Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nincs elegetek ebből? Többi lent.

Nincs elegetek ebből? Többi lent.

Figyelt kérdés

-Fideszből és az Mszp-ből?

-Abból hogy nem azon gondolkodnak, hogy lehetne jobb Magyarország, hanem azon, hogy sározzuk be a másikat meg hogy maradjunk hatalmon?

-Nincs elegetek abból, hogy a mai világban ki kinek a valakije?

-Abból hogy a Jobbikot fikázzák folyamatosan, amikor soha nem is voltak hatalmon?


És néhány kérdés:


-Hova tűnt az a 3000 milliárd forint amit kivontak a magánnyugdíj pénztárakból? Ezekből fel lehetett volna futtatni a mezőgazdaságot, oktatást és egyéb dolgokat. Nem felesleges stadionokat építgetni 2000 fős településeken 10 milliárdokért.

-Külföldi befektetés Mercedes gyár: 90-120 ezres fizetés és a milyen büszke fidesz, hogy ezt ő csinálta. Arra nem gondolnak hogy Angliában egy takarító is 3* annyit keres, amellett ezek az emberek, azoknak az autóknak, amiket gyártanak egy kerekét se tudnák megvenni. Én erre nem lennék olyan büszke.

-Iskoláknak, segélyszervezeteknek nem jut támogatás pedig ezek néhány milliós összegek. Fecsút stadionjának árából 4-5 ezer ilyen szervezetet lehetne támogatni. Milliárdos

végkielégítésre bezzeg van pénz.

-Rezsicsökkentés:Mihez kezdjek azzal a 100Ft-al amit megspóroltam? Miért nem az Áfát csökkentik? Mert kamu az egész.


Mit szeretne a magyar ember:

-Normális egészségügyi ellátás nem hónapos várakozási idők.

-A gyerekét normális iskolában taníttatni, nem hogy bemennek és nincs pénz a tanárokra így elmarad az óra. És ne azon gondolkodjon a gyerek, hogy melyik európai országba akar dolgozni, vagy hogy fogja visszafizetni a diákhitelt.



2013. aug. 29. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

De, elegünk van. Azonban néhány dologra reagálnék.


"-Külföldi befektetés Mercedes gyár: 90-120 ezres fizetés és a milyen büszke fidesz, hogy ezt ő csinálta. "


Igen, végül is ő csinálta, hiszen ők teremtették meg a beruházás feltételeit.


"Angliában egy takarító is 3* annyit keres"


Igen, így van, de az árak, főleg a lakhatásé, sokkal drágább. (Londonban, egy minimálbéres nem tud lakást bérelni, mert 900 font a minimálbér, a lakás bérlése pedig 850-900 fonttól kezdődik.) Átszámolni nem szabad a fizetéseket, mert hamis eredményekre vezet.


"-Rezsicsökkentés:Mihez kezdjek azzal a 100Ft-al amit megspóroltam?"


Ha neked csak 100 Ft a spórolás, akkor eleve alacsony a rezsid, így nyilván kevesebb összeget spórolsz, mint akinek magas a rezsije.


"Miért nem az Áfát csökkentik?"


Mit érnél vele? A cégek, boltok lenyelnék, a vásárló nem látna belőle semmit, viszont az állam viszont megszenvedné.


"Mit szeretne a magyar ember:

-Normális egészségügyi ellátás nem hónapos várakozási idők.

-A gyerekét normális iskolában taníttatni, nem hogy bemennek és nincs pénz a tanárokra így elmarad az óra. "


Ez már most is elérhető Magyarországon.


"És ne azon gondolkodjon a gyerek, hogy melyik európai országba akar dolgozni, vagy hogy fogja visszafizetni a diákhitelt."


A nálunk gazdagabb országokban, mint Németország is van kivándorlás. Ez nem magyar sajátosság, mai világ része.

2013. aug. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De... mindkettőből egyszerre
2013. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De!
2013. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
KSH adat:Az elmúlt 20 évben 550.000 munkavállaló hagyta el az országot,az elmúlt 3 évben 270.000.1956-ban 178.000 ember menekült el itthonról.Azt hiszem ez mindent megmagyaráz,ami a Mercedest illeti,nem Fidesz,hanem az előző kormány hozta ide.A szomorú az,hogy minden második diplomás kimenne,de mennek a jó szakemberek is,és miért?Ezen el lehet gondolkodni!!!Magyarországot a külföldi tőke elkerüli,tudniillik "Befektetésre nem ajánlott ország lettünk.S miért?A jelenlegi gazdaság-politikai helyzet miatt!
2013. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"minden második diplomás kimenne,de mennek a jó szakemberek is,és miért?"


Na, vajon miért? Mert jobb a megélhetés. Azonban a többség visszajön! 70%-uk nem marad hosszútávon kinn.

2013. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben vissza jön,akkor miért emelkedő tendenciát mutat a statisztika,erre mi a válasz?
2013. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Amennyiben vissza jön,akkor miért emelkedő tendenciát mutat a statisztika,erre mi a válasz?"


Azért, mert többen mennek ki, mint ahányan visszajönnek. Én tapasztalatból írok, 6 éve élek Angliában, amióta itt vagyok, a legtöbb régi ismerős, akivel kapcsolatban voltam az első pár évben, azok nagy része már otthon van. Aki már itt talál párt magának, az nagy eséllyel itt marad. viszont attól is függ, kinek mi a célja a külföldre költözéssel.

2013. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2013. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Totál elegem van nekem is ebből!
2013. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#1-es. ezt írod: "(Londonban, egy minimálbéres nem tud lakást bérelni, mert 900 font a minimálbér, a lakás bérlése pedig 850-900 fonttól kezdődik.)"

Bezzeg nálunk: egy közmunkás (fél évig) kap havi 50 ezret. Több mint fél milliónyian vannak szerte az országban.

Én albérletbe egy lakást 65 ezerért + rezsi, adok...

A minimálbéres nettója ugyanúgy kevés... (viszont Londonban az élelmiszer ÁFA-ja 0% -!)

2015. márc. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!