Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány azt mondta az...

Gyurcsány azt mondta az Egyenes beszédben, hogy utálja a kötelező hit és erkölcstant. Ez azt jelenti, hogy bevallotta, hogy ő pogány és erkölcstelen?

Figyelt kérdés

Akkor miért papol folyton erkölcsről, ha nem ezt szeretné közvetíteni a gyerekeknek?

[link] - 5:50-től érdemes hallgatni a böszmét!



2013. okt. 10. 08:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
Gyurcsány és egy politikus úgy általában honnan tudná mi az az erkölcs? Hittan, kereszténység: ettől meg úgy rettegnek a baloldali emberek, mint ördög a tömjénfüsttől. Szóval én nem lepődtem meg.
2013. okt. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerinted mi köze van a hitnek a pogánysághoz? Tudtommal a pogányság is a hit egyik vállfaja önnmaga is egy hit. Hit az amikor hiszünk valamiben, ez önkéntes maganügy.Milyen demokrácia az olyan ahol oktatják a gyereket arra hogy miben HIGGYEN? Nem kéne ezt rábizni? Ez a mi hitoktatásunk az egyház keserves kampánymüsora a fennmaradásért.
2013. okt. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Ne keverd a poganyt a hitetlennel.


Egyebkent meg teged ez pont tole meglep?

2013. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%

Valahol igaza van, egy országban megmondják milyen vallású legyél, kicsit diktatúra szagú.

Erkölcsöt meg Fidesz sem ismeri, nem csak Gyurcsány, így kicsit visszás, hogy kötelezővé tette a Fidesz...

2013. okt. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

"Ez azt jelenti, hogy bevallotta, hogy ő pogány és erkölcstelen?"


Szerintem az állandó egyház- és vallásellenes kirohanás a választóinak szól.

A tanácsadói (csakúgy, mint minden párnál) folyamatosan szondázzák a közvéleményt, azt elemzésből az derült ki, hogy a potenciális szavazóbázis túlnyomó többség ateista


Nekik szól a sóder.



Szerinted mi köze van a hitnek a pogánysághoz? Tudtommal a pogányság is a hit egyik vállfaja önnmaga is egy hit.

Hit az amikor hiszünk valamiben, ez önkéntes maganügy.


"Milyen demokrácia az olyan ahol oktatják a gyereket arra hogy miben HIGGYEN?"


Egyébiránt a vallástörténet mióta erőszakos térítés?

Én is tanultam, még egyetemen is, mégse jelentettem fel a professzor urat, hogy mégis hogyan merészel buddhizmusról, taoizmusról, iszlámról beszélni az előadásokon.


Megjegyzem az összes tantárgy hit kérdése.

Kis túlzással naponta dőlnek meg azok a tanok, amik a tankönyvekben szerepelnek; mind a társadalomtudomány, mind a természettudomány terén.


Ez a hit magánügy duma nagyon olcsó poén, egy ember mindent befolyásoló életvezetése hogyan lenne magánügy?

Ezek szerint az is magánügy, ha egy muszlim fanatikus csöppet félreértelmezi a Koránt és öngyilkos merényletet követ el...

2013. okt. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

"Valahol igaza van, egy országban megmondják milyen vallású legyél, kicsit diktatúra szagú."


Gyurcsány KISZ-titkárként ugyanezt tette a kommunizmusban.


Csak EGY vélemény létezhetett, a többi üldözendő volt.


Először söprögessen a saját háza táján az elvtársaknál.

2013. okt. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 bumbi02 ***** válasza:
66%

Nem, ez nem azt jelenti...


Ez azt jelenti, hogy ezt nem kéne tanítani. A hittannal az a bajom, hogy a keresztény vallást oktatja, és ez erősen abba az irányba tereli a fiatalokat. Vallástant kéne tanítani, ahol évről évre megismerkedhetnek a vallásokkal. ANnak értelme is lenne, és legalább ha kikerülnek a nagyvilágba kevesebb emberrel lennének tapintatlanok (tudnák hogy mi az a ramadán stb)...



Az erkölcsöt pedig nem az iskola feladata oktatni, hanem a szülőé.

2013. okt. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Elmondom neked, hogy gyurcsótány egy "picit" cionista, és mint olyan, előszeretettel szeret rombolni mindent, ami univerzális emberi érték, vallási irányzattól függetlenül.
2013. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%

Ez azt jelenti, hogy utálja a kötelező hit és erkölcstant, se többet, se kevesebbet.


Nem szeretem Gyurcsányt, de még kevésbé azokat, akik radikalizálják mások állításait.

2013. okt. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek Bumbi02-vel. Amúgy ez csak egy politikai fogás tőle. Azt hiszed, hogy őt tényleg érdekli, hogy ki, mit tanul az iskolában? Jaaa, látom már. ATV! Erre inkább nem is írok semmit.

Amúgy a hittan sem kötelező. Aki akar az járjon hittanra, aki nem az járjon erkölcstanra. Tényleg a szülők feladata lenne a gyerekek erkölcsi nevelése, de lássuk be: elég hiányos a társadalmunk ilyen téren. Amúgy én 12 évig jártam hittanra és a saját vallásomon kívül kb. még hat-hét vallást ismertem meg, a szokásoktól a vallási ünnepekig mindent. Szerintem nem baj, hogy tanítják ezt, a baj az, hogy odáig jutottunk, hogy tanítani kell, mert a 12 éves kisgyerek úgy beszél velem (27), mintha mi valami spanok lennénk és még én kérjek tőle elnézést, mert szólok neki, hogy viselkedjen már!

2013. okt. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!