikai hatással járna.


De tessék kérdezhetsz konkrétan.

2013. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A Jobbiknak is van belső ellenzéke, csak mivel a hírekben alig esik róluk szó, az is csak cigányozással kapcsolatban, így nem tudsz róla. Néhány éve volt pl., h az alapító Kovács Dávid és néhány társa kilépett a pártból, mert nem értettek egyet az irányvonallal.

Egyébként én jobbikos vagyok (bár se magamat, se a pártot nem tartom szélsőjobbosnak, sőt jobboldalinak se), de van, amiben nem értek egyet velük.

2013. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, szökőévente egyszer én is hallottam erről, de Kovácson kívül összesen egyszer, még Szegedi Csanád lebukása előttről, amikor a borsodi szervezetükben ment a harc és zárult az egész Csanád győzelmével és az ellenfelek pártból kilépésével, mert az országos teamben nem vették figyelembe a panaszaikat, csak Csanádra hallgattak.


De a kérdés nem is annyira a szervezeti harcokra vonatkozna, hanem az elvek megkérdőjelezésére. Ehhez nem kell pártvezérnek lenni, de mégsem látom sehol.


Kacx: félreérted a kérdést, én nem azt akarom megtudni, hogy te mit gondolsz XY témában, hanem azt, hogy miért egyezik a véleményed 100.00%-ban az összes többi radikáliséval? Erre pedig a választ te tudod megadni, nem én tudok rákérdezni.


Akármilyen nagyobb csoporton belül a disszonancia természetes dolog, ha nincs, az gyanús.

2013. aug. 24. 10:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Aki az elveket megkérdőjelezi, az mit keresne a pártban? Ez a többi pártra is igaz.
2013. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Elvek alatt azt értem, hogy az kizárt egy ekkora mozgalomnál (mert nem csak a Jobbikról van szó), hogy mindenkinek egységes véleménye legyen a kül-, bel-, monetáris, jog-, stb. politika minden egyes részében, legyen az az EU vs. Kelet, multi vs. magyar nagyvállalkozó, kultúra, bevándorlás vagy akármi más téma.
2013. aug. 24. 10:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg a fideszt, ott a párttagok még ott is egyöntetűen szavaztak, amikor olyan megosztó kérdésekről vitáztak, mint hogy dohányzás. De ez neked nem gyanus, ugye?
2013. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez így van, ahogy az előző mondja, minden pártban parancsra szavaznak a képviselők. Az elvakult pártszimpatizánsok pedig tényleg mindennel egyetértenek, amit a kedvenc pártjuk csinál, függetlenül attól, h az most a Jobbik, Fidesz, MSZP, stb. Aki gondolkodik is, az nem feltétlenül.
2013. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Kacx: félreérted a kérdést, én nem azt akarom megtudni, hogy te mit gondolsz XY témában, hanem azt, hogy miért egyezik a véleményed 100.00%-ban az összes többi radikáliséval? Erre pedig a választ te tudod megadni, nem én tudok rákérdezni.



Az a baj hogy ez nem így van.

Az egyezés messze nem 100% de nyilván nagy átfedések vannak hiszen egy ideológiai ernyő alól beszélünk ki.

Mi is szoktunk vitatkozni sok kérdésben, de nyilván sokkal építőbb jelleggel mint egy ideológiájában teljesen ellentétes értékű partner esetén.

2013. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ozmium42 ***** válasza:
49%

Üdv!


Először is a Jobbik nem szélsőjobboldali párt. Önmeghatározása szerint sem, és a valódi szélsőjobboldal szerint sem. Ezt jó leszögezni, nehogy a Jobbik alapján alkossunk véleményt a szélsőjobboldalról.


Ami a Jobbikot illeti, az egy demokratikusan működő párt. Demokratikus pártokba pedig két fajta ember típus ideális: pszichopata, kipróbált szélhámosok vezetőnek, akik hihetően tudnak hazudni, valamint a nyáj, akik akkor sem látnák az igazságot, ha 50 cm-re az orruk elé raknád. Utóbbiból minél több kell, és akinek a legtöbb van, az mindent visz.


Ez igaz az összes demokratikus pártra, így a Jobbikkal sem érdemes különbséget tenni.


Ami a szélsőjobboldalt illeti, manapság nélkülöz mindenfajta egységet. Éppen az ellenkezője történik, mint amit felvázolsz. Lényegében minden fontosabb nézeteltérésre szakadás, viszály, vagy új csoport létrehozása a válasz. Kül- és belpoolitika, személyi politika, vallás és ideológia tipikus tényezők, amiken előszeretettel összekapnak.


Még egy dolog megemlítendő, a fentiektől függetlenül. Az emberek a politikai csoportjaikat eleve a megegyező vagy hasonló nézeteik alapján hozzák létre, tehát a csatlakozó eleve azért csatlakozik, mert egyetért, és nem a csoport uniformizálja utólag.

2013. aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!