Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy engedheti meg a Kormány...

Hogy engedheti meg a Kormány hogy diákokat nappali munkavégzésre felvegyenek? Így hogy lehet normálisan elvégezni egy Iskolát?

Figyelt kérdés

[link]


"Elvárások:

- Folyamatos nappali tagozatos hallgatói/diák jogviszony

- Kétműszakos munkarend vállalása (6:00-14:00, 14:00-22:00)

- Orvosi alkalmasság

- Precíz, megbízható személyiség

- Jó állóképesség"


2013. aug. 27. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ezt olyanoknak szánják, akik össze tudják egyeztetni a tanulmányaikkal. Például egyetemen nem nehéz úgy megcsúszni, hogy csak hatanta néhány órára kelljen bejárni, akkor pedig nagyjából szabad az egész hét.


Egy ismerősöm például egy félévig csak kéthetente egyszer ment be két órára, mert nem volt több.

2013. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert valahogyan meg kell oldani a kollégistáknak is akik nem feltétlen fullos szülök gyermekei így munkára van szükségük, hogy tudják fedezni a a szülőhelyüktől távol is a megélhetésüket...


Szerintem egyáltalán nem rossz dolog főleg ilyen fizetésekkel, hogy eltud menni a gyerek dolgozni én 14 éves vagyok de egyáltalán nem érezném kihasználtnak magamat azért mert dolgozok...

2013. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartanak pisztoly senki fejéhez, hogy elvállalja. Viszont tudod nem mindenkinek teszi a segge alá anyuci-apuci a tanszereket, a könyveket, a hirtelen kiadásokat pl be kell adni 10 ezret osztálypénzbe, azt pedig meg kell keresni.

Elhiszem, hogy neked kifizetik anyuciék, vagy kifizették, de akinek nem megy, annak saját maga is meg kell dolgozni, és legalább kis lehetőség van (már ha megkapod, és lehetőséged van rá).

2013. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Macungo ***** válasza:
50%
Úgy fogják elvégezni ahogy én. 16 évesen én is dolgoztam nyáron és hétvégéken diákmunkásként a gimi mellett ami nappali tagozat volt. Túl fogják élni, hasznos lesz, mert már lesz fogalmuk a munkáról, munkahelyi elvárásokról, az ottani légkörről. Nem kell már annyira mindenbe belekötni.
2013. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért az bírom, hogy elvárják hogy a gyerek nem az állam pénzén tanuljon, de most már a munkát is sajnálod előle?


Amúgy az ilyen állások nem általános iskolásoknak szólnak, rengeteg embernek van ideje egyetem, főiskola mellett, vagy szakképzés mellett is elmenni dolgozni, sőt, nagyon sokan csak így tudják fizetni a tanulmányokat.


És pont a tanulmányok miatt vállalható a diákmunka is, tekintve hogy több műszak van, van ahol 4-6-8 órában, és sokkal szabadabban tervezhető mint egy rendes 8 órás munka.

2013. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö! Fogalmad sincs hogy hány munkanélküli cserèlne a diákokkal. Miért? Mert a diákmunkásokat részesítik elönyben. Vannak álláshírdetések, melyek csakis diákoknak vannak kiírva. Az aktívak meg pusztulhatnak éhen. Te meg finnyáskodsz.
2013. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom a pénzt a diákoktól,de a kormány szégyene hogy nem segíti a diákokat!Akik pedig munkanélküliek nem tudnak elhelyezkedni mert elfoglalják a diákok a munkájukat!A kormány nem támogatja a tanulókat ez a sajnálatos!
2013. aug. 27. 21:13
 8/9 Macungo ***** válasza:

Mi lenne, ha mindenki inkább megpróbálná a saját életét megoldani, mint, hogy az állam dédelgetne minket mint a gyerekeket. Adjon munkát segéjt igyen ezt meg azt.. És ne kelljen adót se fizetni és akkor jó lenne minden.


Ha nem az államra mutogatnánk, hogy neki a dolga minket eltartani és nekünk meg csak lenni talán egy kicsit lenne energia a saját életünk jobbítására.


Tegyél meg mindennap mindent ami tőled telik azért a napért azon a napon elvégzendő feladatokért és ha minden napba 100%-ot adsz bele, nem létezik, hogy segélyre szorulnál bármikor is... Hidd el ennyi a recept...


Folyton dolgozni küzdeni kell és nem nyavajogni és tátani a szánkat. A jövő generációja ezt tanulja majd meg, ha kötelező dolgozniuk..

2013. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8/!


Pontosan az az állam feladata hogy támogassa azt akinek szüksége van rá.Mennyi kormányképviselő van aki a nép pénzén él ,nekik szükségük van a milliókra?És mit tesz érte?

2013. aug. 28. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!